Balijski Rytuał SPA

3 czerwca 2019, dodał: Redakcja

 

Rytuał rozpoczyna się tradycyjnym balijskim powitaniem kąpielą stóp i odprężającym peelingiem całego ciała. Kolejnym etapem jest masaż ciała, który jest kulminacja głębokiego odprężenia. Subtelne ruchy masażu przywrócą naturalną równowagę ciała i umysłu pobudzą siły witalne organizmu przynosząc równocześnie relaks i poprawę samopoczucia.

PIJAT BALI masaż balijski

Ten masaż to nasza specjalność. Jest to metoda wykorzystująca tradycyjne indonezyjskie techniki masażu. Masaż balijski relaksuje i niweluje bóle mięśniowe, przynosi fizyczne i psychiczne ukojenie. Ze względu na wysoką intensywność i skuteczne działanie, tradycyjna terapia balijska stanowi jedną z najpopularniejszych obecnie technik masażu. Masaż balijski pochodzi z egzotycznej wyspy Bali i stanowi jedną ze starożytnych technik leczenia wielu przypadłości, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to masaż relaksacyjny całego ciała – od stóp do głów.

 

Masaż tajski klasyczny

Masaż ten jest typem tzw. głębokiego masażu. Stanowi połączenie akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii. Masaż tajski jest wykonywany na macie. Osoba masowana przyjmuje w trakcie masażu część pozycji pochodzących z jogi, a terapeuta używa kciuków, dłoni, łokci, przedramion i pracuje całym swoim ciałem. Masaż jest wykonywany na sucho bez oleju.

 

Masaż tajski na oleju

Masaż ten wykorzystuje techniki akupresurowe (miarowy, wyważony ucisk) w połączeniu z elementami masażu ajurwedycznego (dłuższe, głaszczące ruchy). Ten typ terapii manualnej koncentruje się na łagodzeniu napięć, których źródłem jest stres i kojeniu nerwów. Jego celem jest osiągnięcie harmonii ciała i umysłu.

 

LOMI LOMI NUI masaż hawajski

Masaż hawajski przeprowadza się aby poprawić stan fizyczny i psychiczny całego organizmu. Do masażu terapeuta stosuje ciepły olej oraz wykorzystuje do masowania dłonie, przedramiona i łokcie. Intensywność masażu dopasowuje się do potrzeb pacjenta. Ceremonia Lomi Lomi Nui ma działanie odprężające, poprawiające krążenie i stabilizujące układ nerwowy.

 

MASAŻ SHIATSU masaż uciskowy

W języku japońskim słowo „shiatsu” oznacza „naciskać kciukami”. Masaż shiatsu nazywany jest leczniczą akupresurą bez igły. Głównym celem tego masażu jest usprawnienie pracy całego ciała. Bazuje na technikach akupresury zaczerpniętych ze starożytnej medycyny chińskiej. Ta orientalna technika masażu jest niezwykle popularna w Japonii, z której niedawno przywędrowała do Europy. Starożytni Chińczycy opisali znajdujące się w ciele każdego człowieka kanały energetyczne. Istnieje 12 głównych meridianów, które można porównać do strumienia energii wędrującego poprzez mięśnie i kości. Masaż tych znajdujących się na ciele punktów, usprawnia funkcjonowanie mięśni, stawów oraz narządów 

Więcej na stronie Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa

 

Hinduski masaż ajurwedyjski Sharir Abhyanga

Masaż ten jest częścią tradycyjnego ajurwedyjskiego programu oczyszczającego i odmładzającego nazywającego się panćakarma. Masaż wykonywany jest przy użyciu dużej ilości ciepłego oleju sezamowego. W trakcie masażu toksyny usuwane są z ciała, kanały energetyczne odblokowują się, pozwalając na swobodny przepływ energii życiowej. Masaż abhyanga rozpoczyna się od masażu głowy, który może być zrobiony na sucho lub olejem sezamowym. Masaż zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną. Działa kojąco i uspokajająco na nasz system nerwowy, relaksuje, eliminuje stres, usuwa zmęczenie.

 

zapraszamy: dosloncespa.pl

 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Już zdążyłam zacząć nosić próbną! Wiadomo, że trzeba się przyzwyczaić, ale jestem zadowolona...
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
I jak Tama byłaś na konsultacji? Zdecydowałas się na nakładki?
Swędząca skóra u dziecka
Również bardzo dobrze znam te kosmetyki, mam w domu 2 dzieci z...
Atopowe zapalenie skóry - nowe leki…
Jeśli chodzi o skład kosmetyków to dla mnie wyrocznią jest sroka. Na pewno wszystkie...