URODA I ZDROWIE

Czy tabletki na odchudzanie mogą pomóc?

19 października 2010, dodał: eva45

Tabletki na odchudzanie są często używane jako środek zastępczy zamiast diety i ćwiczeń. Nie można ich tak traktować. Te środki mają tylko wspomóc zrzucanie zbędnych kilogramów, będą nieskuteczne bez połączenia ze zmianą stylu życia. Prawda jest taka, że jak dotąd nie wynaleziono cudownych pigułek na odchudzanie, nawet jeśli pani z reklamy mówi co innego.

Jak wybrać najlepsze tabletki na odchudzanie?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów preparatów odchudzających. Niektóre z nich kupuje się tylko na receptę w aptece, inne można dostać bez porozumienia z lekarzem w zwykłym sklepie czy internecie. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie tabletki wspomagające odchudzanie są bezpieczne, a niektóre mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Jak wybrać te najbezpieczniejsze, a jednocześnie najskuteczniejsze? Warto poradzić się lekarza, ale jeśli nie chcemy tego robić, należy koniecznie, dokładnie czytać skład takich środków. Bezpieczne tabletki na odchudzanie mogą zawierać:

  • CLA – sprzężony kwas linolowy może zmniejszyć ilość tłuszczu w organizmie, zamieniając go na tkankę mięśniową. Na ten składnik powinny jednak uważać chorzy na cukrzycę.
  • Olej rybi – rzeczywiście pomaga w odchudzaniu, ale w przypadku cukrzycy, zażywania leków rozcieńczających krew lub uczulenia na owoce morza trzeba skonsultować decyzję o jego zażywaniu z lekarzem.
  • Diacyloglicerole – zastępują tłuszcz dostarczany do organizmu z pokarmami. Dla większości ludzi są zupełnie bezpieczne.
  • Wapno z witaminą D – zażywanie tabletek na odchudzanie z tym składnikiem jest bezpieczne, ale nie ma dowodów, że przyniesie oczekiwane rezultaty. Osoby, które mają niedobór wapnia rzeczywiście wykazują zwiększone tendencje do tycia, ale nie wiadomo, czy dostarczanie wapnia w takiej postaci zmieni tę sytuację.

Zioła na odchudzanie

Leki ziołowe są rzadko przepisywane przez lekarza, ponieważ nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby ich działanie. Poza tym, ze względu na fakt, że przepisy dotyczące leków ziołowych są znacznie mniej restrykcyjne, niż te mówiące o zwykłych tabletkach odchudzających, istnieje większe ryzyko, że ich skład może być niezgodny z tym, co jest napisane na opakowaniu.

Szybkie odchudzanie z tabletkami

Tabletki na odchudzanie,  nawet te najlepsze i najdroższe, nie zastąpią zdrowej diety i aktywności fizycznej. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, to oprócz przyjmowania sztucznych preparatów, a najlepiej zamiast nich, powinniśmy zmienić tryb życia. Wystarczy zjadać 5 posiłków dziennie, dbać o odpowiednią ilość warzyw i owoców, zrezygnować ze słodyczy, nie jeść po 18 i ćwiczyć, by waga sama spadła. „Dopalacze” w postaci preparatów wspomagających odchudzanie nie są wcale potrzebne.

Martyna Kosienkowska

dodała eva45


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
O coś takiego by mi się przydało, bo pomimo braku grzywki to mam...
torebka - duża/pojemna czy mała/skr…
Co prawda torebek mam mało, ale znajdzie się jedna na bal karnawałowy wielkości...
Świąteczne przygotowania czas zaczą…
Ja w dekoracje się nie bawię, bo brak mi na to czasu. Wiadomo będzie...
Gdzie kupować ubranka i akcesoria d…
Ja najczęściej korzystam jednak z internetu. Ostatnio zakupiłam spacerówkę Flex ( euro-cart) z szerokim...