URODA I ZDROWIE

Choroby, których się nie spodziewamy

14 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Niektóre problemy zdrowotne, z którymi musimy zmierzyć się na przestrzeni lat są stosunkowo łatwe do przewidzenia. Jeżeli uprawiamy bardzo intensywny sport to liczymy się z tym, że w pewnym momencie nasze stawy mogą odmówić posłuszeństwa. Podobnie w przypadku spędzania dużej ilości czasu przed komputerem – wiemy, że nasz kręgosłup w końcu da o sobie znać i konieczna będzie rehabilitacja. Palacze spodziewają się problemów z oddychaniem, a alkoholicy z wątrobą. Nasz styl życia ma w tej kwestii ogromne znaczenie – czy tego chcemy czy nie.

oko kobiety

Są jednak takie dolegliwości, których nie spodziewalibyśmy się nigdy. Atakują nas one z dnia na dzień i nagle okazuje się, że rozwijały się w naszym organizmie już od dłuższego czasu. Co to może być? Jednym z takich przykładów jest zaćma, czyli zmętnienie soczewki, które możemy przez długi czas uważać za objaw braku snu lub zabrudzonych szyb w naszych okularach. W końcu to tylko nieostre widzenie, które może być spowodowane czymkolwiek. A już jedna wizyta u specjalisty wystarczy, aby postawić słuszną diagnozę.

Kolejną taką chorobą są problemy z błędnikiem. To on odpowiedzialny jest za naszą równowagę, więc gdy coś jest z nim nie tak – bardzo łatwo można wpaść w panikę. Głównym objawem będą tutaj zawroty głowę, które mogą skutecznie wykluczyć daną osobę z codziennego życia – być może nie będzie ona w stanie nawet poruszać się w prostej linii. Czasami dochodzi do tego także oczopląs, który jeszcze bardziej stresuje pacjenta.

Jak zachowywać się w momencie, gdy dopadną nas te choroby?

Przede wszystkim należy od razu zasięgnąć opinii lekarza. Problemy z błędnikiem można pokonać poprzez rehabilitację i zastosowanie odpowiednich tabletek – ale potrzebna tutaj jest również szybka reakcja. Zawroty głowy mogą być szczególnie niebezpieczne dla sportowców i kierowców, którzy mogą w ten sposób spowodować wypadek – robiąc krzywdę nie tylko sobie, ale i innym osobom na drodze. Zwykle specjalista poleci nam również kilka technik, które mają za zadanie ułatwić nam utrzymanie prawidłowej równowagi.

W przypadku pierwszych objawów zaćmy musimy od razu interweniować, gdyż może to oznaczać, że pojawiła się ona w naszym organizmie już dużo wcześniej. Pamiętajmy, że na początku może ona nie powodować absolutnie żadnych zmian, więc będziemy mieć problem z potraktowaniem tego problemu poważnie – a powinniśmy dokładnie tak do tego podejść.

Nie można na pewno obawiać się wizyty i odkładać ją na nieokreśloną przyszłość – tym bardziej, że trudności z widzeniem i zachowaniem równowagi i tak skutecznie nam to uniemożliwiają. Warto odwiedzić sprawdzone centrum medyczne i podjąć leczenie.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się prywatnie, a po takim dokładnym badaniu...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)