Biżuteria z roślin – sklep Pradelle

12 maja 2015, dodał: Redakcja

„Ale jak to biżuteria z roślin?”. Tak, to są prawdziwe rośliny i grecka nowość na polskim rynku mody!

small1a

Poznaliśmy się ponad 10 lat temu, w jednej z greckich miejscowości. Pamiętam dokładnie, to była niedziela. Mały butik o nieznanej nazwie Thallo, zadziwiające wzornictwo i karteczka „natural flower”. Trudno było uwierzyć, że to prawdziwe kwiaty, liście, gałązki. Wyczekiwałam na otwarcie sklepu. W poniedziałek zakochałam się – w róży. Potem przyszedł czas na stokrotkę, oliwkę i astra. Moja kolekcja rosła, a znajomość z twórcami naturalnych dzieł sztuki zacieśniała się. I tak od słowa do słowa, od kolejnej wizyty i przyjacielskiej rozmowy aż do pomysłu… właśnie na Pradelle” – mówi właścicielka firmy.

small2a

Pradelle to internetowy butik z biżuterią z roślin Thallo, który powstał dzięki grecko-polskim przyjacielskim relacjom. Biżuteria Thallo tworzona jest z naturalnych roślin, a nie z ich odlewów, co czyni ją niezwykle oryginalną i niepowtarzalną w każdym szczególe! I właśnie w tym momencie pada pytanie „Ale jak to biżuteria z roślin?”. Grecy posiadają własne uprawy, z których pozyskiwane są rośliny do tworzenia biżuterii. Przykładowe rośliny, z których wytarzana jest biżuteria to stokrotki, astry, róże, koniczyny, żołędzie, bluszcz i wiele, wiele innych. Proces produkcji obywa się w rodzinnej manufakturze i zaczyna się od zebrania okazów roślin spełniających wyznaczone standardy pozwalające na dalszą obróbkę. Następnie rośliny są w odpowiedni sposób utrwalane, platerowane metalami szlachetnymi (24-karatowym złotem oraz czystym srebrem) i robiona jest z nich biżuteria. Co wyróżnia markę Thallo? Fakt, że biżuteria jest tworzona na bazie prawdziwej rośliny dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać, że każdy z produktów jest niepowtarzalny! Każde z naturalnych dzieł sztuki posiada swój numer oraz certyfikat jakości. Natomiast twórcy Thallo od zawsze podkreślają, że to natura dyktuje ich projekty, a oni starają się utrwalić jej piękno na dłużej.

small3a

Co ciekawe, biżuteria Thallo produkowana jest od lat 90, ale dopiero od kilku lat jest możliwa do zakupienia w innych krajach. Greccy artyści swoich fanów mają nie tylko w Grecji, ale także w Rosji, Stanach Zjednoczonych oraz na rynkach azjatyckich. W Polsce biżuteria Thallo możliwa jest do zakupienia wyłącznie w butiku Pradelle oraz podczas ogólnopolskich imprez modowych takich jak Fashion Week, Mercedes-Benz Fashion Weekend czy Slow Fashion. „Jako miłośniczka Grecji i biżuterii Thallo cieszę się, że mogę reprezentować tę markę właśnie w Polsce. Mam też nadzieję, że niedługo biżuterię będzie można zakupić nie tylko w butiku Pradelle, ale także w innych sklepach w Polsce.” – podsumowuje Edyta Gorzoń, właścicielka Pradelle. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu Pradelle i rozkoszowania się naturalnym pięknem.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

czy szampony z olejkami działają?
Mam taki szampon, z samym myciem nie ma problemu, ale zauważyłam że szybciej...
Mieszanie podkładów
też mi się zdarzało czasem tak mieszać ;)
Stylizacja paznokci
Hybrydki :) na naturalnej płytce też oczywiście. Sama robię odkąd dostałam zestaw...
Promocje na kosmetyki
> jusiawarda napisał/a:> > sani94 napisał/a:> Ciąg promocji jest teraz w Semilac przed...