Chcesz uszczęśliwić innych? Zacznij od siebie!

4 września 2016, dodał: karolina0092

family-s

Kiedy bardzo zależy Ci na swoich bliskich pragniesz, aby byli szczęśliwi. Często zaczynasz żyć ich życiem. Poświęcasz swój wolny czas, aby wysłuchać problemów przyjaciółki, szukać sposobów jak pomóc rodzeństwu wyjść z trudnej sytuacji, myślisz jak rozweselić męża w ciężkich chwilach, jak sprawić, aby dzieci były radosne. Zapominasz o sobie. W Twojej głowie jest pełno problemów, skomplikowanych sytuacji. W nocy nie możesz spać, bo cały czas myślisz o najbliższych, w dzień nie uśmiechasz się, bo swój czas poświęcasz na poszukiwanie najlepszych rozwiązań.

smutna

Jeśli tak jest, to z pewnością jesteś aniołem wśród ludzi, których kochasz. Bohaterem domu. Altruistą – osobą, która stawia dobro innych ponad swoje. Jest to wspaniała postawa. Ale nie czujesz, że takie zachowanie komplikuje Twoje życie? Zaczynasz zapominać o sobie i swoich potrzebach? Rozwiązujesz problemy innych, a sama masz ich pełno? Nierozwiązanych. Już nie tryskasz energią i radością, przechodzisz chodnikiem ze smutkiem na twarzy, bo jak tu się cieszyć, skoro inni się smucą?

Aby uszczęśliwiać ludzi wokół siebie, musisz być silna. Musisz być racjonalną egoistką. Samo słowo egoista brzmi odpychająco, ale racjonalny egoista to już osoba, która może przynieść wiele korzyści nie tylko dla siebie, ale i innych. Nie proponujemy tutaj nagłego zniknięcia z życia swoich bliskich.

selfish

Absolutnie nie o to chodzi! Ale zatroszczenie się o siebie i swoje potrzeby. Dąż do wyznaczonego celu, spełniaj swoje marzenia, kształtuj własną osobowość, realizuj własne plany i pomysły. Znajdź czas tylko dla siebie, zapisz się na dodatkowe zajęcia … po prostu, bądź szczęśliwa!

achieve

Lekki egoizm jest konieczny, aby człowiek mógł pomagać innym. Dopiero kiedy poczujesz się spełniona, będziesz tak silna, aby uszczęśliwiać swoją rodzinę i przyjaciół. Musisz ukształtować własną równowagę psychiczną, stać się odporną i mocną kobietą. Wtedy zdziałasz więcej niż przypuszczasz. Rozbudź swój zdrowy egoizm!

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Chcesz uszczęśliwić innych? Zacznij od siebie!

  1. avatar Katarzyna Olechowska pisze:

    Bardzo rzeczowo😊 świetny artykuł 😊

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Wirtualne znajomości
Ja też uważam, że w sieci można poznać naprawdę wartościowych ludzi. Po prostu przekonałam...
Czy warto "dawać szansę" facetowi?…
Dokładnie tak. Niech pokaże swoje starania, bo bazując na samej obietnicy nie powinno...
Męska dusza...
> Kalinka01 napisał/a:> Urazy mężczyzn do kobiet, wynikają z urażonej miłości własnej. Stąd...
Pierwsza rocznica...:/
Ja chciałabym, żeby mój facet pamiętał o rocznicach. Każdy po kolei twierdzi,...