URODA I ZDROWIE

Audiofile zrobili swój wybór: eksperci nazwali najpopularniejszy odtwarzacz MP3

16 grudnia 2020, dodał: Redakcja

W ostatnich latach zwykłe odtwarzacze MP3 praktycznie zniknęły z rynku: niewiele osób chce mieć przy sobie zbędny gadżet, z funkcjami którego doskonale poradzi sobie nawet smartfon. Jednak święte miejsce nigdy nie jest puste: w takich warunkach na pierwszy plan wysuwają się odtwarzacze Hi-Fi – odtwarzacze o wyjątkowej jakości dźwięku, niedosiężnej zwykłym smartfonom. Jako, na przykład,  FiiO M6 – najpopularniejszy odtwarzacz audio w E-Katalogu. Zobaczmy, co to za bestia.

mp3

 

Odtwarzacz Hi-Fi FiiO M6 spełnia standardy sprzętu audio Hi-Fi i jest wyprodukowany najpierw do zapewnienia wysokojakościowego odtwarzania dźwięku. To wybór użytkowników, dla których jakość dźwięku jest najwyższym priorytetem, szczególnie dla audiofili. W przeciwieństwie do konwencjonalnych odtwarzaczy audio, FiiO M6 nie upiększa dźwięku przez dodatkowe efekty i nie kompresuje go, lecz transmituje bez zniekształceń, jak najbliżej do oryginału.

Odtwarzacz ma 3,2-calowy wyświetlacz oparty na procesorze Exynos 7270, a zabezpieczenie jakości dźwięku spadło na barki profesjonalnego DAC-a ES9018Q2C. Oprogramowanie układowe odtwarzacza ma szereg różnych możliwości na kształt obsługi AirPlay dla sprzętów Apple lub funkcji sterowania przez smartfon. Gadżet obsługuje prawie 20 formatów audio, w tym AAC, WMA, AIFF, APE Extra High, FLAC.

Odtwarzacz posiada moduł Wi-Fi dla podłączenia do sieci (co pozwala na instalację zewnętrznych dodatków) oraz wysokoprędkościowy moduł Bluetooth 4.2. Aplikacje na FiiO M6 działają tak samo jak na smartfonie, więc nie ma zakłóceń z funkcjonalnością. Złącze USB Type-C odtwarzacza pozwala na wykorzystanie go w roli zewnętrznego przetwornika USB-DAC oraz wysterowanie sygnału na zewnętrzne przetworniki. Czas pracy przy normalnym sparowaniu ze słuchawkami sięga 13 godzin, z Bluetooth – 30 godzin.

Plusy i minusy

Przez cały czas komunikacji z graczem była tylko jedna wada. Przyciski regulacji głośności i odtwarzania / zatrzymania są zgrupowane razem, z klawiszem zwiększania poziomu pośrodku. Z tego powodu łatwo jest przypadkowo zatrzymać odtwarzanie, próbując zwiększyć głośność. Trochę czasu zajmuje przyzwyczajenie się do tego układu i na zawsze pamiętaj, że górny przycisk steruje odtwarzaniem, a środkowy odpowiada za zwiększenie głośności. I do tego, że długie naciśnięcie przycisków głośności włącza nawigację po utworach, ale tylko przy wyłączonym ekranie.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dziecko moczy się w nocy
> incaplay napisał/a:> Ja nie - i nie wyobrażam sobie, żeby mnie ktoś tak...
Co na trądzik i blizny po trądziku…
Mi na blizny po trądziku bardzo pomógł Octenicare. Krem nakładałam na twarz każdego...
Zasłony i meble w kwiaty - hit?
O tak, to byłoby dobre rozwiązanie i można uniknąć w ten sposób przytłoczenia wzorami,...
Nasze zdjęcia
Świetny pomysł Nadja! Ja kupiłam ramkę z 8 miejscami na zdjęcia i umieściłam...