Co zapewnia długowieczność?

9 lipca 2019, dodał: Magiczka

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Każdy chciałby prowadzić długie i szczęśliwe życie w zdrowiu, u boku partnera. Dziś gdy średnia długość życia w naszym kraju rośnie pozostaje tylko zadbać o resztę. Ruch, profilaktyka i pozytywne myślenie zapewnią nam wymarzoną długowieczność. Bezspornie bowiem udowodniono związek stresu z powstawaniem chorób  w tym onkologicznych. Nie zapominajmy też, że nasz organizm składa się blisko w 70 % z wody, nawadniajmy więc nasz organizm regularnie najwyższej jakości żywą wodą aktywizując ją specjalnymi podstawkami lub kubkiem z firmy np: HarmonyH2o.pl.

To właśnie woda zbiera i wydala z organizmu substancje toksyczne i trujące dla niego, jest głównym źródłem energii komórek. Jest też substancją, która wiąże komórki, ale też roznosi po całym organizmie różne substancje. Dzięki niej podczas trawienia z pokarmu jest uwalniana energia. Do tego zwiększa ilość tlenu, który erytrocyty mogą zabierać z płuc do komórek.

W 2011 roku świat obiegła informacja o parze Wietnamczyków, którzy pobili rekord, dokumentując 82-letni związek małżeński. Wpisani do wietnamskiej księgi rekordów czekają na dopełnienie formalności, by zastąpić dotychczasowych rekordzistów Światowej Księgi Rekordów Guinessa. 110-letni wówczas Huynh Van Lac i jego 106-letnia żona cieszyli się dobrym zdrowiem i szczęściem rodzinnym.

Dziś małżeństwa z długoletnim stażem to rzadkość, mimo iż średnia długość życia mieszkańców naszego globu systematycznie rośnie. Pielęgnacja związków małżeńskich to ciężka praca i ogromna odpowiedzialność. Nie wystarczy dbanie o wzajemną przyjaźń, miłość i dobrą atmosferę. Równie ważna jest dbałość o zachowanie dobrego zdrowia. Jest to wręcz obowiązek współmałżonków, by jak najdłużej utrzymać witalność, sprawność fizyczną i umysłową.

Po pierwsze ruch

Lekarze i naukowcy wielokrotnie udowodnili, że regularne zażywanie ruchu wydłuża życie. Wprowadzenie 15 minut regularnych ćwiczeń dziennie przedłuża oczekiwany czas życia średnio o 3 lata, co potwierdziły chińskie badania przeprowadzone przez doktora Chi-Pang Wen z instytutu badawczego szpitala Akademii Medycznej Tajwanu i Chin oraz Jacksona Pui Man z Tajwańskiego Narodowego Uniwersytetu Sportu. Osoby aktywne pozostają także dłużej sprawne fizycznie i umysłowo.

Po drugie profilaktyka

 

Wraz z wiekiem postępują procesy dekompensacyjne w organiźmie. Jedną z największych plag cywilizacyjnych naszych czasów są choroby reumatyczne, na które cierpi co czwarty Polak. Najbardziej narażone są osoby w wieku 30-50 lat, a więc w okresie największej aktywności zawodowej i rodzinnej. Dolegliwości bólowe, niepełnosprawność i niesamodzielność znacząco obniżają jakość życia i rzutują na  całe otoczenie chorego. O zalecanych działaniach profilaktycznych mówi dr n. med., fizjoterapeutka, Anna Famuła:

Oprócz codziennej aktywności ruchowej zalecaną formą profilaktyki schorzeń reumatoidalnych jest stosowanie pościeli z żywej wełny. Unikalne właściwości termiczne i higroskopijne wełny zapewniają utrzymanie komfortu termicznego  a przy tym jednocześnie zapobiegają przegrzaniu lub wychłodzeniu organizmu podczas snu, a w konsekwencji chorobom reumatycznym. Ciepło, które wytwarza wełna poprawia krążenie krwi, a także łagodzi bóle mięśni i stawów.”

Aby wełna zachowała swoje najważniejsze właściwości musi być to wełna najwyższej jakości. W Polsce dostępna jest oferta produktów zdrowotnych z wełny firmy Il-tex, posiadających atesty oraz zarejestrowanych jako produkty medyczne. Te produkty są szczególnie zalecane osobom narażonym na schorzenia stawów oraz tym, u których pojawiły się dolegliwości bólowe.

Po trzecie pozytywne myślenie

Słynny profesor medycyny na Uniwersytecie w Massachusetts, Jon kabat Zinn, powiedział kiedyś: ”To nie świat jako taki zwiększa w nas ryzyko zachorowania, lecz raczej my sami, przez to, jak patrzymy i co myślimy o tym, co nam się przytrafia”. Ta myśl zawiera w sobie pewien sekret, którego poznanie odmieniło życie niejednego człowieka. Siła pozytywnego myślenia, optymistycznego spoglądania w przyszłość oraz umiejętność cieszenia się życiem mają istotny wpływ na poziom witalności, stan zdrowia oraz długość i komfort życia. Naukowcy z Uniwersytetu w Yale dowiedli, że pogodny stosunek do otaczającej rzeczywistości przedłuża życie o ponad 7 lat i jest ważniejszy niż prawidłowy poziom cholesterolu czy odpowiednie ciśnienie krwi.

 

zobacz również:

 1. Poznaj wina na bazie żywej wody
 2. Dieta Okinawa – sekret długowieczności
 3. Dieta trzech minerałów
 4. Dieta antycholesterolowa – jadłospis i przepisy na dania

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Co zapewnia długowieczność?

 1. avatar Monia22 pisze:

  Ciekawy artykuł, przydatne porady. Dodałabym jeszcze zdrową, naturalną dietę. A co do profilaktyki przeciw reumatyzmowi to bardzo polecam wełniane ocieplacze na stawy- zwłaszcza dla osób pracujących przed komputerem :)

 2. avatar Helene pisze:

  Nie zawsze jest czas i siły na ćwiczenia, nie w każdej sytuacji potrafię myśleć pozytywnie. Najłatwiejsza jest profilaktyka przeciw reumatyzmowi. Choć przyznam, że artykuł mnie zmotywował.

 3. avatar natalia5299 pisze:

  No to od dzsiaj zaczynam ćwiczyc :D

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy warto sprawdzać, jak to jest z …
Dokładnie, trzeba mieć porównanie przecież...
Jak sobie radzić z negatywnie nasta…
Takich ludzi trzeba ELIMINOWAĆ ze swojej przestrzeni życiowej. Okrutne, ale proste.
Czekanie na...
Czekam na rozstrzygnięcie się w mojej pracy, czy przejdę do innego działu czy...
Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Tu polecam olejek migdałowy, regularnie wklepuję w wilgotną skórę i efekt jest super!