URODA I ZDROWIE

Ćwiczenie mięśni dna miednicy – praktyczne porady

27 lipca 2020, dodał: Redakcja

Nie będzie niespodzianką, jeżeli powiemy, że mięśnie dna miednicy, usytuowane są wewnątrz miednicy. Ich budowa jest warstwowa i pełnią kluczową rolę w zdrowiu człowieka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni dbać o ich dobry stan.

miednica

Nie będzie niespodzianką, jeżeli powiemy, że mięśnie dna miednicy, usytuowane są wewnątrz miednicy. Ich budowa jest warstwowa i pełnią kluczową rolę w zdrowiu człowieka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni dbać o ich dobry stan. Można wyróżnić trzy warstwy mięśni dna miednicy, ułożone są jeden na drugim, tworząc wspomniane wcześniej warstwy. Włókna mięśniowe nie są ułożone w jednym kierunku, lecz ich kierunek wydaje się być losowy. Można wyróżnić dwa rodzaje włókien, z jakich składa się układ. Te dwa typy włókien to kolejno włókna oksydacyjne i włókna glikolityczne. Jedne pełnią funkcję podporową a drugie za silne skurcze. Łącznie ich zadanie polega na właściwym podtrzymywaniu narządów wewnętrznych. Taki wniosek można wysnuć patrząc na fizjonomię.

Co ciekawe mięśnie te napinają się w sposób pulsacyjny. Możecie odczuć to, kiedy kichacie, kaszlecie lub kiedy się śmiejecie. Właśnie wtedy podnosi się ciśnienie brzuszne i napiera na mięśnie dna miednicy. Mięśnie te mają w takiej sytuacji wielkie znaczenie, aby utrzymać organy w odpowiedniej pozycji i miejscu.

Mięśnie dna miednicy – budowa i funkcja

U mężczyzn mięśnie dna miednicy odpowiadają za prawidłowe podtrzymanie:

 • odbytu,
 • cewki moczowej,
 • pęcherza moczowego.

U kobiet mięśnie kegla dbają o prawidłową pozycję:

 • odbytu,
 • cewki moczowej,
 • pęcherza moczowego,
 • pochwy,
 • macicy.

To, że mięśnie kegla pełnią ważną rolę w życiu seksualnym odkryto bardzo dawno temu. W dalekiej Japonii zasłynęły z tego Gejsze (właśnie dlatego do ćwiczenia mięśni kegla wykorzystywane są kilki gejszy). Stopniowo wiedza ta wędrowała po świecie i w mniej egzotycznych Indiach zabawki erotyczne do ćwiczenia mięśni kegla zdobyły uznanie wśród mężczyzn. Wcześniej z dobrodziejstwa ich stosowania korzystały jedynie kobiety.

Jednak erotyczne uznanie ćwiczenia mięśni kegla to nie wszystko, co zyskujemy. Jak pokazują badania, ćwiczone mięśnie dna miednicy, pomagają podczas porodu, nawet u pierwiastek poród jest łatwiejszy i przebiega szybciej. Zdrowo utrzymane mięśnie pozwalają na lepsze kontrolowanie moczu, właściwsze oddychanie, a nawet wpływają na dobrą postawę. Istnieją również przesłanki do tego, że mają wpływ na psychikę, jednak mogą one wynikać z faktu, że osoby dbające o swoje ciało, mają też lepsze samopoczucie psychiczne. W myśl przysłowia: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dlatego ćwiczenia na mięśnie dna miednicy stają się coraz popularniejsze. Możecie je wykonywać z użyciem akcesoriów ze sklepu erotycznego lub wykonywać ćwiczenia bez ich udziału.

Jak poprawnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Wiecie już, gdzie znajdują się mięśnie kegla. Wiecie także, jak istotne są dla zdrowia, chociaż przytoczyliśmy tylko mały wycinek istotnej roli tych mięśni. Czy zaświstała już u was myśl Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy?”. Jeżeli tak to dobrze, bo to kierunek w stronę zdrowszego życia. Odpowiedzi na pytanie, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy? Jest bardzo prosta, ćwiczyć należy poprawnie i konsekwentnie.

Jednak zanim zaczniemy ćwiczenia, trzeba wiedzieć, gdzie są te mięśnie i jak je napiąć. Obrazowy naukowy opis o tym, że znajdują się wewnątrz miednicy i tworzą warstwy, pozwala zbudować obraz, jak istotną funkcję pełnią w organizmie człowieka. Jednak do ćwiczenia będzie nam potrzebna wiedza praktyczna. Aby skutecznie określić, gdzie są mięśnie kegla, udaj się do łazienki i zacznij robić siku. Proste prawda?

Teraz odkryjesz tajemnicę swojego ciała i dowiesz się gdzie u Ciebie, znajdują się mięśnie dna miednicy. Postaraj się powstrzymać strumień i puść go ponownie. Spróbuj jeszcze raz lub dwa, by dokładnie wiedzieć, co powinno być napinane. Często napinanie mięśni kegla mylone jest z zaciskaniem zwieracza więc postaraj się odnaleźć tą subtelną różnicę.

UWAGA. Zatrzymywanie moczu w dłuższej perspektywie może powodować kłopoty zdrowotne, nie baw się w ten sposób. Jednokrotne ustalenie gdzie znajdują się mięśnie kegla, nie będzie problemowe, ale zabawa w powstrzymywanie moczu może przerodzić się w stany zapalne.

Wiedza jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy jest całkiem prosta, kiedy już potrafimy zaciskać, napinać mięśnie kegla. Ważne, by pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przykładowe ćwiczenia na mięśnie dna miednicy trzeba wykonywać regularnie i w określonych cyklach.

Na początku ćwiczenia powinny trwać nie dłużej niż 10-15 minut aż stopniowo czas ten wydłuży się do nawet godziny. Między innymi po tym, jak długo możesz ćwiczyć, poznasz, jak dobrze ćwiczą się mięśnie dna miednicy. Dłuższe ćwiczenie będzie zwyczajnie męczące i może zniechęcić. Ilość dni w tygodniu, w jakie trzeba ćwiczyć dla optymalnego efektu, rekomendujemy cztery dni w tygodniu. Tyle wystarczy, aby podnieść sprawność mięśni kegla.

Efekty ćwiczenia mięśni kegla są widoczne dość szybko. Wystarczy kilka tygodnie (5-7 tygodni) i zaczniecie odczuwać lepszą kontrolę nad mięśniami. Wykonując przykładowe ćwiczenia na mięśnie dna miednicy, najważniejsze, abyście byli cierpliwi. Efekty nadejdą wraz z regularnością pracy.

Zadajecie pytanie, czy konieczne jest stosowanie kulek gejszy lub innych zabawek ze sklepu erotycznego do prawidłowego ćwiczenia mięśni kegla. Naszym zdaniem nie jest to konieczne, jednak jak dowodzą badania, korzystanie z nich przynosi lepsze efekty. To coś jak posiadanie zestawu do ćwiczeń mięśni, można ćwiczyć bez. Jednak szybsze efekty osiągnie się, jeżeli ćwiczenia będą wykonywane z udziałem odpowiedniego sprzętu.

Przykładowe ćwiczenia na mięśnie dna miednicy polegają na cyklicznym napinaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Jednak trzeba zaprzestać treningów, jeżeli będziecie cierpieć na stany zapalne, choroby odbytu u panów, choroby waginalne i odbytnicze u kobiet. Jeżeli czujecie, że coś boli, to właściwe jest przerwać ćwiczenia i udać się do lekarza!

NA SKRÓTY:

 • Ćwicz 10 -15 minut.
 • Ćwicz maksymalnie 4 razy w tygodniu.
 • Wydłużaj czas ćwiczenia, kiedy poczujesz, że jesteś na to gotowa / gotowy.
 • Efekty ćwiczenia mięśnie dna miednicy odczujesz po około 6 tygodniach.
 • Przykładowe ćwiczenia na mięśnie dna miednicy można ze sobą mieszać i wykonywać w zależności od upodobania.
 • Sprzęt do wzmocnienia mięśni dna miednicy jest przydatny, ale nie jest konieczny.
 • Odpuść z ćwiczeniem, jeżeli masz stan zapalny i kiedy masz te dni.

Przykłady ćwiczeń mięśni dna miednicy

Ćwiczenia bez udziału dedykowanych akcesoriów.

Ćwiczenia możesz wykonywać w zasadzie w dowolnym miejscu. Jeżeli przypomnisz sobie o ćwiczeniach w tramwaju, możesz je spokojnie wykonać. Jeżeli kiedyś zdecydujesz się na sprzęt do wzmocnienia mięśni dna miednicy‎, to ćwiczenie nadal będzie wyglądało bardzo podobnie. Jeżeli możesz ćwiczyć w tramwaju, to przyjmijmy, że pozycja, w jakiej trenujesz, jest drugorzędna. Chociaż jeżeli pójdziesz do fizjoterapeuty, to dowiesz się, jak ułożyć ciało by było optymalnie.

Ćwiczenie jest dość proste, jednak podzielimy je na etapy. Przechodź do kolejnego etapu, kiedy będziesz pewna, że opanowałaś wcześniejszy krok. Nic się nie popsuje, jeżeli tego nie zrobisz, jednak taki sposób jest sprawdzony i dobrze sprawdza się w długofalowym planie treningowym dla mięśni kegla.

 • Napnij i utrzymaj przez 5-10 sekund.
 • Napnij, utrzymaj i nabierz powietrza.
 • Napnij, utrzymaj, nabierz powietrza i wykonaj 10 cykli synchronizując wszystkie elementy.

Ćwiczenia z gadżetami erotycznymi lub dedykowanymi zaciskaczami wykonujesz bardzo podobnie jak w przypadku ćwiczeń bez obciążenia. Sprzęt do wzmocnienia mięśni dna miednicy‎ stosuje się po to, by ćwiczenie było skuteczniejsze. Pierwszy tydzień ćwicz bez obciążenia.

Sprzęt do wzmocnienia mięśni dna miednicy‎ to np.

 • kulki gejszy klasyczne,
 • kulki z programem treningowym,
 • kulki gejszy z kulką przeciwbieżną,
 • zaciskacze na pośladki,
 • zaciskacze na uda.

Sprzęt do wzmocnienia mięśni dna miednicy może być bardzo zróżnicowany. Jego zadanie to wymuszenie na nas większego zaangażowania w ćwiczenie. Niezależnie czy będzie to sprzęt stymulacja wewnętrzna, czy zewnętrzne zaciskacze, efekt będzie podobny.

Często spotykamy się z pytaniem, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy w pracy?

Ćwiczyć można na wiele sposobów, wszystko zależy od tego, która forma najbardziej Ci odpowiada.

 • Ćwiczenia w domu, bez dodatkowego obciążenia. Forma ćwiczeń, która nie wymaga żadnego nakładu finansowego. Mnóstwo przykładów można znaleźć na stronach internetowych. Niestety przy braku świadomości swojego ciała możesz mieć problem, które mięśnie należy zaciskać i rozluźniać.
 • Wizyta u fizjoterapeuty. Pomoże Ci w doborze indywidualnych ćwiczeń, które będziesz mogła wykonywać w domu.
 • Kulki gejszy. Dla wielu kobiet najlepsza i najwygodniejsza metoda, pozwalająca zaoszczędzić czas i ćwiczyć podczas wykonywania innych czynności. Zobacz kulki gejszy w ofercie sklepu Eroprezent: https://eroprezent.pl/kulki-gejszy
 • Kulki z programem treningowym. Najnowsza metoda, która monitoruje i śledzi Twoje postępy.

Dobre rady jak wykonywać przykładowe ćwiczenia na mięśnie dna miednicy. Pierwsze ćwiczenia wykonaj na leżąco, stopniowo wraz z doświadczeniem ćwiczenie będzie możliwe w tramwaju, na siłowni lub w pracy. Pamiętaj o tym, by się odprężyć, pomoże to lepiej skupić się na właściwych partiach mięśni i dobrze wykonać ćwiczenia. To czy sprzęt do wzmocnienia mięśni dna miednicy‎ będzie w użyciu, czy nie zależy od Ciebie i tego, jak szybko chcesz osiągnąć zadowalające efekty.

Jeżeli zdecydujesz się na dedykowany sprzęt do wzmocnienia mięśni dna miednicy‎, postaw na dobrej jakości produkty. Ich cena jest wyższa, ale jakość w przypadku gadżetów analnych i waginalnych jest kluczowa. Wybierz produkty o wysokim poziomie bezpieczeństwa alergicznego, będą opisane jako hipoalergiczne. Istotne też będzie to jak czyścić zabawki do ćwiczenia mięśni kegla. Dobrej jakości produkty możesz czyścić za pomocą mydła i ciepłej wody jednak zalecane jest stosowanie żelów do czyszczenia produktów erotycznych. Najlepiej, aby żel do czyszczenia oparty był na bazie wody.

Kulki gejszy to nie jedyne akcesoria pozwalające ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Zobacz wszystkie możliwości: https://eroprezent.pl/trening-miesni-kegla

Przyjemnych ćwiczeń mięśni kegla życzy sklep erotyczny eroprezent.pl. Jeżeli chcesz poznać inne akcesoria do ćwiczenia mięśni kegla i powiększyć wiedzę jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy, zapraszamy do naszego sklepu i bloga.

 

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...