URODA I ZDROWIE

Co zapewnia długowieczność?

9 lipca 2019, dodał: Magiczka

 

Każdy chciałby prowadzić długie i szczęśliwe życie w zdrowiu, u boku partnera. Dziś gdy średnia długość życia w naszym kraju rośnie pozostaje tylko zadbać o resztę. Ruch, profilaktyka i pozytywne myślenie zapewnią nam wymarzoną długowieczność. Bezspornie bowiem udowodniono związek stresu z powstawaniem chorób  w tym onkologicznych. Nie zapominajmy też, że nasz organizm składa się blisko w 70 % z wody, nawadniajmy więc nasz organizm regularnie najwyższej jakości żywą wodą aktywizując ją specjalnymi podstawkami lub kubkiem z firmy np: HarmonyH2o.pl.

To właśnie woda zbiera i wydala z organizmu substancje toksyczne i trujące dla niego, jest głównym źródłem energii komórek. Jest też substancją, która wiąże komórki, ale też roznosi po całym organizmie różne substancje. Dzięki niej podczas trawienia z pokarmu jest uwalniana energia. Do tego zwiększa ilość tlenu, który erytrocyty mogą zabierać z płuc do komórek.

W 2011 roku świat obiegła informacja o parze Wietnamczyków, którzy pobili rekord, dokumentując 82-letni związek małżeński. Wpisani do wietnamskiej księgi rekordów czekają na dopełnienie formalności, by zastąpić dotychczasowych rekordzistów Światowej Księgi Rekordów Guinessa. 110-letni wówczas Huynh Van Lac i jego 106-letnia żona cieszyli się dobrym zdrowiem i szczęściem rodzinnym.

Dziś małżeństwa z długoletnim stażem to rzadkość, mimo iż średnia długość życia mieszkańców naszego globu systematycznie rośnie. Pielęgnacja związków małżeńskich to ciężka praca i ogromna odpowiedzialność. Nie wystarczy dbanie o wzajemną przyjaźń, miłość i dobrą atmosferę. Równie ważna jest dbałość o zachowanie dobrego zdrowia. Jest to wręcz obowiązek współmałżonków, by jak najdłużej utrzymać witalność, sprawność fizyczną i umysłową.

Po pierwsze ruch

Lekarze i naukowcy wielokrotnie udowodnili, że regularne zażywanie ruchu wydłuża życie. Wprowadzenie 15 minut regularnych ćwiczeń dziennie przedłuża oczekiwany czas życia średnio o 3 lata, co potwierdziły chińskie badania przeprowadzone przez doktora Chi-Pang Wen z instytutu badawczego szpitala Akademii Medycznej Tajwanu i Chin oraz Jacksona Pui Man z Tajwańskiego Narodowego Uniwersytetu Sportu. Osoby aktywne pozostają także dłużej sprawne fizycznie i umysłowo.

Po drugie profilaktyka

 

Wraz z wiekiem postępują procesy dekompensacyjne w organiźmie. Jedną z największych plag cywilizacyjnych naszych czasów są choroby reumatyczne, na które cierpi co czwarty Polak. Najbardziej narażone są osoby w wieku 30-50 lat, a więc w okresie największej aktywności zawodowej i rodzinnej. Dolegliwości bólowe, niepełnosprawność i niesamodzielność znacząco obniżają jakość życia i rzutują na  całe otoczenie chorego. O zalecanych działaniach profilaktycznych mówi dr n. med., fizjoterapeutka, Anna Famuła:

Oprócz codziennej aktywności ruchowej zalecaną formą profilaktyki schorzeń reumatoidalnych jest stosowanie pościeli z żywej wełny. Unikalne właściwości termiczne i higroskopijne wełny zapewniają utrzymanie komfortu termicznego  a przy tym jednocześnie zapobiegają przegrzaniu lub wychłodzeniu organizmu podczas snu, a w konsekwencji chorobom reumatycznym. Ciepło, które wytwarza wełna poprawia krążenie krwi, a także łagodzi bóle mięśni i stawów.”

Aby wełna zachowała swoje najważniejsze właściwości musi być to wełna najwyższej jakości. W Polsce dostępna jest oferta produktów zdrowotnych z wełny firmy Il-tex, posiadających atesty oraz zarejestrowanych jako produkty medyczne. Te produkty są szczególnie zalecane osobom narażonym na schorzenia stawów oraz tym, u których pojawiły się dolegliwości bólowe.

Po trzecie pozytywne myślenie

Słynny profesor medycyny na Uniwersytecie w Massachusetts, Jon kabat Zinn, powiedział kiedyś: ”To nie świat jako taki zwiększa w nas ryzyko zachorowania, lecz raczej my sami, przez to, jak patrzymy i co myślimy o tym, co nam się przytrafia”. Ta myśl zawiera w sobie pewien sekret, którego poznanie odmieniło życie niejednego człowieka. Siła pozytywnego myślenia, optymistycznego spoglądania w przyszłość oraz umiejętność cieszenia się życiem mają istotny wpływ na poziom witalności, stan zdrowia oraz długość i komfort życia. Naukowcy z Uniwersytetu w Yale dowiedli, że pogodny stosunek do otaczającej rzeczywistości przedłuża życie o ponad 7 lat i jest ważniejszy niż prawidłowy poziom cholesterolu czy odpowiednie ciśnienie krwi.

 

zobacz również:

 1. Poznaj wina na bazie żywej wody
 2. Dieta Okinawa – sekret długowieczności
 3. Dieta trzech minerałów
 4. Dieta antycholesterolowa – jadłospis i przepisy na dania

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Co zapewnia długowieczność?

 1. avatar Monia22 pisze:

  Ciekawy artykuł, przydatne porady. Dodałabym jeszcze zdrową, naturalną dietę. A co do profilaktyki przeciw reumatyzmowi to bardzo polecam wełniane ocieplacze na stawy- zwłaszcza dla osób pracujących przed komputerem :)

 2. avatar Helene pisze:

  Nie zawsze jest czas i siły na ćwiczenia, nie w każdej sytuacji potrafię myśleć pozytywnie. Najłatwiejsza jest profilaktyka przeciw reumatyzmowi. Choć przyznam, że artykuł mnie zmotywował.

 3. avatar natalia5299 pisze:

  No to od dzsiaj zaczynam ćwiczyc :D

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...