URODA I ZDROWIE

Biżuteria nazębna – modny gadżet nie tylko na lato!

29 kwietnia 2014, dodał: Redakcja

Marzysz o niepowtarzalnym uśmiechu, który zaskoczy wszystkich? Który Cię wyróżni w towarzystwie? Znamy sposób, jak szybko osiągnąć taki efekt! To biżuteria nazębna.

To propozycja dla tych, którzy lubią błysnąć czymś niekonwencjonalnym. – Biżuteria nazębna staje się coraz modniejsza, a przez to i bardziej dostępna w dobrych gabinetach stomatologicznych – mówi dr Justyna Leszczyńska. Najprościej mówiąc taka biżuteria to ozdoba z całkowicie bezpiecznego, nietoksycznego materiału umieszczanego wprost na zębie. Może być ze złota (białego lub żółtego), z kryształu, rozmaitych kamieni szlachetnych jak rubiny czy brylanty. Występuje w wielu kolorach i kształtach. – Najpopularniejsze są motywy zwierzęce, serduszka, listki, gwiazdki, ale i w kształcie piłki nożnej – mówi dr Leszczyńska.

biżuteria nazębna Warszawa

Moda na ozdabianie zębów trafiła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Biżuterię nazębną noszą takie gwiazdy jak Madonna, Christina Augilera czy Victoria Beckham, które postawiły na przyklejone brylanty, ale i Mick Jagger, który ozdobił ząb diamentem.

Biżuterię nazębną może umieścić na zębie jedynie stomatolog. Przymocowywana jest na wierzchniej części zęba – z przodu lub z boku, w zależności od upodobań. – Najczęściej nasi pacjenci proszą o umocowanie ozdób na „dwójkach” – przyznaje dr Leszczyńska.
Do umocowania biżuterii nazębnej używa się profesjonalnego kleju kompozytowego, który utwardza się światłem lampy polimeryzacyjnej, tak samo jak przy zwykłym wypełnieniu. Aplikacja nie jest bolesna i nie ma również w tym przypadku potrzeby znieczulania. Zabieg nakładania biżuterii trwa około kwadransa.

ozdoby na zęby wybielanie warszawa

Biżuteria nazębna może utrzymać się na zębach nawet kilka lat, choć może być również ozdobą tymczasową. Takie nakłada się np. na miesiąc lub nawet na chwilę, żeby pacjent zobaczył, czy efekt jest dla niego zadowalający.

Aby przykleić biżuterię zęby muszą być zdrowe, z mocnym szkliwem. – Moim Pacjentom zalecam dodatkowo przed naklejeniem biżuterii zabieg wybielenia zębów, który jeszcze bardziej podkreśli atrakcyjny uśmiech – mówi dr Leszczyńska.
Biżuterię na zęby może sobie nakleić praktycznie każdy, nawet jeśli ktoś posiada licówki. Po usunięciu biżuterii powierzchnia zęba zostaje wypolerowana i wzmocniona lakierem fluorowym. Nie ma nawet szczególnych zaleceń dentystycznych dla posiadacza takiej biżuterii. – Należy jedynie unikać bardzo zimnych napojów gazowanych i lodów, ponieważ mogą spowodować odklejenie się ozdoby – przestrzega dr Leszczyńska.

stomatolog biżuteria nazębna

W zależności od rodzaju biżuterii, ozdoby kosztują od ok. 200 złotych (kryształy) do ok. 400 zł (złoto).

Współpraca z:
Dr Justyna Leszczyńska


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Biżuteria nazębna – modny gadżet nie tylko na lato!

  1. avatar Warsa pisze:

    Dość oryginalnie to wygląda, ale czy jest to praktyczne rozwiązanie? Jestem bardzo ciekawa, czy nie ma to wpływu na szkliwo zębów… Chyba wolę tradycyjną biżuterię ze sklepów takich jak Gold-Tom czy Jubitom. Jest dość oryginalna i nie tak droga jak w najbardziej znanych salonach jubilerskich.

  2. avatar anita pisze:

    biżuteria na zęby jest ciekawym pomysłem na urozmaicenie swojego wyglądu

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!