Ciało jak Kylie Jenner, Britney Spears, Beyonce czyli najlepsze treningi gwiazd!

22 lipca 2019, dodał: junowak
Artykuł zewnętrzny

 

Twój trening wieje nudą? Przychodzimy na pomoc! Warto uczyć się od swoich idolek. Spędzają one masę czasu  na siłowni z prywatnymi trenerami, mają idealne figury. Choć często posądza się gwiazdy o ingerencje chirurgiczne, to Ty nie musisz tego robić! Wystarczy spędzić trochę czasu na treningu, zdrowo się odżywiać i Hollywoodzką figurę masz jak w banku.

Poniżej przedstawiamy ulubione ćwiczenia Kylie Jenner, Britney Spears i Beyonce. Łącznie to 6 ćwiczeń. Wykonuj je jedno po drugim, od 45 do 60 sekund. Zrób 3 rundy, odpoczywając między nimi około minuty. Trening + rozgrzewka zajmie około pół godziny. Będziesz potrzebowała obciążenia – kettlebell lub duży, 5l baniak wody będzie w sam raz. Powodzenia!

Beyonce

„ Lubię robić interwały podczas biegu. Czasem biegałam po schodach.” tłumaczy piosenkarka i dodaje: „konsekwencja jest kluczem do sukcesu”.

Oto ćwiczenia interwałowe, które przyspieszą tętno i wprowadzą Cię do gry!

  • Wspinaczka górska

Ustaw się w podporze przodem, pod barkami opierając dłonie zaciśnięte w pięści. Przyciągnij prawe kolano po skosie w kierunku przeciwnego łokcia. Odstaw stopę i od razu przyciągnij lewą nogę do prawego łokcia. Kontynuuj dynamicznie.

  • Burpees (krokodylki)

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Zejdź do przysiadu podpartego, wyrzuć nogi w tył, aby przyjąć pozycję do pompki. Zrób pompkę (opcjonalnie), po czym przyciągnij z powrotem kolana do klatki i wyskocz tak wysoko, jak tylko dasz radę.

Britney Spears

Britney łączy w swoich treningach cardio z ostrym atakiem mięśni – całe ciało musi być pięknie wyrzeźbione.

Dlatego teraz dodamy trochę ćwiczeń siłowych – ale takich które rozwijają całe ciało!

  • Supermany (na zdjęciu powyżej): 15 powtórzeń

Połóż się na brzuchu i wyciągnij ręce przed siebie, powyżej głowy. Napnij mięśnie brzucha i podnieś prawą nogę i lewą rękę w tym samym czasie. Wróć do pozycji wyjściowej, następnie wykonaj ruch odwrotnie: lewa noga i prawa ręka. Wróć do pozycji startowej. Skup się na tym, żeby wzrok skierować w podłogę.

  • Martwy ciąg

Pochylamy się do przodu, nogi mocno ugięte w kolanach.
Utrzymując plecy wyprostowane, dolny grzbiet odchylony do tyłu i mięśnie brzucha napięte, nabieramy powietrza, a następnie wykorzystując siłę mięśni nóg i grzbietu zaczynamy stawać do pozycji wyprostowanej. W końcowej fazie ruchu następuje wydech.
Po osiągnięciu górnej pozycji możemy zatrzymać ruch na 1-2 sekundy, po czym rozpoczynamy kontrolowany ruch powrotny, robiąc jednocześnie wdech. W dolnej pozycji nie odkładamy ciężarka, tylko rozpoczynamy kolejny ruch do góry.

Kylie Jenner

Kylie Jenner, tak samo jak Kim Kardashian może pochwalić się dużymi, zgrabnymi udami i pośladkami. Czas mocno je wyćwiczyć! Aby ćwiczenia na uda i pośladki przyniosły efekty, niezbędne jest obciążenie.

  • Przysiad sumo z hantlą

Złap oburącz hantlę. Trzymając ją przed sobą w prostych rękach (jak na zdjęciu), stań w szerokim rozkroku. Palce stóp skieruj delikatnie na zewnątrz. Upewnij się, że plecy masz proste, a łopatki ściągnięte. Patrz przed siebie, a nie pod nogi. Wypchnij biodra w tył i obniż maksymalnie pozycję. Zatrzymaj się na ułamek sekundy, zanim dynamicznym ruchem wrócisz do startu.

  • Wykroki boczne

Stań prosto, parę lekkich hantli trzymając po bokach. Zrób wykrok w prawo, aż udo prawej nogi będzie ułożone równolegle do podłoża. Lewą nogę wyprostuj w kolanie, rozciągając mięśnie ud i łydek. Wróć do pozycji startowej, po czym zrób wykrok w drugą stronę. To jedno powtórzenie.

Na koniec zalecamy wykonać jeszcze jedno ćwiczenie na brzuch – przez 2 minuty, bez przerwy np. brzuszki skośne lub inne, lubiane przez Ciebie ćwiczenie na abs.

Brawo! Trening wykonany!

 

 

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz