URODA I ZDROWIE

Bezsenność – przyczyny i skuteczne porady

26 grudnia 2020, dodał: pinkmause

Bezsenność jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego. Brak odpowiedniej dawki snu nie pozwala organizmowi prawidłowo się zregenerować, prowadzi do spadku koncentracji, utrudnia codzienne funkcjonowanie oraz pogarsza samopoczucie (zarówno psychiczne, jak i fizyczne). Przedłużająca się bezsenność może także prowadzić do poważnych chorób.

 

bezsennosc

Sen jest jedną z elementarnych potrzeb każdego człowieka. Choć różnimy się pod względem zapotrzebowania na sen, to jednak nie ma osoby, która nie potrzebuje go wcale. Zgodnie z badaniami, optymalna liczba godzin snu, to 8 godzin. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o higienę i jakość naszego snu. Nie wszystkim jednak nocny odpoczynek przychodzi z łatwością i coraz więcej Polaków skarży się na kłopoty ze snem. Za mała ilość nocnego wypoczynku prowadzi do zaburzeń psychofizycznych, drażliwości czy obniżenia koncentracji. Towarzyszą temu także objawy fizyczne, jak bóle i zawroty głowy czy nudności, a także osłabienie układu odpornościowego. W parze z bezsennością mogą pojawić się również objawy psychiczne, jak zmiany nastroju, depresja, czy agresja. Wszystko przez to, że żyjemy w ciągłym pośpiechu, stresie i mamy coraz mniej czasu dla siebie. Często bezsenność jest spowodowana przez przewlekły stres, który prowadzi do napięcia nerwów ośrodkowego układu nerwowego. Bezsenność może także powodować przyjmowanie niektórych leków, nieprawidłowa dieta i złe nawyki. Zaburzenia snu mogą też wiązać się z chorobami (m.in. astmą, nadczynnością tarczycy, zgagą, zespołem niespokojnych nóg, niewydolnością serca czy nadciśnieniem tętniczym). U niektórych kobiet pojawiają się w okresie menopauzy oraz w czasie ciąży i przed porodem. Czasami problem tkwi w czynnikach zewnętrznych (przegrzane pomieszczenie, w którym śpimy, hałas, oświetlenie). Jeśli mamy problemy z zaśnięciem i moment układania się do snu przeciąga się w nieskończoność może to także świadczyć o tym, że czas wybrany przez nas na nocny odpoczynek nie współgra z naszym biologicznym zegarem. Uzupełnianie poziomu melatoniny w organizmie może pomóc uregulować pracę wewnętrznego zegara, przywracając właściwe rozpoznanie dnia i nocy. Sprzymierzeńcem w walce z problemami ze snem może stać się nowy, unikatowy, w pełni naturalny preparat na szybkie zasypianie oraz na zdrowy, spokojny sen – Dobry Sen Melatorin, który nie uzależnia i nie powoduje efektów ubocznych.

 

łózko

Do zachowania prawidłowego rytmu snu i czuwania niezbędna jest melatonina. Organizm ludzki naturalnie produkuje ten hormon w szyszynce znajdującej się w mózgu. Odpowiada on za regulowanie rytmu okołodobowego i dostosowanie się do naturalnego rytmu dnia i nocy. Melatonina osiąga maksymalną wartość w godzinach od 24 do 3 nad ranem. Problem pojawia się wtedy, kiedy nasz organizm przestaje produkować jej odpowiednie ilości. Szyszynka aktywuje się w ciemności i rozpoczyna produkcję melatoniny. Jej poziom wzrasta, czego efektem jest wzmożona senność. Gdy robi się jasno, produkcja melatoniny spada. Ten naturalny rytm dnia i nocy został jednak zaburzony już w momencie wynalezienia elektryczności. Obecnie nasz organizm narażony jest na działanie wielu rozpraszaczy – przede wszystkim ekranów TV i komputerów. Mózg dostaje wtedy sygnał, że nadal jest jasno i odbiera to jako dzień. Produkcja melatoniny nie wzrasta, a my nie czujemy się śpiący. Ilość melatoniny w organizmie naturalnie spada również z wiekiem i to już po 35 roku życia. Sięgnięcie po syntetyczną melatoninę pozwala regulować rytm okołodobowy i walczyć z bezsennością. Idealnym naturalnym preparatem jest Dobry Sen Melatorin, który w swoim składzie zawiera aż 3 mg melatoniny.

kobieta w łóżku

Dodatkowymi naturalnymi składnikami preparatu Dobry Sen Melatorin są: passiflora, waleriana, melisa lekarska, chmiel, magnez i witamina B6. Doskonałym uzupełnieniem jest bowiem połączenie melatoniny z naturalnymi i znanymi substancjami uspokajającymi i odprężającymi. Napięcie psychiczne i emocjonalne oraz lęk niejednokrotnie są bowiem bezpośrednią przyczyną problemów z zasypianiem. Ich złagodzenie bardzo często pozwala na odprężenie napiętych nerwów ośrodkowego układu nerwowego i spokojniejszy sen. Za kłopoty ze snem odpowiedzialne są także niedobory witamin z grupy B. Szczególną uwagę przywiązuje się do witaminy B6. Dobry Sen Melatorin przyczynia się do skrócenia czasu zasypiania oraz zwiększa komfort snu. To preparat o bardzo bogatym i naturalnym składzie, w którym odpowiednio dobrane, wielkoskładnikowe działanie różnych naturalnych elementów pomaga się wyciszyć, odstresować i spokojnie zasnąć. Zaletą preparatu jest także bardzo atrakcyjna cena, nie ma na rynku drugiego takiego preparatu o takim składzie i tak niskiej cenie (ma najlepszą cenę do jakości). Dobry Sen Melatorin to naturalny, wieloskładnikowy preparat na dobry sen, który dodatkowo skutecznie obniża stres, napięcie i pomaga w regeneracji organizmu.

 

Więcej: www.uniphar.pl

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dziecko moczy się w nocy
Można wyszukać poradnie specjalistyczne zajmujące się problemem moczenia nocnego.
Problemy z kręgosłupem
Po wielu problemach z bólami pleców, spowodowanymi w większości moją własną ignorancją tej sprawy,...
Jaki żel intymny
Z tego co wiem, to jest badzo dobry.
Czas oczekiwania na przedszkole
Jeśli chodzi o prywatne przedszkole językowe to w tego typu placówkach idzie to całkiem...