Aromaterapia dla dzieci – seria produktów BĄBEL

28 października 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Aromaterapia jest terapeutycznym wykorzystaniem specjalnych naturalnych wyciągów roślinnych znanych jako olejki eteryczne. Aromaterapia z racji charakteru oraz łagodności działania, w porównaniu do konwencjonalnej farmakoterapii oraz jego zakresu świetnie nadaje się do wykorzystania u dzieci. Zdrowie dzieci wymaga szczególnej ochrony, zwłaszcza w okresie jesieni i zimy, podczas infekcji grypopodobnych i nasilonych przeziębień.

 

W profilaktyce zdrowotnej i walce z przeziębieniami warto wykorzystać zalety aromaterapii, rozumianej jako terapia przez zapach, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne. Naturalne olejki eteryczne wprowadzane przez drogi oddechowe i skórę wykazują dużą skuteczność w leczeniu. Aktywne substancje odznaczają się wielokierunkowym działaniem, przyczyniają się także do zwalczania przeziębień u dzieci. Seria produktów BĄBEL zawiera składniki naturalne, w tym olejki eteryczne, które przez swoje właściwości przyczyniają się do skutecznego zwalczania infekcji u dzieci. Olejki eteryczne w naturalny i łagodny sposób leczą objawy przeziębienia i doskonale sprawdzają się w leczeniu kataru, przekrwienia błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Działają bakteriobójczo, kojąco i łagodzą objawy choroby.

Przeziębienie stanowi problem zwłaszcza u małych dzieci, które nie umieją jeszcze samodzielnie i skutecznie oczyścić dróg oddechowych. Mali pacjenci, którym dokucza gorączka i ból gardła, bardzo często nie współpracują z rodzicami. Dziecko staje się płaczliwe i niespokojne, co w ocenie rodziców potęguje dodatkowo objawy infekcji. Aromaterapia ceniona jest od wieków nie tylko ze względu na zapachy olejków, lecz z uwagi na ich właściwości lecznicze. Leczenie zapachem jest zaliczane do przyjemniejszych zabiegów i polega na wprowadzeniu przez skórę za pomocą masaży, inhalacji, kąpieli lub drogą wziewną olejków eterycznych.

 

Wśród skierowanych do dzieci produktów BĄBEL znajdziemy płyn do kąpieli oraz plastry do aromaterapii. W skład płynu do kąpieli dla dzieci BĄBEL wchodzi m.in. olejek eukaliptusowy i lawenda. Wykazują one działanie przeciwwirusowe i zmniejszające przekrwienie błon śluzowych, stanowią więc doskonały składnik preparatów stosowanych w leczeniu przeziębień i stanów kataralnych u dzieci. Para, którą dziecko wdycha się podczas zabiegu, nawilża drogi oddechowe, uwalnia śluz i odblokowuje zatoki, a opary olejków eterycznych szybciej trafiają do krwi i wspomagają leczenie przeziębienia, przynosząc szybką ulgę. Płyn ma także właściwości nawilżające i przeciwzapalne. Olejki eteryczne to substancje o naturalnych właściwościach leczniczych, które stymulują i pomagają zwalczać zakażenia i wzmacniać system odpornościowy. Są w pełni naturalną metodą leczenia, która nie niesie za sobą efektów ubocznych.

Kojący, dający poczucie świeżości i chłodu zapach eukaliptusa wykorzystano również w plastrach do aromaterapii BĄBEL, wykorzystując jednocześnie jego działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwgrzybicze, wspomagające ukrwienie. W plastrach BĄBEL dla dzieci znajdziemy gotową mieszaninę olejków eterycznych, w tym olejek z mięty pieprzowej, olejek z sosny zwyczajnej, olejek z liści eukaliptusa, olejek sosnowy, olejek z liści eukaliptusa właściwego, olejek z liści rozmarynu lekarskiego oraz mentol. Stosowanie plastrów jest bardzo wygodne, a jest to dogodna forma inhalacji, podczas której aktywne substancje lotne z olejków przez drogi oddechowe i płuca dostają się do układu krwionośnego. Inhalacje z olejków eterycznych to jedna z bardziej skutecznych metod pomagających udrożnić zatkany nosek u dziecka, pomocne również w przypadku kaszlu. Olejki eteryczne zmniejszą obrzęk śluzówek oraz przyspieszą powrót do zdrowia ze względu na swoje właściwości antyseptyczne. Plasterek przyklejony do ubrania albo poduszki działa do 8 godzin i stopniowo uwalnia naturalne aromaty. Plastry nasączone olejkami, naklejane na piżamę u dziecka zapewniają spokojny sen i łagodzą problemy z oddychaniem.

Olejki eteryczne są skutecznym sposobem na walkę z objawami przeziębienia u najmłodszych. Polecamy serię produktów BĄBEL do kupienia: www.langsteiner.eu

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...