URODA I ZDROWIE

Carla Naumburg: Jak nie krzyczeć na swoje dziecko – premiera

16 września 2020, dodał: pinkmause

Rodzicielstwo nie jest łatwe. Bywa jednak szczególnie trudne, kiedy jesteśmy zestresowani i przemęczeni. Zdaniem Carli Naumburg – z zawodu psycholog klinicznej, prywatnie mamy dwóch córek – to właśnie umiejętność zachowania spokoju jest pierwszym, i być może najważniejszym, elementem do zostania dokładnie takim rodzicem, jakim chcielibyśmy być. O tym jak poznać swoje emocje, zachować spokój i opanować nerwy pisze w swojej książce Jak nie krzyczeć na swoje dziecko, premiera już 16 września 2020 r.

Pewnego wieczoru wyjątkowo wyczerpującego dnia doktor Carla Naumburg – z zawodu psycholog kliniczna, prywatnie mama dwóch córek – siedziała przed komputerem, przeglądając w sieci odpowiedzi na pytanie ,,jak nie krzyczeć na swoje dzieci”. Ponieważ nie znalazła zadowalającej jej, postanowiła sama zająć się fachowym zgłębianiem tematu. W końcu stworzyła książkę – esencjonalny, empatyczny, pełny praktycznych rad i wskazówek poradnik.

Rodzicielstwo nie jest łatwe. Bywa jednak szczególnie trudne, kiedy jesteśmy zestresowani i przemęczeni. W takich chwilach wystarczy drobiazg, aby wytrącić nas z równowagi. I zanim się obejrzymy, cały nasz spokój znika – jesteśmy wściekli, krzyczymy i trzaskamy drzwiami. Zdaniem Carli Naumburg to właśnie umiejętność zachowania spokoju jest pierwszym, i być może najważniejszym, elementem do zostania dokładnie takim rodzicem, jakim chcielibyśmy być. Kiedy jesteśmy spokojni, możemy lepiej przyjrzeć się sytuacji, przemyśleć dostępne opcje i dokonać najlepszego wyboru.

Możesz się nauczyć, jak rzadziej wybuchać i jak szybciej dochodzić do siebie, kiedy już ci się to przydarzy. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” pomoże ci zastanowić się, dlaczego puszczają ci nerwy oraz jakie sytuacje i bodźce do tego prowadzą. Dzięki lekturze poznasz swoje emocje oraz dowiesz się, jak sobie z nimi radzić. Nauczysz się, jak odczytywać sygnały, że coś cię zdenerwowało, jak to zaakceptować i jak przejść do działania. Carla Naumburg przedstawia jedenaście praktyk, które określa TRoNami: Technikami Rozluźniania Nerwów. Wśród nich cztery główne techniki to jednozadaniowość, sen, wsparcie i współczucie dla siebie. Zakładają one proste, drobne zmiany, które każdy rodzic może wprowadzić do swojego życia.

Polecane w książce nawyki i strategie nie tylko pomagają zostać cierpliwym i bardziej wyluzowanym rodzicem, sprawiają również, że poczujesz się ogólnie szczęśliwszy, bardziej produktywny, i skuteczniej zapanujesz nad innymi dziedzinami życia. Carla Naumburg jest zabawna, mądra, bezpośrednia – czytanie jej książki to przyjemność, kojąca rozrywka, przekłuwająca balon „misji rodzicielstwa”. Autorka często podkreśla: Wiem, jak jest. Wiem, że to wydaje się trudne, niepotrzebne, niewykonalne, głupie, ale uwierz mi – działa. I się nie myli.

Dr Carla Naumburg jest doktorem w dziedzinie psychologii klinicznej, specjalizuje się psychoterapii rodzin oraz mindfulness. W swojej pracy koncentruje się na problemie, jakim jest przeciążenie współczesnego rodzica, które jako mama dwóch córek, zna również z własnego doświadczenia.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mikrofalówka?
Racja, a do tego pożera prąd - ja nie używam jej...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Ostrzegam przed oszustwami typu sprzedaż leku na koronawirusa (bo go jeszcze nie ma!), ostatnio...
Czy stosował ktoś produkty konopne?…
Tylko jak sprawdzić, czy dany produkt jest naprawdę cenny zdrowotnie a nie tylko nazwany...
oszczędzanie ;)
Promocje też są fajne, ja kupiłam ostatnio w lidlu taniej kaszę gryczaną,...