URODA I ZDROWIE

Apartament w górach na wynajem – zarabiaj i wypoczywaj

15 listopada 2018, dodał: Redakcja

Niskie stopy procentowe i boom na rynku turystycznym zachęcają Polaków do inwestowania w nieruchomości. Gdzie szukać apartamentów na wynajem, żeby w sezonie zarabiać, a po sezonie wypoczywać w komfortowych warunkach i atrakcyjnej lokalizacji? Sprawdzamy!

Czy wynajem apartamentów wakacyjnych jest opłacalny?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale 2018 roku Polskę odwiedziło aż 12,4% więcej turystów niż w tym samym okresie w roku 2017. Udzielono także o 8,2% więcej noclegów. To statystyki, które napawają przyszłych inwestorów optymizmem. Polska stała się jednym z najatrakcyjniejszych punktów na mapie Europy. Jest postrzegana jako kraj o stabilnej sytuacji geopolitycznej i atrakcyjny turystycznie niezależnie od pory roku.

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie to jedna z bezpieczniejszych form inwestowania. Jednak to, ile ostatecznie uda się zarobić, jest uzależnione od kilku czynników takich jak lokalizacja, architektura budynku czy dodatkowe udogodnienia (np. cichobieżne windy, garaże podziemne czy inteligentne sterowanie wyposażeniem apartamentu). Wybierając mieszkanie na wynajem, warto kierować się także własnymi upodobaniami. W miesiącach, w których lokal będzie nieco mniej oblężony, możemy sami z niego skorzystać.

Trzeba także wziąć pod uwagę długość sezonu turystycznego, który na południu Polski trwa znacznie dłużej niż nad morzem. Warto sprawdzić również, co deklarują samorządy lokalne. W Świeradowie-Zdroju – miejscowości uzdrowiskowej położonej w województwie dolnośląskim, średnioroczne obłożenie obiektów hotelowych wynosi aż 57%.

Jakich noclegów szukają turyści?

Czego w górach szukają turyści? Czystego powietrza, możliwości bliskiego obcowania z naturą, ale także regionalnej kuchni i rozrywki. Coraz częściej rozglądają się za alternatywą dla tradycyjnych hoteli – uwielbiają wynajdować lokalne perełki, miejsca „z duszą”, którymi zarządzają osoby prywatne. Uciekają także od… smogu. Chyba nikt nie chciałby w trakcie świątecznego urlopu lub sylwestrowego szaleństwa na stoku wdychać oparów rodem z paszczy smoka wawelskiego. Dlatego popularne uzdrowiska dopłacają mieszkańcom do wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Województwem, które może się pochwalić największą liczbą uzdrowisk, jest województwo dolnośląskie. Jest ich tu aż 11! Jednym z nich jest Świeradów-Zdrój. To tu powstały Apartamenty Piano– inwestycja o kameralnym charakterze, która wyróżnia się nowoczesnym designem, ale subtelnie nawiązuje do lokalnej zabudowy. Deweloper zadbał o wszystko, co jest niezbędne, aby przynosiła zysk przyszłym inwestorom: doskonałe położenie w dynamicznie rozwijającej się miejscowości, wysokiej jakości materiały wykończeniowe i udogodnienia umożliwiające komfortowy wypoczynek.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecamprywatne przychodnie, gdzie przyjmują doświadczeni,...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...