Czy w ciąży można korzystać z masażu w fotelu masującym?

18 marca 2019, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Ciąża, to szczególny czas dla kobiety. Oczekiwanie na nowego członka rodziny niesie z sobą wiele radości, ale także obaw. Bywa, że ten piękny czas rodzącej się miłości mąci gorsze samopoczucie kobiety i towarzyszące ciąży różne dolegliwości wywołane burzą hormonalną, stresem czy obciążeniem kręgosłupa pojawiającym się wraz z rosnącym brzuszkiem. Trudno się dziwić, że ciężarna kobieta szuka bezpiecznych metod, by chociaż trochę złagodzić napięcie i bóle mięśni czy sposobu na walkę z ciążowym stresem.

Fotel do masażu wydawałby się idealnym rozwiązaniem, ale czy w ciąży można korzystać z masażu w fotelu masującym?

Generalnie ciąża jest przeciwwskazaniem do korzystania z fotela z funkcją masażu, o czym informuje producent, ale wynika to z troski o zdrowie przyszłej mamy. Ciąża u różnych kobiet może mieć różny przebieg, może wystąpić ryzyko poronienia, czy zagrożenie zdrowia ciężarnej, dlatego producenci i sprzedawcy podchodzą z rozwagą do tematu i odradzają korzystanie z fotela do masażu bez konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę. O ile ciąża przebiega prawidłowo (musi to stwierdzić lekarz) i on wyrazić zgodę na korzystanie z masażu w fotelu – kobieta ciężarna może korzystać z masażu w fotelu masującym tylko po konsultacji z lekarzem.

W ciąży zmęczenie odczuwa nie tylko kobieta!

Ale przyszły tata, który równie mocno przeżywa odmienny stan kobiety, dodatkowo narażony jest na jej zmienne nastroje, kaprysy i zachcianki (tu musi stanąć na wysokości zadania i znosić dzielnie „humorki” i kolejną wizytę w sklepie po kiszone ogórki) może sobie pomóc w rozładowaniu stresu i zmęczenia wywołanego dodatkowymi zadaniami do wykonania korzystając z zalet fotela z funkcją masażu. Już po pierwszej sesji „ciążowy partner” odczuje odprężenie, zrelaksuje się, rozluźni spięte mięśnie, oczyści umysł i będzie gotów wspierać dzielnie swoją partnerkę. Oczywiście codzienna sesja w fotelu masującym sprawi, że i dolegliwości związane z pracą staną się mniej uciążliwe, a nawet wyeliminowane. Wprawdzie to kobieta ponosi trud związany z ciążą, co nie znaczy, że mężczyzna biernie stoi obok. Niejeden facet stresuje się bardziej niż ciężarna partnerka. A kiedy dzidziuś pojawi się na świecie, fotel masujący z pewnością przyniesie ulgę zmęczonym mięśniom i wyciszy umysł rodziców, dla których podołanie nowym obowiązkom jest nie lada wyzwaniem. Podobnie jak w okresie ciąży, tak i w połogu, to lekarz powinien wyrazić zgodę na korzystanie kobiety po porodzie z masażu w fotelu masującym.

Jeśli jesteś na etapie planowania zakupu fotela masującego, wybieraj mądrze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – pytaj! W Rest Lords odpowiemy rzetelnie na każde pytanie i wspólnie z klientem wybierzemy fotel do masażu odpowiadający potrzebom kupującego.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co to jest szczęście?
To coś, do czego dąży się przez całe życie - no bo zawsze...
Stomatologia dziecięca
Szkoda że czekaliście z tym tak długo, taniej i łatwiej jest prostować zęby...
Tanie rozwiązania w domu
Racja, warto pomyśleć jak dać rzeczom drugie życie, zamiast je tak od razu wyrzucać...
Chcę się wyprowadzić od mojego face…
Jak kobieta ma swoje pieniądze to nie ma powodu żeby oszczędzać mieszkając...