Aprilynne Pike: Uprowadzona – recenzja

24 marca 2015, dodał: Redakcja

Aprilynne Pike: Uprowadzona

Tavia odnajduje swojego odwiecznego partnera, jednak próby przebudzenia kończą się tragedią w wielkim wybuchu i _uprowadzona-b-iext27647946porwaniem oraz zamknięciem w białej celi Reduciatu. Próba brawurowej ucieczki kończy się przejęciem przez Curatoriat, które chce z pomocą Tavii i Logana stworzyć szczepionkę na wirus zabijający ludzi i Przyziemców.

Dziewczyna stara się pomóc, jednakże zauważa wiele niepokojących rzeczy, dodatkowo powracające wspomnienia coraz bardziej komplikują jej życie, na scenę wraca też Benson, komplikując życie uczuciowe. Do niepokoju, braku zaufania i niewiedzy wkradają się doniesienia o śmierci i ginących światach, a dziewczyna ma wiele ciężkich orzechów do zgryzienia i obawia się zdrady…

Kontynuacja pierwszej części cyklu rozwija opowieść, a jednocześnie przybiera słodką formę romansową, mocno uwypukloną i jednocześnie skomplikowaną, dobudowaną do trójkąta miłosnego. Rozterki, dylematy sercowe i trudne decyzje są kłopotem dla nieco zagubionej w tym wszystkim nastolatki. A tajemnica, którą skrywa jej pamięć, dość późno pozwala się przypomnieć, co dodatkowo plącze wątek fabularny i zacieśnia niepokojącą obrożę nastroju.

Książka zdecydowanie przeznaczona dla nastolatków, tak w formie, jak i kreacji postaci. Nie mamy tutaj mocnych charakterów psychologicznych, jest miejsce na niepewność i pomyłki, czasami nawet naiwność i spontaniczność, tak charakterystyczne dla młodych i odważnych. Nie ma też ideałów i wzorów, zatem prawdziwość postaci wydaje się większa, chociaż czasami zdecydowanie przesłodzony obrazek amantów, może lekko zirytować.

Klarowna i dynamiczna fabuła to natomiast ogromne zalety opowieści, którą czyta się szybko i przyjemnie z cieniem uśmiechu prawdziwego relaksu. Zdecydowane przewroty akcji, momenty zaskoczenia i niespodzianek, to także plusy, które autorka z wdziękiem i lekkością dopasowała do ścieżki fabularnej, mamy zatem cudowną i nieprzewidywalną nieschematyczność w morzu przeplatających się wątków. Lekkość i łatwość językowa to wyróżniki stylu autorki, które na pewno znajdą wielu zwolenników, a tym samym zakochanych w opowieści czytelników.

Moim zdaniem kontynuacja dobra, pozostawiająca nas z kolejnymi pytaniami w oczekiwaniu na kolejne odsłony serii. Polecam czytelnikom, dla których rozrywka literacka mieści się w gatunku fantastycznych przygód z wątkiem romansowym, gdzie błędy i dylematy nastoletnich dusz mają prawo istnieć w swojej niedoskonałej osobowości. Polecam ;)

Nota od Wydawcy:

Kontynuacja „Ocalonej”.

Tavia odkrywa w sobie moc zdolną ocalić Ziemię – albo ją zniszczyć. Mieszkańców Ziemi dziesiątkuje potworny zmutowany wirus odporny na wszelkie szczepionki. Zanim jednak Tavii uda się znaleźć rozwiązanie, zostaje schwytana i uwięziona. Zamknięta ze swoim ukochanym w niewielkiej celi powoli zaczyna tracić nadzieję… Czy zdoła powstrzymać zagładę i odkryć tajemnicę przywódcy Curatoriatu? Jak bardzo ucierpi przy tym jej serce?

Uprowadzona
Aprilynne Pike
grupa_PublicatFormat: 205x135mm
Liczba stron: 320
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Dolnośląskie


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak leczyć AZS?
używałaś może krochmalu do kąpieli? Jak ja się cieszę, że na niego trafiłam....
Atopowe zapalenie skóry - nowe leki…
Próbowałyście krochmalu? Mój mały atopik to nie raz ma kąpiel z jego dodatkiem, fajnie...
Coraz częstsze bóle nóg
czeste bóle nóg to juz może być zapowiedź zylaków, też tak miałam przez...
wzdęcia
Fakt, przy nawracających często wzdęciach warto udać sie do lekarza.