URODA I ZDROWIE

Alex Kava: Epidemia – recenzja

11 maja 2020, dodał: pinkmause

Alex Kava

Epidemia

 

 

Uwielbiam Alex Kavę. Czytam ją od lat i to moje przekonanie absolutnie nie słabnie. Zatem moja opinia może być mało obiektywna. Ale jest autorska, a tak oceniam…

Wirus, ptaki, epoletnik krasnoskrzydły. Psy specjalnie szkolone, aby wyczuwać zapach ludzi zarażonych. Werbowanie ochotników, którzy zostają zakażeni specjalnie spreparowanym wirusem. Masowa epidemia. I dziwne, spreparowane samobójstwa. Nielegalne eksperymenty szalonych naukowców.
Szeroko zakrojona akcja i tajna misja rządowa.
Maggie O’Dell i Ryder Creed ze swoimi psami.
Wyścig z czasem.

Jak zawsze książka Kavy zaskakuje i wciąga. Kolejne perypetie kryminalne i uczuciowe. Wszystko ładnie splecione i mocno emocjonalnie. Temat fantastycznie aktualny (niestety). Czyta się błuskawicznie i z niedosytem. Autorka potrafi mnie doskonale uwieść i zostawić pewien niedosyt. I za to serię uwielbiam.

Lekki przyjemny styl, akcja skupiona na faktach, znakomity język, krótkie treściwe rozdziały, wszystko dopracowane, dynamiczne, spójne i dobre. Książka z gatunku kryminałów umiejętnych, które się czyta z przyjemnością i dla przyjemności.

Polecam, szczególnie w dobie trwającej pandemii koronawirusa.

Od Wydawcy

W Chicago młody mężczyzna skacze z osiemnastego piętra luksusowego hotelu. W Alabamie młoda kobieta napełnia kieszenie kamieniami i wchodzi do rzeki. Dwa samobójstwa, dwie sprawy dla lokalnej policji. Jednak gdy okazuje się, że zmarli byli nosicielami zmutowanego wirusa, śledztwo przejmuje FBI i wywiad wojskowy.

Przydzielona do sprawy agentka Maggie O’Dell nawiązuje współpracę z Ryderem Creedem, wyspecjalizowanym ratownikiem. W toku śledztwa trafiają na ślad głęboko zakonspirowanego spisku, który może doprowadzić do zagłady. Zegar tyka, czasu jest coraz mniej, a przeciwnik wynalazł skuteczną metodę zarażenia ogromnej liczby ludzi. Jutro może być za późno…

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...