Co wskaźnik BMI mówi o Twoim ciele?

24 stycznia 2019, dodał: Redakcja

Definicja otyłości podawana przez Światową Organizacją Zdrowia, zakłada, że otyłość to nadmierna akumulacja tłuszczu, którą możemy określić poprzez wskaźnik Body Mass Index (BMI). Za osoby otyłe uważa się wszystkich tych, których BMI wynosi ponad 30.

 

Co to jest BMI?
BMI to nic innego jak wskaźnik masy ciała. Obliczyć go można poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach. Co warte odnotowania, wskaźnik masy ciała znajduje zastosowanie tylko i wyłącznie u osób dorosłych.

Zakresy wartości BMI prezentują się następująco:

•   < 16,0 – wygłodzenie

•   16,0–16,99 – wychudzenie

•   17,0–18,49 – niedowaga

•   18,5–24,99 – prawidłowa masa ciała

•   25,0–29,99 – nadwaga

•   30,0–34,99 – otyłość I stopnia

•   35,0–39,99 – otyłość II stopnia

•   ≥ 40,0 – otyłość III stopnia

Co zrobić jeśli Twój wskaźnik BMI wskazuje na nadwagę lub otyłość?

Według najnowszych raportów, co drugi Polak ma nadwagę, a co czwarty jest otyły. Najgorsze w tym jednak jest to, że od dobrych kilkunastu lat – liczba osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej rośnie w zastraszającym tempie.

Na szczęście, cały czas czynione są kroki w celu uświadomienia społeczeństwa. Kampanie społeczne mające zapobiegać rozpowszechnianiu się otyłości przynoszą skutek, ale nadal wiele osób nic sobie nie robi z nadmiaru tkanki tłuszczowej. To ogromny błąd, za który można przypłacić życiem! Wszak, na skutek otyłości i powikłań z niej wynikających śmierć ponosi blisko 3 miliony ludzi rocznie!

(Zobacz naszą recenzję – https://byc-zdrowym.pl/member-xxl-opinie-cena-sklad/) 

Jeśli zatem Twoje BMI jest większe niż 25, powinieneś rozpocząć proces redukcji tkanki tłuszczowej, tj. odchudzanie organizmu.

Jak schudnąć?

Co do tego, że odchudzanie jest procesem trudnym i jest nieprzyjemne, nie ma żadnych wątpliwości. Być może właśnie dlatego, wiele osób ma spore opory by „wejść na redukcję”.

Termin odchudzania jest raczej wszystkim znany. Powszechnie wiadomo również jakie procesy należy uskuteczniać aby schudnąć. Przede wszystkim, redukcję opiera się na:

•   wzmożeniu aktywności fizycznej

•   zmianie nawyków żywieniowych

Na uwagę zasługuje również stosowanie środków wspomagających (suplementów, wyrobów medycznych, leków), których skuteczność zdaje się stale rosnąć.

(Co to jest nonacne –https://byc-zdrowym.pl/nonacne-opinie-cena-sklad/)

10 kluczowych zasad odchudzania

Zastanawiasz się co zrobić, aby schudnąć? Zastosuj się do poniższych zasad, a z całą pewnością Twoja waga zacznie szybować ku dołowi.

1.     Jedz zgodnie z zaleconym bilansem
Ilość dostarczanych kalorii musisz obliczyć za pomocą wzoru na całkowitą przemianę materii (CPM) i bezwzględnie stosować się do wyniku.

2.     Ogranicz konsumpcję niezdrowej żywności
W Twoim jadłospisie nie może być miejsca dla wszelkiej niezdrowej żywności, tj. fast-foodów, słodyczy, dosładzanych napojów.

3.     Jedz regularnie
Dieta powinna być regularna, co oznacza, że posiłki musimy jeść o stałych godzinach. Co ważne, ich ilość powinna być większa niż zazwyczaj (częstsze, ale mniejsze porcje).

4.     Pij dużą ilość wody
Dostarczanie wody jest kluczowe dla pracy układu trawiennego, wszak bierze ona udział w procesach trawiennych. Ponadto, wspomaga detoksykację organizmu. Należy jej spożywać co najmniej 3 litry na dobę.

5.     Trenuj regularnie
Treningi na odchudzanie należy realizować systematycznie, najlepiej codziennie. Plan treningowy warto oprzeć o ćwiczenia aerobowe (tlenowe).

6.     Stale zwiększaj intensywność treningów
Każda sesja treningowa musi być trudniejsza dla organizmu. Tylko w taki sposób możemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

7.     Zastosuj sprawdzone suplementy diety na odchudzanie
Środki wspomagające redukcję wagi, które są warte uwagi to między innymi zielony jęczmień. Pełną recenzję tego rozwiązania znajdziesz m.in. tutaj.

8.     Wyeliminuj używki
Alkohol, papierosy i narkotyki nie sprzyjają odchudzaniu.

9.     Dbaj o zdrowy, regeneracyjny sen
Zawsze staraj się wysypiać. Aby do tego doszło, przestrzegaj zasad zdrowego snu. Śpij dostatecznie długo (zaleca się 7-8 godzin na dobę) i dbaj o regularny rytm dobowy.

10.  Pielęgnuj motywację
Odchudzanie to wymagający proces, dlatego też, kluczem do sukcesu jest stała pielęgnacja motywacji. Dbaj o to, aby zawsze być gotowym na dietę i trening.

Aby dowiedzieć się więcej o odchudzaniu (i nie tylko!) odwiedź serwis https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

NFZ, NZOZ, lekarze i cała reszta
> niechcemisie napisał/a:Ostatnio gdyby nie czyjeś znajomości, wykończyłby mnie ból. Ktoś załatwił mi...
Jedzenie do pracy
Woda i napoje, herbata, kawa firmowa jest, możliwość podgrzania na kuchence gazowej, pomieszczenie...
Jakie programy o gotowaniu są najle…
Lubię Ewę Wachowicz bo nie udziwnia, tylko gotuje potrawy, które każdy może zrobić...
Coś na poprawe samopoczucia?
W tym temacie mogę polecić napój kava kava super poprawia nastrój. Taki właśnie specyfik...