URODA I ZDROWIE

Bądź blisko… i zainwestuj w chustę!

24 lipca 2014, dodał: Redakcja

_ch2Chusty do noszenia dzieci są nie tylko praktyczne, ale również w pełni odpowiadają idei świadomego rodzicielstwa. Kobiety coraz częściej decydują się na takie wygodne rozwiązania, a rynkowa oferta jest na tyle szeroka, że każda młoda mama znajdzie w niej coś dla swojego malucha.

Kiedy nosimy maluszka w chuście, pozwalamy mu nieustannie czuć naszą bliskość, co jest bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Uniwersalne chusty mogą być używane przez oboje rodziców, wystarczy tylko wedle uznania wybrać odpowiedni sposób, a także miejsce motania. Co więcej, mamy dzięki nim wolne ręce i stałą kontrolę nad tym, co dzieje się z dzieckiem. Chusty z powodzeniem zastąpią nosidła, a w szczególnych przypadkach również ciężki i nieporęczny wózek. Ich istotną zaletą jest również to, że pozytywnie wpływają na rozwój maluszka – dbają o właściwą postawę ciała i wyprostowany kręgosłup. Dziecko w chuście nie garbi się, co pozwala mu prawidłowo rosnąć.

W chustach mogą być noszone nawet noworodki od pierwszego dnia życia, ważne jednak, aby dziecko do ok. 8 miesiąca nosić z przodu – kiedy maluch już siedzi i potrafi utrzymać główkę w pionie, spokojnie możemy zacząć nosić go na plecach lub z boku.

Rodzaje chust

Jest ich co najmniej kilka – różnią się oczywiście materiałem i wzorami, ale również sposobem zakładania i ułożenia w nich dziecka. Chusty kółkowe są idealne dla noworodków – takie maluszki mogą być w nich noszone w pozycji leżącej. Z kolei chusty typu kieszonki są najprostsze w użyciu, ale „nie rosną” razem z dzieckiem, dlatego musimy je wymieniać, gdy maluchowi przybywa kilka centymetrów.
_ch1Zdecydowanie najwięcej zalet można przypisać chustom wiązanym. Najpopularniejsze z nich – elastyczne lub tkane – podbijają serca mam dzięki swojej funkcjonalności, wygodzie i estetyce wykonania. Najczęściej mają kilka metrów długości, co jednak przy przestrzeganiu zasad poprawnego wiązania nie stanowi problemu. Te pierwsze, elastyczne, wykonane są z rozciągliwego, ale solidnego materiału, z kolei chusty tkane mogą spełnić się w dodatkowych rolach – np. posłużyć za… hamak.

Jak prawidłowo wiązać chusty?

Możemy motać je nawet na kilkanaście sposobów – to od rodziców i dziecka zależy, z czym czują się najlepiej. Prawidłowe zawiązanie chusty to podstawa, bo tylko wtedy nasz maluch będzie w pełni bezpieczny. Warto pamiętać o tym, żeby nabyć chustę w profesjonalnym sklepie, który przy zakupie oferuje również specjalną instrukcję jej obsługi.

Zawiązana poprawnie chusta jest koniecznością – jeśli ominiemy najważniejsze zasady motania, dziecko będzie czuło się niekomfortowo. Kręgosłup maluszka musi być dokładnie otulony przez chustę, a nóżki ułożone w pozycji „żabki”, co przyczynia się do prawidłowego rozwoju bioderek. Sposobem na poznanie tajników wiązania, poza instrukcją dołączoną do zakupu, mogą być profesjonalne warsztaty dla mam – podpowiada Magda Kalinowska, doradca dla mam i ekspert ds. naturalnej pielęgnacji dzieci.
Wiele przydatnych rad na temat wiązania chust i pielęgnacji maluszków można odnaleźć również w internecie, przeglądając filmowe poradniki.

Wygoda, wspomaganie prawidłowego rozwoju i zdobywanie naturalnego, stałego kontaktu z dzieckiem – to tylko niektóre z zalet noszenia maluchów w chustach. Dodatkowo takie rozwiązanie ułatwi mamom przemieszczanie się po mieście czy między sklepowymi półkami, co  w przypadku tradycyjnych wózków jest niezwykle kłopotliwe. Warto sięgać po chusty wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów – szeroki wybór oferuje na przykład internetowy sklep www.ekomaluch.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co najlepiej dac w prezencie ślubny…
Jak dla mnie najlepszą opcją jest przedstawienie zaświadczenia dla nowożeńców https://giftmall.pl/on/karta-podarunkowa-dla-nowozencow Mogą ten certyfikat...
Z kim najchętniej poszłybyście do ł…
Ja to najchętniej chodzę do łóżka sama :D Chyba całkowicie już straciłam zainteresowanie tymi sprawami...
Jeździcie autostopem?
Jak miałam 16-19 lat to jeździłam bardzo chętnie :) Poznałam w ten sposób trochę...
niechciane prezenty...
Mi jest zawsze smutno, kiedy dostanę coś nietrafionego. Na szczęście dzieje się to bardzo...