Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania – recenzja

20 sierpnia 2021, dodał: hotapple
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Czy naciskając nasze ciało w pewnych miejscach możemy sterować jego funkcjami i leczyć ból? Tę zasadę odkryli starożytni Chińczycy, którzy nie mieli do dyspozycji przemysłu farmaceutycznego, z którego tak chętnie dziś korzystamy. Musieli radzić sobie w inny sposób, a ich mądrość przekazywana z pokolenia na pokolenie urosła do rangi nauki i ma swych zwolenników także w dzisiejszych czasach.

Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania książka

Aby skutecznie korzystać z akupresury, trzeba najpierw poznać meridiany, które znajdują się w naszym ciele. Ich prawidłowe zlokalizowanie jest kluczowe dla całej terapii. Książka jest więc przewodnikiem teoretyczno-praktycznym dla wszystkich, którzy chcą stać się specjalistami w samoleczeniu. Tekst jest napisany w sposób zrozumiały dla osób nieposiadających medycznego wykształcenia, opisy anatomicznego położenia danych miejsc na ciele są bardzo obrazowe i ułatwiają wprowadzenie teorii w życie. Zawarte w książce liczne zdjęcia wizualizują poszczególne punkty, które są kluczowe dla przepływu energii.

Czym zatem są meridiany? To jakby „linia energetyczna” naszego organizmu, na której nie powinno być blokad – bo jeśli istnieją, to odczuwamy je jako ból, zmęczenie, przygnębienie itp. Autor tego poradnika przekonuje, że kilka prostych uciśnięć może diametralnie to zmienić, a nawet przynieść długofalowy skutek w postaci poprawy jakości życia! Warto więc sprawdzić, jakie rady ma na Waszą dolegliwość, bo w tej książce każda z nich została osobno omówiona i zilustrowana pod kątem jej leczenia. Może się okazać, że już nie będą potrzebne środki przeciwbólowe, antydepresanty czy czasochłonne, nieprzyjemne i drogie zabiegi. Akupresura leczy nie tylko przejściowe stany chorobowe, jak ból zęba czy wymioty, ale pomaga także w ostrych bólach i ciężkich chorobach, jak reumatyzm, depresja czy zaburzenia krążenia i oddychania.

Autor tej książki to doświadczony specjalista i propagator wiedzy z zakresu zdrowia i naturalnych metod leczenia. Uświadamia czytelnikom, jak ważna jest harmonia między przeciwstawnymi energiami yin i yang. To z nimi łączy się teoria Pięciu Przemian, która dopełnia obrazu chińskiej medycyny naturalnej w kontekście dbałości o właściwy przepływ energii. Warto więc sprawdzić, czy nasze meridiany nie wymagają „udrożnienia”. Może się przecież okazać, że blokada meridianu serca jest przyczyną nie tylko dolegliwości zdrowotnych, ale także braku związku i poczucia samotności w życiu. Znając sposoby na zrównoważenie naszej energii możemy więc wpłynąć także na to, co jest dla nas ważne od strony duchowej czy uczuciowej. Punkty energetyczne mają zresztą różne funkcje – dlatego jedne są mistrzowskie, inne pobudzające czy uspokajające. Istotny jest też czas wykonywania zabiegu – zbyt krótki lub zbyt długi obniża skuteczność terapii. Co ciekawe, akupresurę można stosować także u dzieci, więc jest to całkowicie bezpieczna metoda leczenia.

Książka jest bardzo dobrze opracowana nie tylko od strony merytorycznej, ale też pod względem graficznym. Ważne informacje są tu wyróżnione w tekście, więc łatwo je ponownie odnaleźć w razie potrzeby, a przy pierwszej lekturze otrzymujemy sygnał, na co zwrócić baczniejszą uwagę. Skoro można pomóc sobie i innym we tak prosty sposób, to dlaczego nie skorzystać? Ja już korzystam z zawartych tu rad i wskazówek, a Wam także polecam tę wartościową książkę!

Gabrysia

Książka jest dostępna TUTAJ
Dziękujemy Wydawnictwu Vital za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...