URODA I ZDROWIE

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy i dlaczego to najskuteczniejszy sposób na łysienie?

18 maja 2020, dodał: Redakcja

Jak dobrze wiemy włosy na naszej głowie to jeden z nieodłącznych elementów naszej wizytówki, który uważany jest za symbol piękna oraz atrakcyjności. Kobiecym atutem są piękne, długie, lśniące włosy, natomiast u panów pożądaną fryzurą jest bujna, gęsta czupryna. Co w przypadku, gdy włosy są liche, cienkie i wraz z wiekiem zaczynają być coraz rzadsze, sprawiając, że modna fryzura z magazynów staje się jedynie marzeniem?

łysienie męskie

Łysienie to coraz częstszy objaw pojawiąjący się u panów, najczęściej po 50 roku życia. Na stan owłosienia na naszej głowie oprócz czynników genetycznych wpływ mają takie czynniki jak zdrowa dieta, czy też reakcja na stres. Nie rzadko łysienie jest skutkiem ubocznym leczenia lub przebytej choroby. Niestety w wielu przypadkach, wypadania włosów nie jesteśmy wstanie uniknąć – u mężczyzn najczęstszą postacią łysienia jest typ androgenowy.

Łysienie androgenowe

Ten typ łysienia pojawia się u mężczyzn najczęściej po 50. roku życia. W większości ten rodzaj wypadania włosów jest związany z uwarunkowaniami genetycznymi. Nie rzadko tego rodzaju łysienie pojawia się również w wieku nastoletnim. Z racji tego, że jest to łysienie, które występuje najczęściej u panów bywa określana łysieniem typu męskiego. Przyczyną tej dolegliwości są obarczeni mężczyźni, którzy posiadają nadwrażliwość na pochodną testosteronu, czyli na związek chemiczny zwany dihydrotestosteronem. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to czynnik genetyczny, którego nie jesteśmy wstanie uniknąć. Zanik włosów odbywa się stopniowo, zaczynając się od opóźnionego wzrostu zdrowych włosów. Wyrastające nowe włosy stają się cieńsze i słabsze, co w rezultacie prowadzi do całkowitego zahamowania wzrostu.

Etapy łysienia typu męskiego

Mężczyźni z początku łysienia zauważają wyraźne zakola czyli niewielkie ubytki włosów na przedniej części głowy. Kolejną oznaką postępującego przerzedzenia włosów jest stopniowy zanik linii włosów, który powoduje odsłanianie się męskiego czoła. Postępujący proces łysienia androgenicznego u mężczyzn to osłabienie mieszków włosowych na środkowej części głowy oraz koronie. W wyniku tego panowie uzyskują nieestetyczne gołe place, które często stają się kompleksem wielu mężczyzn. Zaawansowany etap wypadania włosów to uzyskanie prawie całkowitej łysiny na całej powierzchni włosów.

Wpływ łysienia na poczucie atrakcyjności u mężczyzn

Mocne i bujne włosy to oznaka witalności i męskości. Co w przypadku, gdy mężczyzna traci jedną ze swoich naturalnych ozdób? Panowie, jak i panie bardzo często wpadają w kompleksy ze względu na swój wygląd zewnętrzny, który za każdym razem po wyjściu z domu jest szeroko oceniany i komentowany. Męska łysina to utrata atrakcyjności, a przez to pewności i wiary w siebie. Ale czy przez odziedziczenie ,,genu łysienia’’ mężczyźni skazani są na wieczne niezadowolenie oraz dyskomfort?

Sposoby na skutki łysienia u mężczyzn

Na rynku nie brak kompletu lekarstw, odżywek oraz innych specyfików, które mają spowolnić czy też polepszyć jakość włosów u panów. Czy wszystko co przepisze nam lekarz czy też indywidulany specjalista od włosów jakim jest trycholog pozwoli, aby wzmocnić mieszki włosowe czy też zatrzymać proces łysienia? Nie zawsze. Odpowiednie specyfiki, które rzekomo mają uchronić męską głowę przed kolejnym wypadaniem włosów cenią się bardzo wysoko. Nie rzadko za odżywki, odpowiednie szampony czy serum do wypadających włosów kosztują w granicach od 100 do 1000 złotych. Włosy poddane takiej kuracji zazwyczaj nabierają zauważalnej poprawy po 3 lub 4 miesiącach od stosowania i niestety nie są to spektakularne efekty. Łysienie następuje, więc czy jest jakiś sposób, aby mężczyzna mógł odzyskać straconą pewność siebie w momencie, gdy na jego głowie pozostał ostatni włos?

Mikropigmentacja skóry głowy

łysienie androgenowe

Gdy na głowie pozostają nieestetyczne kępki mieszków włosowych, które najczęściej pozostają na potylicy oraz skroniach, na nic zdadzą się magiczne preparaty do włosów. Jest jednak sposób, aby mężczyzna poczuł się znów atrakcyjnie. Mikropigmentacja skóry głowy to rozwiązanie dla wszystkich mężczyzn, którzy mają dość ubytków na swojej głowie.

Zabieg mikropigmentcji skóry głowy

Tego typu metoda to jedna z ofert medycyny estetycznej na rynku. Na czym polega? Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg mający na celu zatuszowanie męskiej łysiny za sprawą wprowadzanych pigmentów w głąb warstwy podskórnej głowy. Jest to również idealna metoda dla mężczyzn, którzy chcą zakryć blizny oraz nieestetyczne znamiona. Efektem tego typu zabiegu jest naturalne wrażenie krótko ostrzyżonej fryzury.

Mikropigmentacja skóry głowy – czas trwania zabiegu oraz metodyka

Leczenie łysiny tą metodą jest wykonywana za pomocą specjalnych igieł, które wprowadzają indywidualnie dobrany pigment pod warstwę skóry. Skórę głowy nakłuwa się igłami o odpowiednich rozmiarach i trwa około od 5 do 6 godzin. Mikropigmentacja skóry głowy jest wykonywana również podczas znieczulenia, aby sam zabieg dla klienta był komfortowy oraz bezbolesny. Aby uzyskać upragniony wygląd naturalnie wyrastających włosków czasem potrzebna jest więcej niż jedna sesja takiej kuracji.

Mikropigmentacja skóry głowy – otrzymany rezultat

Efekt zakończonej pierwszej sesji mikropigmentacji jest od razu zauważalny. Jednak w przypadku zaczerwienienia skóry głowy po zabiegu należy poczekać, aż opuchlizna znacznie się zmniejszy. Barwa pigmentu tuż po zabiegu jest znacznie ciemniejsza od tej oczekiwanej, jednak po tygodniu od mikropigmentacji skóry głowy kolor włosków blednie, dając ostateczny efekt. Otrzymany rezultat utrzymuje się od 3 do nawet 6 lat.

Mikropigmentacja skóry głowy – sposób na uzyskanie męskiego oraz atrakcyjnego wyglądu

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest najlepszym ratunkiem dla panów, którym na głowie pozostało już niewiele włosów do przeczesania. Jednak ta metoda również świetnie sprawdzi się podczas pierwszych etapów męskiego, jak i damskiego łysienia – pigment wprowadzony pod skórę sprawia wrażenie większego zagęszczenia włosów. Wykonanie tego typu zabiegu może okazać się nieocenione. Mężczyźni, którzy od lat zmagali się z utratą swoich włosów mogą odczuć ulgę oraz komfort, którego długo nie mogli uzyskać na swojej głowie. Oprócz tego wielu panów eliminuje swój największy kompleks zyskując na atrakcyjności i pewności siebie. Czy warto zatem poddać się mikropigmentacji skóry głowy? – bez dwóch zdań.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Czym jest mikropigmentacja skóry głowy i dlaczego to najskuteczniejszy sposób na łysienie?

  1. avatar Małgorzata pisze:

    Pamiętam ten moment jak pierwszy raz na szczotce zobaczyłam wyrwane pasmo włosów.. Przeraziłam się od zawsze miałam ładne długie włosy i nie wyobrażałam sobie, by było inaczej. Ostatecznie po przetestowaniu różnych kosmetyków, pomógł mi specjalistyczny szampon i włosy zaczęły rosnąć. Wiadomo nie od razu ale po czasie już efekty były widoczne.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

wypadające włosy
Trzeba działać. Na pewno nie będzie tak, że włosy z niczego zaczną wyglądać normalnie. Tutaj...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Uważam, że musisz wyeliminować węglowodany z diety i codziennie odwiedzać siłownię. Możesz także spróbować...
ogrodzenie
Ja mam ogrodzenie betonowe i bardzo ładnie wygląda. My mamy dom w kształcie kostki...
Medycyna estetyczna Wrocław
Ja bym sobie chciała zrobić usta, ale mąż pilnuje :D Grozi rozwodem...