Better Land najlepszą drogerią zdaniem klientów. Dlaczego Better Land wyróżnia się wśród ekologicznych drogerii internetowych?

6 lipca 2018, dodał: Redakcja

Nie bez powodu Drogeria Ekologiczna Better Land wyróżnia się na tle polskich sklepów internetowych sprzedających produkty ekologiczne. Kolejne nagrody i wyróżnienia, takie jak wybór czytelników portalu Uroda i Zdrowie, pokazują, że Better Land zdobyło zaufanie klientów i stało się rozpoznawalną marką. Jest to zasługa przemyślanej i wciąż rozwijanej strategii firmy, która stawia nie tylko na sprzedaż, ale także na wspieranie dobrych marek, edukację i zmiany w kierunku minimalizowania wpływu na środowisko.

Oferta sklepu internetowego Better Land (pod adresem www,drogeria-ekologiczna.pl) należy do najbardziej rozbudowanych w Polsce. Kilka tysięcy produktów, przede wszystkim kosmetyków, zostało dobranych tak, aby zaoferować klientom jak najciekawszy wybór. Nie wszystkie jednak, nawet najbardziej popularne marki mogą znaleźć się w katalogu Better Land.

Klienci pytają nas, dlaczego nie wprowadzimy do oferty rosyjskich kosmetyków – mówi Paweł Poloch, właściciel firmy. – To była trudna decyzja, jednak przeważyły względy etyczne i polityczne. Nie wykluczamy zmiany decyzji, ale na razie nie chcemy wprowadzać rosyjskich produktów oraz z innego kontynentu jeśli podobny produkt można znaleźć w Europie. Wolimy w to miejsce wprowadzić małe polskie manufaktury, w których jakość produktów jest naprawdę bardzo dobra.

Z kolei współpraca z syryjsko-francuską firmą Najel wynikła z potrzeby dostępu do prawdziwego mydła Aleppo, produkowanego w Syrii. – Wojna zmieniła wszystko – mówi Paweł Poloch.Cieszymy się, że dziś możemy sprowadzać mydła produkowane według tradycyjnej receptury, tradycyjnym miejscu. Tu także mieliśmy rozterki moralne, ale zwyciężyła chęć pomocy ludziom, którzy ucierpieli podczas wojny, a którzy wciąż są na miejscu i pracują.

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Sami mamy małe dzieci, więc to dla nas jasne, że rodzice szukają najlepszych kosmetyków do pielęgnacji młodych ludzi – mówi Paweł Poloch. – Szukamy uczciwych producentów, którzy nie tylko mogą wykazać się jakością swoich produktów, ale także otwarcie rozmawiają o produkcji, zapraszają nas do laboratoriów, opowiadają o swoim sposobie pracy. Jesteśmy na przykład wyłącznymi dystrybutorami w Polsce produktów włoskiej firmy Pierpaoli, której linia Baby Anthyllis jest przeznaczona dla dzieci. Ich kosmetyki podbijają serca naszych klientów, a popularność sprawiła, że niektóre zyskały opakowania z opisami po polsku! – cieszy się Paweł Poloch.

Dobre inicjatywy

Dla nas ważny jest przekaz. Jeśli producent coś deklaruje i dotrzymuje słowa, zdobywa nasze zaufanie. Podobnie dystrybutor. Ważne są dla nas działania na polu CSR, ochrony środowiska, wspierania dobrych inicjatyw – mówi Paweł. – Stąd nasza współpraca z niemiecką firmą Hydrophil, która nie tylko ma wysokiej jakości produkty higieniczne, takie jak bambusowe szczoteczki do zębów, ale także część zysków przekazuje fundacji zajmującej się upowszechnianiem dostępu do wody w krajach globalnego Południa.

Better Land promuje te marki, które mają rzeczywiste osiągnięcia na polu ochrony środowiska czy wspierania potrzebujących. Niekoniecznie musi się to wiązać z certyfikatami, choć i one są ważne. Od kilku miesięcy wyszukiwarka na stronie sklepu ma filtr umożliwiający wyszukanie produktu po certyfikacie czy właściwości. Dzięki temu łatwiej znaleźć kosmetyki wegańskie czy bez oleju palmowego.

Naturalna pielęgnacja włosów

W Better Land znajdziemy duży wybór szamponów bez SLS i innych podrażniających dodatków. Rozszerza się także oferta ziołowych preparatów (do samodzielnego przygotowania), pielęgnujących włosy i skórę głowy.

W naszym sklepie znajdziecie między innymi najwyższej jakości naturalne farby do włosów, skomponowane ze składników roślinnych pochodzących z ekologicznie czystej doliny Indusu – opowiada Małgorzata Jackowska-Poloch. – To głównie klientki szukają bezpiecznych sposobów koloryzacji siwych włosów. Czysto roślinne farby są idealne, gdy oprócz zmiany odcienia chcemy również dostarczyć włosom substancji odżywczych.

Kubeczki menstruacyjne i podpaski wielorazowe

Dział sklepu poświęcony higienie podczas miesiączki cały czas się rozrasta, także dzięki marce własnej Better Land Soft Moon, czyli wielorazowym podpaskom, wkładkom laktacyjnym i płatkom kosmetycznym.

Coraz większy jest także wybór kubeczków menstruacyjnych, zastępujących podpaski czy tampony,popularniejszych wśród kobiet w różnym wieku. Duży wybór to większe możliwości dopasowania rozmiaru, miękkości, materiału, a nawet… koloru kubeczka.

Właściwie codziennie dostaję zapytania o dobór kubeczka menstruacyjnego – mówi Małgorzata Jackowska-Poloch. – Wieloletnie doświadczenie pozwala mi z odpowiedzi na kilka ważnych pytań o budowę, wiek, przebyte porody czy inne kobiece aspekty wywnioskować, jakie kubeczki mogą być odpowiednie dla konkretnej pani. Jestem pierwszą w Polsce cupfitterką od kilku lat zajmuję się doradzaniem w doborze kubeczków menstruacyjnych.

Gosia i Paweł Polochowie, razem ze swoimi współpracownikami, tworzą zgraną drużynę, dzięki której Better Land się rozwija i poszerza ofertę. Od półtora roku sklep oferuje wysyłkę w duchu zero waste, aby spełniać oczekiwania klientów zwracających szczególną uwagę na rodzaj opakowań.

Myślę, że zawsze będziemy szukać jeszcze bardziej ekologicznych, etycznych i zdrowych rozwiązań. Jesteśmy ekologami. Dobro naszych klientów jest dla nas tak samo ważne, jak dobro naszej planety. Wierzymy, że naszym działaniem możemy wiele zmienić. Dołączcie do nas! – zaprasza Paweł

 

Czy już znacie Drogerię Ekologiczną Better Land? Koniecznie zajrzyjcie na stronę www.drogeria-ekologiczna.pl!

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Krystalicznie czysta woda
Cena:
799,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

dobra lokówka
ja niedawno sobie kupiłam z babyliss automatyczną z sensorem temperatury, fajne...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
efekt jest od razu, lekka opuchlizna jest ale po kilku dniach schodzi :)
tarczyca
Koniecznie warto zrobić badania i wybrać się do lekarza od hormonów. Ja chodzę...
Brzuszki
Heh, tak samo - nie mam pojęcia skąd się wzięło przekonanie, że da...