Aktywny i zdrowy styl życia – poradnik

17 czerwca 2015, dodał: sylmos

Do naszego kraju już na dobre zawitała moda na zdrowy styl życia, słowa „health” i „fit” stały się w ostatnich lata ogromnie popularne i powszechne. Czy wiemy jednak, jak naprawdę zadbać o zdrowie i sprawność latem?

A group of four adults on bicycles in the countryside. Everyone can ride a bike. Everyone who rides a bike is my friend.

Odżywianie

Coraz więcej ludzi zwraca baczną uwagę na jakość kupowanych produktów spożywczych. Polacy starają się zdrowo odżywiać, dlatego w ostatnim czasie szczególnie chętnie kupowane są książki o zdrowym stylu życia, a internetowe blogi o tematyce kulinarnej i zdrowotnej należą do najchętniej i najczęściej czytanych, a restauracje starają się sprostać coraz większym wymaganiom swoich gości. – Owocowe lub warzywne koktajle, kolorowe i orzeźwiające smoothie idealne na upalny dzień, a także wszystkie potrawy i dania przygotowane z jak najmniej przetworzonych produktów to obecnie wymóg stawiany każdej dobrej restauracji – przekonuje Grzegorz Słota, szef kuchni w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference &SPA. Wszelkie produkty zawierające przeciwutleniacze, żywność ekologiczna przeżywają obecnie swoje 5 minut. W przydomowych ogródkach, na balkonach coraz częściej można znaleźć mini hodowlę ziół, wolimy korzystać z samodzielnie wyhodowanej bazylii, kolendry, pietruszki czy mięty niż kupować w hipermarketach. Płatki owsiane, jarmuż, szpinak, nasiona chia (znane też jako szałwia hiszpańska) czy soczewica, wszelkiego rodzaju kasze to tylko niektóre pozycje w menu świadomie odżywiającego się Polaka.

 

Dieta to nie wszystko

Jednak najzdrowszy sposób odżywiania nie wystarczy do utrzymania szczupłej sylwetki , dobrej kondycji i młodego wyglądu. Teoretycznie wiemy wszyscy, że jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i dobra sylwetką mieć siłę i energię, albo zrzucić zbędne kilogramy rozwiązanie jest proste, zdrową dietę uzupełniamy aktywnością fizyczną. Od wiosny aż do jesieni mamy niepowtarzalną okazję do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Zatłoczone sale, w których ćwiczymy aerobik, spinning czy crossfit możemy pozostawić w spokoju do zimy. Latem dotleniamy organizm na świeżym powietrzu, wystarczy godzina spaceru, nordic walking, gra w badmintona, aby skutecznie wspomóc zmęczony długotrwałym siedzeniem w biurze organizm.

 

Na dwóch kółkach

Jazda na rowerze jest jedną z przyjemniejszych i najczęściej wybieranych aktywności na świeżym powietrzu. Tempo jazdy, które sami dostosowujemy do swoich możliwości i chęci sprawi, że nie poczujemy zbyt szybko zmęczenia, a co za tym idzie nie zniechęcimy się do dalszego uprawiania tego sportu. Panie dbające o sylwetkę na pewno wiedzą, że jazda na rowerze niezwykle korzystnie wpływa na mięśnie nóg. Efektem regularnych rowerowych przejażdżek będą piękne, smukłe i wysportowane nogi. Fani dwóch kółek podkreślają, że najprzyjemniejsze trasy to te wśród zieleni i natury. Unikać należy zatłoczonych miast, bo wycieczki rowerowe wśród samochodowych spalin nie mają nic wspólnego ze zdrowiem. Nic dziwnego, że coraz większa popularnością cieszą się wycieczki rowerowe za miastem. okolicy. Prawdziwi fani rowerowych rajdów nie muszą z nich rezygnować nawet podczas urlopu. – Naszym gościom oddajemy do dyspozycji rowery z hotelowej wypożyczalni, przygotowaliśmy również mapkę okolicy. Zawiera ona 4 różne pod względem trudności i długości trasy – informuje Paulina Malmon, dyrektor hotelu w Dosłońcu koło Racławic.

Rodzice, którzy dbają w zdrowy rozwój swoich dzieci, bardzo często wybierają rower jako sposób na spędzenie wolnego czasu. Dzień spędzony na rowerowej wycieczce po okolicy zakończony przygotowanym wcześniej piknikiem lub niezapowiedzianą wizytą w miłej restauracji oferującej zdrowe przekąski z pewnością będzie należał do jednych najprzyjemniejszych wakacyjnych wspomnień.

Nie zostawaj kolejny weekend w domu, wsiądź na rower , a jeśli go nie masz, może postarasz się go gdzieś wypożyczyć i spędź dzień aktywnie i zdrowo. Zadbaj o siebie, bo nikt nie zrobi tego lepiej od Ciebie.

Ewa Kwiecień

Północna Małopolska, okolice Miechowa, Racławic to teren szczególnie przyjazny dla rodzin z dziećmi, tu każdy może dopasować trasę rowerową do własnych możliwości i sił. Ekologicznie czysty teren, cisza i spokój, malownicze pola i Lasy Wyżyny Miechowskiej, historyczne zakątki związane z działalnością Tadeusza Kościuszki, Bazylika Grobu Bożego w Miechowie, szklak architektury drewnianej, Muzeum Ziemi Miechowskiej zachęcają do aktywnego spędzania czasu i poznawania historii regionu.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Krystalicznie czysta woda
Cena:
799,99 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Monitoring otoczenia domu-Wifi onli…
Witajcie. chcę założyć na wiosnę w domku na wsi monitoring. Monitoring musi być bezprzewodowy,...
Jak przeżyć za niewielkie pieniądze…
Ja kupuję często w akcjach promocyjnych typu 3 w cenie 2, oczywiście...
dobra lokówka
ja niedawno sobie kupiłam z babyliss automatyczną z sensorem temperatury, fajne...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
efekt jest od razu, lekka opuchlizna jest ale po kilku dniach schodzi :)