URODA I ZDROWIE

Czym się kierować podczas wyboru soczewek kontaktowych?

26 października 2020, dodał: Redakcja

Dzisiaj wiele osób zamienia swoje okulary na soczewki kontaktowe. To zdecydowanie bardziej praktyczne i wygodne rozwiązanie. Można w nich bowiem swobodnie uprawiać sport, a do tego nie parują podczas gwałtownej zmiany temperatury. No ale jak wybrać odpowiedni model? Czym się kierować podczas zakupu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule i wskazujemy, dlaczego warto stawiać na tanie soczewki kontaktowe.

wzrok

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy zakupie?

O wyborze soczewek kontaktowych powinno decydować kilka, podstawowych czynników. Przede wszystkim należy mieć na uwadze posiadaną wadę wzroku. Inne soczewki stosuje się bowiem w przypadku „plusów”, a inne w przypadku „minusów”. Możliwe jest też zastosowanie innych soczewek w odniesieniu do prawego i lewego oka. Ponadto należy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy jesteśmy w stanie zadbać o odpowiednią pielęgnację soczewek? Jeżeli na co dzień mamy czas i zdejmowanie oraz czyszczenie soczewek nie stanowi dla nas problemu, warto postawić na modele kilkudniowe, a nawet miesięczne. Wówczas nie trzeba ich wyrzucać po jednym dniu noszenia. Wystarczy zastosować właściwy płyn. Ewentualny wybór soczewek kontaktowych warto skonsultować też ze swoim okulistą. On bowiem podpowie, który model jest godny polecenia, a zatem na jakie tanie soczewki kontaktowe warto stawiać.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Dokonując wyboru soczewek kontaktowych trzeba mieć też na uwadze ewentualne, istniejące przeciwwskazania do ich noszenia. Przede wszystkim soczewki nie są dobre dla osób, które nie są w stanie przestrzegać obowiązkowych procedur, związanych z użytkowaniem i konserwacją soczewek. Zaniedbanie w tym zakresie może bowiem doprowadzić do zabrudzenia oka i groźnych chorób. Czasem ze względów zdrowotnych nie możemy też pozwolić sobie na soczewki. Trudne jest ich zakładanie w przypadku chociażby choroby Parkinsona albo artretyzmu palców i rąk. Obsługiwanie drobnych soczewek staje się też utrudnione z wiekiem. No i istnieją pewne choroby, które mogą wykluczać noszenie soczewek. W tym katalogu znajdziemy chociażby nieustabilizowaną cukrzycę, alergię, astmę, a także nadczynność tarczycy. Czasem problematyczna jest też chroniczna suchość oka. Jeżeli wykluczysz wszystkie, wskazane wyżej przeciwwskazania, możesz sięgnąć po tanie soczewki kontaktowe.

Ile trzeba zapłacić za soczewki kontaktowe?

Cena nie powinna być podstawowym czynnikiem, decydującym o wyborze odpowiednich soczewek. Warto jednak podkreślić, że czasem nie warto przepłacać. Solidne, wysokiej jakości akcesoria można bowiem kupić naprawdę tanio. Warto sprawdzić opinie w Internecie na temat danego producenta i pośrednika, a na pewno to rozwieje wiele wątpliwości. Tanie soczewki kontaktowe można kupić zarówno za pośrednictwem internetu, jak i w sklepach stacjonarnych.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Urlop - Świeradów Zdrój
Byłam w Świeradowie w zeszłym roku, piękne miejsce i warto wrócić jak tylko sytuacja pozwoli.
tworzymy opowiadanie - zabawa
Niestety akurat przyszła pandemia i zamiast sukcesu kasowego ekipa czekała na otwarcie kin...
tworzymy opowiadanie - zabawa
Niestety akurat przyszła pandemia i zamiast sukcesu kasowego ekipa czekała na otwarcie kin...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Podobno każdy ma dostać sms o terminie szczepienia, ale mam nadzieję że to...