Co włożyć do antyramy – 10 pomysłów na wykorzystanie antyram

18 czerwca 2018, dodał: Redakcja

Antyramy stanowią ciekawą alternatywę dla ramek na zdjęcia czy obrazy – są bowiem uniwersalne w swojej estetyce, tanie i wygodne w użytkowaniu. Ładnie prezentują się na ścianie, będąc właściwym tłem dla eksponowanych dzieł, niezależnie od ich rodzaju. W sklepach dostępne są obecnie antyramy na wymiar, otwierające bogate możliwości ich zastosowania. Jest mnóstwo sposobów na kreatywne i niebanalne wykorzystanie antyramy, aby stała się ona ozdobą wnętrza oraz przykuwała wzrok do prezentowanej ekspozycji. Jak wykorzystać antyramę? Poniżej kilka pomysłów, zarówno znanych, jak i mniej popularnych – każdy może wybrać spośród nich idealne dla siebie rozwiązanie!

Obrazy

Jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów wykorzystania antyramy jest włożenie do niej obrazu – z uwagi na specyficzną konstrukcję antyramy, doskonale będą się w niej prezentować zarówno pejzaże, jak i portrety i obrazy abstrakcyjne. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych obramowań, sprawdzające się wobec wszystkich niemal stylów malarskich.

Zdjęcia

Kolejnym pomysłem na zastosowanie antyram jest galeria zdjęć – kupując antyramy tanio i w komplecie, można uzyskać kompatybilny zestaw, który na ścianie stworzy swoistą ekspozycję pamiątkową. Zdjęcia w antyramach prezentują się estetycznie i schludnie, a subtelność tego typu obramowań sprawia, że galeria może składać się z większej ilości fotografii, bez ryzyka efektu przeciążenia i nadmiaru.

Rysunki dziecięce

Nie ma lepszego sposobu, na zaprezentowanie dziecięcej twórczości, niż oprawienie rysunków i innych dzieł w antyramy na wymiar! Dzięki możliwości indywidualnego zamówienia odpowiednich rozmiarów antyramy można zmieścić w niej każdy format malunku malucha. Mały twórca będzie dumny z wyeksponowania jego dzieła w honorowym miejscu na ścianie, a rodzic zyska oryginalną ozdobę wnętrza oraz pamiątkę, przywołującą miłe wspomnienia przez wiele lat.

Szkice i plany

W antyramie można umieścić robocze rysunki, wszelkiego rodzaju szkice i projekty – to rozwiązanie sprawdzi się w pokoju młodego architekta, studenta lub w gabinecie czy biurze projektanta. Antyrama stanowić będzie sposób na profesjonalne wyeksponowanie stworzonych planów.

Dyplomy i odznaczenia

Również osobiste osiągnięcia, kwalifikacje i kompetencje zaprezentować można, wykorzystując antyramy – z uwagi na subtelną i lekką konstrukcję są one świetnym pomysłem na eksponowanie dyplomów, zaświadczeń zawodowych czy odznaczeń i podziękowań w formie papierowej. To trafny pomysł do specjalistycznych gabinetów, biur oraz korytarzy szkolnych. Antyramy na wymiar umożliwiają również bezproblemowe wyeksponowanie medali.

Drobne pamiątki

W antyramie pięknie będą prezentować się pamiątki z wakacji lub innych, znaczących momentów – ususzone liście, drobne muszelki, a także zaproszenia ślubne lub komunijne… Właściwie antyramę można wykorzystać bez ograniczeń, podążając za własną kreatywnością i preferencjami estetycznymi.

Puzzle

Układając puzzle, niejednokrotnie zastanawiamy się, jak utrwalić sukces – zwłaszcza, jeśli były to układanki zawierające wiele elementów. Zazwyczaj przedstawiają one piękne pejzaże, przewyższające pod względem wizualnym niejeden obraz. Z pomocą przychodzi duża antyrama, która pomieści największe rozmiary ułożonych z puzzli arcydzieł!

Plakaty

Duża antyrama na wymiar doskonale sprawdzi się do eksponowania plakatów – to trafny pomysł do pokoju nastolatka, urządzonego w nowoczesnym stylu salonu lub przedpokoju. Plakaty dostępne obecnie są przeróżne i mogą przedstawiać zarówno śmieszne grafiki, abstrakcyjne malunki, slogany i hasła motywacyjne.

Mapy

W antyramie umieścić można również plany miast, mapy świata czy nawet gwiezdnych konstelacji – zarówno drukowane, jak i rysowane odręcznie. W każdym przypadku będą się one prezentować oryginalnie i estetycznie.

Zbiory kolekcjonerskie

Z uwagi na możliwość zakupienia antyramy na wymiar, można wykorzystać ją również do prezentowania osobistych kolekcji – znaczków, monet czy innych, dowolnych elementów. Zoptymalizowanie rozmiarów i parametrów antyramy sprawi, że każda kolekcja wyglądać w niej będzie zachwycająco.

Jak widać, pomysły aranżacyjne z wykorzystaniem antyramy tanio i kreatywnie są niemal nieograniczone! Bez wątpienia warto z nich skorzystać i cieszyć się unikalną ekspozycją, zgodną z indywidualnymi oczekiwaniami

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Cos nie tak z bramką sms?
Korzystam czasem z bramki orange i jak dotąd mnie nie zawiodła
Sport w TV?
Ostatnio oglądam mecze reprezentacji, ale niestety nie bardzo jest na co popatrzeć,...
Zdrabnianie imion dorosłych dzieci …
To objaw nadopiekuńczości matki i moja obawa, że taki syn czy córka nigdy...
Buty narciarskie
Na jeden tydzień w sezonie to wg mnie lepiej je wypożyczyć, nie ma później...