Afty – przyczyny powstawania i skuteczne porady

3 lipca 2018, dodał: pola90

Ni stąd ni zowąd zaczyna Cię boleć język, podniebienie czy wewnętrzne strony policzków. Czym prędzej idziesz do lustra a tam Twoim oczom ukazuje się kilkumilimetrowa lub nawet ponad centymetrowa płaska bolesna ranka. Wygląda jak krater a jej kolor przypomina lawę. Nie bez przyczyny Hipokrates nazwał jej podobnie „aphthae”, co z greckiego znaczy „zapalić” lub „rozniecić ogień”. W każdym razie Ty już wiesz,że właśnie kolejny raz pojawiła się u Ciebie afta. Afty niestety dopadły i mnie, zresztą to mój odwieczny problem, z tego względu, że mają tendencję do nawracania szczególnie w okresie przesilenia wiosennego lub gdy jestem przemęczona, co zdarza się dość często…

Afty to tylko pozornie błahy problem – co trzeci człowiek miał ją przynajmniej raz a u niektórych pojawiają się one cyklicznie do końca życia. Afty mogą pojawić się na podniebieniu i języku, ale głównie dotyczą miękkiego fałdu skóry, gdzie wewnętrzne strony policzków stykają się z dziąsłami.  U mnie najczęściej pojawiają się na wewnętrznej części wargi i towarzyszy  im  powiększenie i ból węzłów chłonnych w okolicy szyi. Tak jak wspomniałam ich cechą charakterystyczną jest to, że jeżeli raz pojawiły się u danej osoby, mogą nawracać przy każdym osłabieniu organizmu.

Wśród przyczyn powstawania tych nadżerek wymienia się:

– zmęczenie i długotrwały stres,

– niewłaściwą dietę powodującą niedobór żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12.

– zażywanie leków na bazie antybiotyków i sterydów.

– zmiany hormonalne u kobiet (np. przed miesiączką)

– czynniki genetyczne oraz predyspozycje rodzinne.

Częstym powodem jest również mechaniczne uszkodzenie jamy ustnej, np. w wyniku ukłucia szczoteczką lub aparatem ortodontycznym. Dlatego staram się w okresie powstawania aft stosować płyn do płukania jamy ustnej – najlepiej ziołowy lub biegnę do apteki po specjalistyczne preparaty na afty.

Jak sobie radzę z aftami? Mogę  z całym przekonaniem zarekomendowaćWam produkt SACHOL ® Aftigeljako skuteczny sposób na tą przykrą dolegliwość. Dzięki wyjątkowemu składowi – m.in. wyciągom z unikalnych roślin nie tylko ogranicza on bolesne objawy i pieczenie w jamie ustnej spowodowane aftami, ale izoluje zmianę od czynników zewnętrznych oraz sprzyja procesowi odnowy nabłonka jamy ustnej. Osobiście polecam ten środeki myślę, że jest on jednym z najskuteczniejszych obecnie preparatów na afty dostępny w aptece.

Środek ten jest na tyle dobry, że nie boję się napisać, że powinien znaleźć się obowiązkowo w każdej kosmetyczce…

Na równi z takimi przedmiotami jak plaster na odciski czy chusteczki higieniczne.

Oczywiście to samo się tyczy męskich odpowiedników toreb – takich jak teczek, neseserów itd.

Pamiętajcie Moi Drodzy, że nie musicie godzić się na żaden dyskomfort jaki niosą za sobą afty i zasługujecie na to żeby jak najszybciej się z nim uporać jeśli się tylko pojawi. Miejcie więc SACHOL ® Aftigelprzy sobie.

Wasza Ekspertka:)

Po więcej informacji odwiedź stronę:

http://niemusicitoprzeszkadzac.pl/

 

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Afty – przyczyny powstawania i skuteczne porady

  1. avatar Iwona pisze:

    Kiedyś miałam problemy z aftami, ale na szczęście zdrowa dieta bogata w produkty zawierające witaminy z grupy B pozbawiły mnie tej dolegliwości :)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Chyba też muszę sprawdzić, na co się leczyłam, żeby później nie było zaskoczenia ;)
Jak często się badać?
Oszczędność ma to do siebie że potem i tak trzeba zapłacić i to...