URODA I ZDROWIE

Connelly Michael: Ostatni kojot – recenzja

28 sierpnia 2019, dodał: pinkmause

Connelly Michael:

Ostatni kojot – recenzja

 

Harry Bosch na przymusowym urlopie wraca do przeszłości i zagadki brutalnego morderstwa swojej matki sprzed ponad trzydziestu lat. Śledztwo nie jest proste, dodatkowo komuś bardzo zależy, aby prawdziwe fakty nigdy nie zostały odkryte i przedstawione światu. Bezkompromisowy, dość szorstki, podążający swoimi ścieżkami detektyw z wydziału zabójstw policji Los Angeles nie zamierza się jednak poddać. Nieoficjalnie prowadzone śledztwo wkrótce wymyka się spod kontroli, pojawiają się kolejne morderstwa i kłopoty…

Samotne śledztwo, bardzo stare tropy, niezagojone rany, odkrywanie przeszłości i teraźniejszość równie trudna i nieciekawa. Autor serwuje nam intrygującą fabułę, świetnie skonstruowaną zagadkę kryminalną, ciekawe i zaskakujące zakończenie. Jednym słowem bardzo dobry kryminał z elementami psychologicznymi i dość sporą dawką ludzkich emocji. Dokładnie tak jak lubię.

Mimo iż akcja nie jest dynamiczna, do czego autor przyzwyczaił nas wcześniej, Ostatni kojot to cudowna mieszanka trzymającego w napięciu thrillera i misternie poprowadzonego kryminału. Mocna, naładowana emocjami i upiorami z przeszłości opowieść, w której bohater okazuje się ludzki – samotny, wściekły i naznaczony tragedią. Mistrzowsko przedstawiona postać składająca się na ramy przejmującej i zaskakującej historii.

Książka dopracowana w każdym calu. Idealnie skonstruowana, emocjonalna, mocna, jak gorzka kawa. Ale równie esencjonalna. Konsekwentna, logiczna, doskonała. Polecam serdecznie – kryminał w mistrzowskim wydaniu.

Wydawnictwo Sonia Draga

Od Wydawcy:

Po potężnej awanturze z szefem Harry Bosch zostaje wysłany na przymusowy urlop. W tym czasie postanawia wrócić do nierozwiązanej sprawy śmierci swojej matki. Kobieta trudniła się prostytucją i została brutalnie zamordowana, kiedy Harry miał dwanaście lat. Bosch wygrzebuje akta sprzed po­nad trzydziestu lat, składa wizyty kilkorgu znajomym matki, odwiedza też policjantów prowadzących przed laty tę dochodzenie. Wyniki prywatnego śledztwa wykazują, że – prawdopodob­nie przez połączenie ze znanymi postaciami ze świata polityki – za­tuszowano całkiem sporo faktów. Kolejne odkryte zbrodnie pozwalają sądzić, że ktoś bardzo nie chce, by prawda wyszła na jaw. Zwłaszcza że rozwiązanie okazuje się niezwykle zaskakujące…

Genialna książka, która umacnia rosnącą reputację Connelly’ego jako zdolnego i pomysłowego pisarza. [Houston Chronicle]

Premiera: 24 lipca 2019

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

zakupy w ciemno....
Tak zupelnie w ciemno to nie... ale zdarza mi sie kupowac odpowiedniki, ktore...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
Krawat niekoniecznie, ale koszula z długim rękawem owszem.
Czy brać z nim ślub?
Też jestem zdania, że lepiej się wstrzymać niż potem żałować
Naklejki na paznokcie
Na ali jest ogromny wybór tyle że długo się czeka na dostawę