Czy w ciąży można korzystać z masażu w fotelu masującym? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czy w ciąży można korzystać z masażu w fotelu masującym?

18 marca 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ciąża, to szczególny czas dla kobiety. Oczekiwanie na nowego członka rodziny niesie z sobą wiele radości, ale także obaw. Bywa, że ten piękny czas rodzącej się miłości mąci gorsze samopoczucie kobiety i towarzyszące ciąży różne dolegliwości wywołane burzą hormonalną, stresem czy obciążeniem kręgosłupa pojawiającym się wraz z rosnącym brzuszkiem. Trudno się dziwić, że ciężarna kobieta szuka bezpiecznych metod, by chociaż trochę złagodzić napięcie i bóle mięśni czy sposobu na walkę z ciążowym stresem.

Fotel do masażu wydawałby się idealnym rozwiązaniem, ale czy w ciąży można korzystać z masażu w fotelu masującym?

Generalnie ciąża jest przeciwwskazaniem do korzystania z fotela z funkcją masażu, o czym informuje producent, ale wynika to z troski o zdrowie przyszłej mamy. Ciąża u różnych kobiet może mieć różny przebieg, może wystąpić ryzyko poronienia, czy zagrożenie zdrowia ciężarnej, dlatego producenci i sprzedawcy podchodzą z rozwagą do tematu i odradzają korzystanie z fotela do masażu bez konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę. O ile ciąża przebiega prawidłowo (musi to stwierdzić lekarz) i on wyrazić zgodę na korzystanie z masażu w fotelu – kobieta ciężarna może korzystać z masażu w fotelu masującym tylko po konsultacji z lekarzem.

W ciąży zmęczenie odczuwa nie tylko kobieta!

Ale przyszły tata, który równie mocno przeżywa odmienny stan kobiety, dodatkowo narażony jest na jej zmienne nastroje, kaprysy i zachcianki (tu musi stanąć na wysokości zadania i znosić dzielnie „humorki” i kolejną wizytę w sklepie po kiszone ogórki) może sobie pomóc w rozładowaniu stresu i zmęczenia wywołanego dodatkowymi zadaniami do wykonania korzystając z zalet fotela z funkcją masażu. Już po pierwszej sesji „ciążowy partner” odczuje odprężenie, zrelaksuje się, rozluźni spięte mięśnie, oczyści umysł i będzie gotów wspierać dzielnie swoją partnerkę. Oczywiście codzienna sesja w fotelu masującym sprawi, że i dolegliwości związane z pracą staną się mniej uciążliwe, a nawet wyeliminowane. Wprawdzie to kobieta ponosi trud związany z ciążą, co nie znaczy, że mężczyzna biernie stoi obok. Niejeden facet stresuje się bardziej niż ciężarna partnerka. A kiedy dzidziuś pojawi się na świecie, fotel masujący z pewnością przyniesie ulgę zmęczonym mięśniom i wyciszy umysł rodziców, dla których podołanie nowym obowiązkom jest nie lada wyzwaniem. Podobnie jak w okresie ciąży, tak i w połogu, to lekarz powinien wyrazić zgodę na korzystanie kobiety po porodzie z masażu w fotelu masującym.

Jeśli jesteś na etapie planowania zakupu fotela masującego, wybieraj mądrze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – pytaj! W Rest Lords odpowiemy rzetelnie na każde pytanie i wspólnie z klientem wybierzemy fotel do masażu odpowiadający potrzebom kupującego.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz