URODA I ZDROWIE

Co włożyć do antyramy – 10 pomysłów na wykorzystanie antyram

18 czerwca 2018, dodał: Redakcja

Antyramy stanowią ciekawą alternatywę dla ramek na zdjęcia czy obrazy – są bowiem uniwersalne w swojej estetyce, tanie i wygodne w użytkowaniu. Ładnie prezentują się na ścianie, będąc właściwym tłem dla eksponowanych dzieł, niezależnie od ich rodzaju. W sklepach dostępne są obecnie antyramy na wymiar, otwierające bogate możliwości ich zastosowania. Jest mnóstwo sposobów na kreatywne i niebanalne wykorzystanie antyramy, aby stała się ona ozdobą wnętrza oraz przykuwała wzrok do prezentowanej ekspozycji. Jak wykorzystać antyramę? Poniżej kilka pomysłów, zarówno znanych, jak i mniej popularnych – każdy może wybrać spośród nich idealne dla siebie rozwiązanie!

Obrazy

Jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów wykorzystania antyramy jest włożenie do niej obrazu – z uwagi na specyficzną konstrukcję antyramy, doskonale będą się w niej prezentować zarówno pejzaże, jak i portrety i obrazy abstrakcyjne. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych obramowań, sprawdzające się wobec wszystkich niemal stylów malarskich.

Zdjęcia

Kolejnym pomysłem na zastosowanie antyram jest galeria zdjęć – kupując antyramy tanio i w komplecie, można uzyskać kompatybilny zestaw, który na ścianie stworzy swoistą ekspozycję pamiątkową. Zdjęcia w antyramach prezentują się estetycznie i schludnie, a subtelność tego typu obramowań sprawia, że galeria może składać się z większej ilości fotografii, bez ryzyka efektu przeciążenia i nadmiaru.

Rysunki dziecięce

Nie ma lepszego sposobu, na zaprezentowanie dziecięcej twórczości, niż oprawienie rysunków i innych dzieł w antyramy na wymiar! Dzięki możliwości indywidualnego zamówienia odpowiednich rozmiarów antyramy można zmieścić w niej każdy format malunku malucha. Mały twórca będzie dumny z wyeksponowania jego dzieła w honorowym miejscu na ścianie, a rodzic zyska oryginalną ozdobę wnętrza oraz pamiątkę, przywołującą miłe wspomnienia przez wiele lat.

Szkice i plany

W antyramie można umieścić robocze rysunki, wszelkiego rodzaju szkice i projekty – to rozwiązanie sprawdzi się w pokoju młodego architekta, studenta lub w gabinecie czy biurze projektanta. Antyrama stanowić będzie sposób na profesjonalne wyeksponowanie stworzonych planów.

Dyplomy i odznaczenia

Również osobiste osiągnięcia, kwalifikacje i kompetencje zaprezentować można, wykorzystując antyramy – z uwagi na subtelną i lekką konstrukcję są one świetnym pomysłem na eksponowanie dyplomów, zaświadczeń zawodowych czy odznaczeń i podziękowań w formie papierowej. To trafny pomysł do specjalistycznych gabinetów, biur oraz korytarzy szkolnych. Antyramy na wymiar umożliwiają również bezproblemowe wyeksponowanie medali.

Drobne pamiątki

W antyramie pięknie będą prezentować się pamiątki z wakacji lub innych, znaczących momentów – ususzone liście, drobne muszelki, a także zaproszenia ślubne lub komunijne… Właściwie antyramę można wykorzystać bez ograniczeń, podążając za własną kreatywnością i preferencjami estetycznymi.

Puzzle

Układając puzzle, niejednokrotnie zastanawiamy się, jak utrwalić sukces – zwłaszcza, jeśli były to układanki zawierające wiele elementów. Zazwyczaj przedstawiają one piękne pejzaże, przewyższające pod względem wizualnym niejeden obraz. Z pomocą przychodzi duża antyrama, która pomieści największe rozmiary ułożonych z puzzli arcydzieł!

Plakaty

Duża antyrama na wymiar doskonale sprawdzi się do eksponowania plakatów – to trafny pomysł do pokoju nastolatka, urządzonego w nowoczesnym stylu salonu lub przedpokoju. Plakaty dostępne obecnie są przeróżne i mogą przedstawiać zarówno śmieszne grafiki, abstrakcyjne malunki, slogany i hasła motywacyjne.

Mapy

W antyramie umieścić można również plany miast, mapy świata czy nawet gwiezdnych konstelacji – zarówno drukowane, jak i rysowane odręcznie. W każdym przypadku będą się one prezentować oryginalnie i estetycznie.

Zbiory kolekcjonerskie

Z uwagi na możliwość zakupienia antyramy na wymiar, można wykorzystać ją również do prezentowania osobistych kolekcji – znaczków, monet czy innych, dowolnych elementów. Zoptymalizowanie rozmiarów i parametrów antyramy sprawi, że każda kolekcja wyglądać w niej będzie zachwycająco.

Jak widać, pomysły aranżacyjne z wykorzystaniem antyramy tanio i kreatywnie są niemal nieograniczone! Bez wątpienia warto z nich skorzystać i cieszyć się unikalną ekspozycją, zgodną z indywidualnymi oczekiwaniami

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywienie psa
Podając szczeniakowi takie jedzenie wyrządza się mu wielką krzywdę. Powinien dostawać zbilansowaną dietę, pełną...
Brak miłości- co zamiast?
Hobby, udzielanie się w wolontariacie, to też są jakieś pomysły na taką sytuację... Imprezować...
Witaminy a komórki rakowe
Witaminy wzmacniają organizm, więc mogą przeciwdziałać procesom nowotworowym, ale żeby leczyły raka, to wątpię.
Odszkodowanie
Im mniejsza składka OC tym mniejszej kwoty później można się spodziewać przy wypadku... \niestety,...