URODA I ZDROWIE

Alek Rogoziński: Kto zabił Kopciuszka? – recenzja

18 października 2019, dodał: pinkmause

Alek Rogoziński:

Kto zabił Kopciuszka? – recenzja

 

Bal charytatywny, morderstwo, cała galeria podejrzanych i oczywiście śledztwo z gatunku komedii pomyłek, rewii kłamstw i festiwaul niedomówień. Róża Krul i Cecylia Jodełka na tropie…

Alek Rogoziński i jego kolejna fenomenalna opowieść ze specyficznym, oryginalnym i podszytym ironią poczuciem humoru. Tym razem wkradamy się w kulisy świata przemysłu muzycznego, lawirujemy po wybojach rodzimej galaktyki gwiazd oraz pędzimy za śledztwem warszawskiej policji i oczywiście Róży, samozwańczej mistrzyni zagadek i nonsensów.

Fabuła dynamiczna i wciągająca, bohaterowie przeróżni, groteska charakterów i absurdów, które składają się na sympatyczną komedię kryminalną z dobrze opracowaną intrygą. A wszystko ładnie oplecione gagami sytuacyjnymi i ironicznym spojrzeniem na świat gwiazd, uczuciami niechęci, zazdrości, nienawiści i zakulisowych gier pomiędzy znanymi osobistościami i ich popularnością za wszelką cenę.

Zabawnie i intrygująco, swojsko i smacznie. Inteligentna rozrywka literacka wywołująca uśmiech na twarzy. Polecam, i całą serię o Róży, z którą można się polubić, jak i samą książkę jako indywidualny i ciekawy twór. Uroczy humor, ciekawe nawiązania. Wiele śmiechu i zabawy. Słowem – przyjemnie.

Wydawnictwo FILIA

Od Wydawcy:

Jeden bal.
Jeden martwy Kopciuszek.
I dziesięć osób, które miały powód, by zabić.

Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo…

„Kto zabił Kopciuszka?” to kolejna opowieść o komediowo-kryminalnych przygodach Róży Krull. Jeśli chcesz przeczytać o innych jej śledztwach, sięgnij też po powieści „Do trzech razy śmierć” i „Lustereczko, powiedz przecie„.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Podróż poślubna: egzotycznie, czy E…
Moja koleżanka zdecydowała się na podróż do Ameryki. A z porad dotyczących uzyskania wizy...
Co przygotować na imprezę
> Marylka20 napisał/a:> Zbliżają sie urodziny męża i chciałabym przygotować gościom coś specjalnego....
skórki wokół paznokci
ja to miałam mega problem z suchymi skórkami, Ale trafiłam na taką multiodżywczą...
Płaszcz na zimę do 800 zł?
> pelargonia napisał/a:> A kupujecie ubrania na zagranicznych stronach? Tam często można znaleźć...