URODA I ZDROWIE

Alex Kava: W ułamku sekundy – recenzja

15 listopada 2019, dodał: pinkmause

Alex Kava:

W ułamku sekundy – recenzja

 

Niebezpieczna gra, która ma się rozegrać szybko – zaledwie w ułamku sekundy.

Jest strasznie i ciekawie jednocześnie.

Lubię takie powieści…

Wracamy do psychopatycznego mordercy Alberta Stucky’ego, zwanego Kolekcjonerem, który zbiera ofiary, a potem pozbywa się ich w wyjątkowo okrutny sposób. Jest niezwykle inteligenty i przebiegły. Ciągle się chowa i jest o krok przed policją. Agentka Maggie O’Dell poświęciła dwa lata na poszukiwania i nie zamierza odpuszczać. Sprawa staje się jej obsesją, a kobieta coraz mniej odróżnia życie zawodowe od osobistego. Chce zemsty, odwetu za wszystkie okrutnie potraktowane ofiary.  Wznawia polowanie na psychopatę, jednak to nie jest takie proste, kiedy on za każdym razem jest od niej o krok szybszy…

Wartka akcja, intrygująca zagadka i ekspansywne opisy. Autorka daje też czytelnikowi bardzo dobrą oraz niezwykle dopracowaną fabułę. Akcja oryginalna i nieszablonowa, porywa czytelnika już od pierwszych stron. Całość bez zbędnych wątków i niepotrzebnego przedłużania, dzięki czemu dostajemy opowieść dynamiczną i skoncentrowaną na głównym wątku. Pomysł i finał na tyle zaskakujące, że można odczuwać czytelniczą satysfakcję.

Jednocześnie jest to kryminał napisany dobrym piórem, emocjonalny, mocny i krwawy z domieszką thrillera psychologicznego o ciężkiej, ale mocno wciągającej atmosferze z wyraźnym faktorem szaleństwa i moralnych dylematów. Taki konglomerat wątków sprawia, że książka jest rewelacyjna i w odbiorze i w czytaniu.

Wciągająca, angażująca emocjonalnie, mroczna… Zdecydowanie polecam. Lektura idealna na coraz dłuższe wieczory.

Od Wydawcy:

Nazwali go Kolekcjonerem. Traktował ofiary jak cenne okazy, a potem zabijał je w niewyobrażalnie okrutny sposób.
Agentka specjalna Maggie O’Dell przez dwa lata śledzi każdy jego krok, ale on bawi się z nią w kotka i myszkę. Udaje jej się go schwytać, jednak Albert Stucky ucieka z więzienia i wciąga ją do kolejnej rundy przerażającej gry.
Maggie poluje na psychopatę, próbuje wejść w jego skórę, poznać jego myśli i uczucia, ale on wciąż wyprzedza ją o ułamek sekundy.
Czy schwytanie Stucky’ego stanie się jej obsesją? Czy jemu uda się obudzić najciemniejszą stronę jej natury?

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Bolesne miesiączki
Najczęściej stosowane "lekarstwo" w przypadku bolesnych miesiączek, to po prostu tabletki antykoncepcyjne. Ginekolodzy...
Sport we dwoje
Badmington lub tenis jest fajna opcją dla par.
Czym myć żaluzje?
Dobrze sprawdza się gąbka, wystarczy wyciąć odpowiednią szerokość.
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Na szczęście nie ma nowych obostrzeń więc jest nadzieja, że w maju już będzie...