URODA I ZDROWIE

Adoptuj pupila – najsłodsze psiaki z polskich schronisk

14 września 2014, dodał: Redakcja

http://cdn.sheknows.com/articles/2012/06/happy-woman-with-her-dog.jpg

Cenimy sobie Waszą wrażliwość na potrzeby zwierząt i liczymy na Waszą pomoc! Poniżej prezentujemy wybrane zwierzęta z polskich schronisk, potrzebujące natychmiastowej pomocy.

daj_piataka-pop-up

 

Pierwszym schroniskiem jest łódzkie schronisko przy ulicy Marmurowej. Czekamy na Wasze sugestie, gdzie w Waszych miastach są schroniska dla zwierząt, abyśmy również mogli pokazać ich mieszkańców – mamy nadzieję tymczasowych. Piszcie o nich w komentarzach pod artykułem lub  na adres: [email protected]

piesx

 

 

Schronisko dla zwierząt w Łodzi ulica Marmurowa 4, telefon (42) 656-78-42

 99343493

 

Henio trafił do nas z ul. Marysińskiej. Jest łagodny, zrównoważony i spokojny.

aa

 

Pitek to łagodny ufny piesek, trafił do nas z ulicy Pstrągowej.

W Łódzkim Schronisku dla Zwierząt przy ul. Marmurowej 4 czeka na adopcję ok 30 kociąt w różnym wieku i różnego umaszczenia. Wiek między 1 a 4 miesiące. Także kocie podrostki. Niektóre przemiłe i proludzkie, inne jeszcze nieco nieśmiałe, wymagające oswojenia.
Kocięta wydawane są odrobaczone, zaszczepione, zaczipowane (3 mies.). Zachowując kwitek z adopcji, można za darmo wysterylizować je w schronisku, gdy osiągną odpowiedni wiek.

raff

 

 Rafaello to malutki, delikatny, łagodny piesek w typie maltańczyka. Trafił do nas z ul. Artyleryjskiej.

 

Majlo to łagodny i spokojny pies, który trafił do nas po śmierci swojego właściciela. Psiak przez pierwsze dni był bardzo wypłoszony, nie chciał wychodzić z budy, ukrywał się przed światem. W tej chwili zaczął wychodzić i otwierać się na ludzi, patrzy z zaciekawieniem, ale strach jeszcze jest silniejszy.

Alek to starszy, spokojny pies w typie spaniela. Trafił do nas z ul. Jaracza, jego właściciel trafił do szpitala i miał psa odebrać następnego dnia, niestety nie pojawił się.
To pies łagodny, ufny i sympatyczny wobec otoczenia, akceptuje inne psy i suczki, jest przemiły wobec ludzi. Alek czeka na nowy dom, nie jest najmłodszy, ale w dobrej formie. To uroczy pies, na pewno będzie miłym towarzyszem.

 

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie ulica Opolska 36, tel 032/2498452

 

rabka

Rabka to roczna, przesympatyczna, mała sunia. Na spacerze zachowuje się dość żywiołowo i energicznie. Jak przystało na młodego psa, uwielbia biegać i szaleć oraz przytulać się i bawić z opiekunem.

ff

 

Odi to przeuroczy, nieduży psiak. Do schroniska trafił w listopadzie 2010 roku, mając niecały roczek. Podczas spacerów jest bardzo grzeczny, ładnie chodzi na smyczy, nie ma problemów w kontaktach z innymi psami.

julek

 

Julian to średniej wielkości, ok. 4 letni psiak, który w schronisku spędził połowę swojego życia. Mimo to jest psem idealnym. Julian na smyczy chodzi tak, jak gdyby jej nie było – tuż przy nodze.

ddd

Miro, zwany przez nas Mirkiem, jest dostojnym psem średniego rozmiaru w typie sznaucera. Od dłuższego czasu mieszka z dwoma innymi psiakami w kojcu na wprost wejścia do schroniska, niestety jak dotąd nikt się nad nim nie zlitował.

Schronisko dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju, ulica Norwida 50, tel: 519 058 615

 

kotek

Kotka wymagająca Waszej szczególnej troski: jest po sterylizacji, wymaga troskliwej i umiejętnej opieki ze względu na uraz pooperacyjny. Koteczka jest maleńka, ma  około roku, półtora. Koteczka domowa, bardzo garnąca się do człowieka. Nie mamy w schronisku kociarni, więc za tydzień, po zdjęciu szwów musimy ją wypuścić na wolność. Obawiam się że mała nie da sobie rady. Może jakaś dobra dusza się nad nią zlituje?

 Schronisko dla zwierząt w Skierniewicach ulica Pamiętna 16, tel: 606 119-137

1761
Cindy trafiła do schroniska 9 grudnia 2013r. To sunia po wypadku samochodowym. Zdjęcie rtg wykazało zwyrodnienia stawowe stąd też Cindy nieco dziwnie ustawia tylne łapki. Poza tym nie zawsze jest w stanie utrzymać mocz, być może jest to wynik powikłań po sterylizacji lub cesarskim cięciu (Cindy ma ślad po operacji). Dodatkowo okolice pochwowy pokazały stan grzybiczy.

1595

Wiśnia trafiła do schroniska pod koniec sierpnia 2013r. Początkowo nie chciała podchodzić do nikogo, nawet pokazywała ząbki. Szybko jednak zrozumiała, że nikt nie zrobi jej krzywdy i teraz będzie już tylko dobrze.
Warto dodać, że Wiśnia przyjechała do nas z informacją „To szczeniak”. Szybko jednak okazało się, że to dorosła sunia, która może mieć ok 2-3 lat.

dai

 Pestka to dorosła sunia, która trafiła do schroniska wraz z 4 maluszkami (3 suczki i jeden piesek – piesek to ten przytulony do misia).

 

Schronisko dla zwierząt w Krakowie prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo  Opieki nad Zwierzętami, ulica Rybna 3, tel. 12 429-74-72

 

ii

 

 

 Klik należy do psów które w schronisku czekają najdłużej ( trafił tu w 2005 roku). Przez kraty stwarza pozory psa agresywnego, i dopiero wzięty na spacer pokazuje swoja prawdziwą naturę. Jest psem bardzo przymilnym i uwielbia ludzi!

bb

 

Zaza jest niewielka suczką, która w Schronisku czeka już od 2005 roku. Jest suczka wystraszoną, nad którą trzeba było trochę popracować, żeby nauczyła się chodzić na smyczy i przychodzić do człowieka, nie uciekać. Obecnie suczka jest już dość dobrze oswojona z warunkami schroniska i coraz lepiej czuje się na spacerach. Szukamy jej domu spokojnego, który da jej czas się oswoić i zaaklimatyzować.

artur

Amur  jest wesołym psiakiem, który trafił do Schroniska w 2010 roku mając 2 lata. Psiak trafił po przejściach, ale odzyskał już zaufanie do ludzi i bardzo lubi chodzić na spacery. Amur potrzebuje spokojnych właścicieli, którym będzie mógł w pełni zaufać.

 Schronisko dla zwierząt w Koninie ulica Gajowa 7 a, telefon (63) 243-80-38

 

tofik_bg

Tofik trafił do schroniska 16.01.2013r. Na początku był psiakiem bardzo wystraszonym nową sytuacją. Po kilku dniach, okazał się bardzo radosnym, towarzyskim psiaczkiem.

przemek_bg

Przemek trafił do schroniska z ul. Przemysłowej. Ma około 8-lat (ur. 2005r.) Przyjazny, kochany i łagodny piesio. Lubi zwracać na siebie uwagę człowieka, chce być głaskany. Bardzo ładnie chodzi na smyczy.

bazalt_bg

Bazalt uzyskał stały meldunek w schronisku 20 lutego 2012 roku.  Jest psiakiem trochę wystraszonym przy nieznanych osobach, ale zupełnie nieagresywnym. Osobie, której zaufa pozwala na wszystko. Jest posłuszny, radosny i bardzo towarzyski.

 Schronisko dla zwierząt w Toruniu, ulica Przybyszewskiego 3, tel  56 622 48 87

 

main

Łatek – Średni pies znaleziony 6 stycznia na ul. Gagarina

ko

Kicia -dorosła kotka znaleziona 6 stycznia na ul. Teligi

 

ppp

Rudy -mały pies znaleziony w sylwestra na ul. Ugory, oddany do schroniska 4 stycznia, po wypadku komunikacyjnym

 

 Schronisko dla zwierząt w Trębaczewie ulica Dojazdowa 12, tel. (43) 8437450

 

psiaki

Gabi, Gosia, Bolek – Trójka rodzeństwa wyrzucona najprawdopodobniej z mostu w Działoszynie. Po otrzymaniu zgłoszenia od ludzi którzy dojrzeli je na półwyspie pod mostem, natychmiast zabraliśmy je do naszego schroniska! Maluszki są już bezpieczne i oczekują na nowe domy!! Piesek Bolek już znalazł kochającą Panią, jego siostry ciągle czekają!

1551724_680940081958334_399455531_n

Rudek  -Jako, że otrzymywaliśmy liczne zgłoszenia o wałęsających się w okolicy schroniska i osiedla Stacja psach, postanowiliśmy je odłowić, aby nie stwarzały zagrożenia dla mieszkańców! Oto dwójka z tych „BEZDOMNYCH” psów. Jeden został już zabrany przez swoich właścicieli, drugi ciągle czeka!!

Schronisko OTOZ Animals CIAPKOWO w Gdyni, tel. 58 622 25 52

a

Warzywniak – Niewielki, młody psiak. Bardzo energiczny. Mimo swoich krótkich łapek uwielbia nawet długie spacery. Dogaduje się z innymi psiakami. Mógłby zamieszkać w mieszkaniu. Daj mu dom.

aa

Maja – Malutka starsza suczka. Mimo tego że jest już nastolatką absolutnie nie daje tego po sobie poznać. Jest bardzo energiczna i zdecydowanie należy do starszych pań ze swoim zdaniem. Idealna dla osoby starszej, ładnie spaceruje, jest psiakiem mieszkaniowym. Dogaduje się z innymi psiakami, nie powinna mieszkać z małymi dziećmi. Podaruj jej dom.

aaa

Niezapominajka to bajkowa koteczka. Możliwe, że jest spokrewniona z kotem z Cheshire, ponieważ potrafi się uśmiechać. Ale w przeciwieństwie do kota z Cheshire uśmiecha się nieśmiało. Jest delikatna. Źle znosi schronisko. Bardzo potrzebuje towarzystwa. Uwielbia pieszczoty. Niestety  nikt dotychczas nie docenił jej uroku. Może czeka na Ciebie?

Schronisko PROMYK w Gdańsku, tel. 58 522 37 80

b

Berta – trafiła tutaj w dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Jej opiekunka zmarła i zostawiła ją. Pilnie potrzebuje nowego domu.

bb

Majka – po interwencji komorniczej wraz z właścicielem stała się bezdomna, szybko potrzebuje ciepłego domu i opiekuńczych właścicieli.

bbb

Arlana – kotka po przejściach, w wypadku straciła łapkę! Potrzebuje troskliwej opieki.

 

Schronisko w Lublinie, ul. Metalurgiczna 5, tel. 81-466-26-42

 

c

Fiodor – sympatyczny mieszaniec średniej wielkości, wiek ok. 6 lat – czeka na dom.

cc

Dzikusek – bardzo przytulasty czarnulek, wiek ok. 1 roku. Bardzo towarzyski!

ccc

Rian0 – czteroletni kocurek, bardzo przyjazny wobec ludzi.

 

Schronisko w Białej Podlaskiej, tel.  504 177 547

misia

Misia – labradorka, która mimo powypadkowych problemów bardzo sprawnie się porusza-biega i skacze,  jest pogodna, żywotna, lgnie do ludzi,  śmieje się całym pyszczkiem i bardzo chce żyć. Szukamy dla niej choćby tymczasowego domu.

kicia

 Kicia – śnieżnobiały słodziak, który jest wielkim śpiochem i bardzo chce poczuć rodzinne ciepło.

 

Schronisko dla zwierząt w Chełmie, telefon 692 458 243

0e09527b0f5edaa60cf5702119e6a0a2_L

Ząbek – zanim został zabrany na Schronisko spał pod balkonami na Zachodniej i chodził od bloku do bloku licząc, że ktoś Go nakarmi i przygarnie.. Jedzenie dostawał, jak i teraz z apetytem wyjada pełną miskę na Schronisku ale niestety domu nie znalazł.. Ząbek jest bardzo przyjaznym pieskiem do ludzi jak i do innych zwierząt.. Jest bardzo wdzięczny za każde pogłaskanie.. Na pewno odwzajemni się ogromną miłością kiedy ktoś Go przygarnie do swojego serca!

 

pesia

Pesia – Pesia kiedy do Nas trafiła była bardzo przestraszona, nie wychodziła z budy i ciągle na Nas szczekała.. Dziś już biega po całym boksie i przybiega się przytulać jak tylko Nas widzi:) Jest bardzo wesoła i żywiołowa, warto zaznaczyć, że Pesia jest najmniejszą suńką na Schronisku:)

 

 lili

Lilimała, przyjazna ale charakterna suczka, jest wysterylizowana

 

Schroniska dla zwierząt w Pabianicach, ulica Partyzancka 110 , tel 042/227 – 08 – 50

 

 

1022a-1

Mieszaniec, nieduży, ur. ok. 2012. Przyjęty do schroniska 05.12.2013.

1017

Mieszaniec, wzrost średni, ur. 27.09.2012. Przyjęta do schroniska 22.11.2013

966a

Mieszaniec terriera, nieduży, ur. ok. 2008 roku. Przyjęty do schroniska 24.09.2013. Przyjazny dla dorosłych, nie lubi dzieci. Zgodny z psami.

 

 

 

Schronisko dla zwierząt w Warszawie ulica Paluch 2, tel. 22 846-02-36

rudzio

Rudzio to pies w wieku 9 lat, który już 6 lat swojego życia spędził w schronisku. Od niedawna jego życie diametralnie zmieniło się – zaczął wychodzić na spacery, co dla Rudzia jest ogromnym szczęściem i prawdziwą frajdą, gdyż przez wiele lat nie doświadczał tego luksusu i pozostawał w zamknięciu.

 

wigor

Wigor to pies w średnim wieku o niebanalnej urodzie – imponujące futro, sterczące uszy i zdecydowany wygląd sprawiają, że nie sposób przejść koło niego obojętnie. Ma pocieszną mordkę, krótkie nóżki i charakter. Jest sprytny, bardzo czujny i bystry, chętnie się uczy, słucha się człowieka, nie wykazuje do ludzi agresji.

aa


Siwek w typie sznaucera średniego…. siedzi na Paluchu już 7 lat przesympatyczny psiak. Na spacerze cieszy się jak szczeniak, energiczny uwielbia jeść trawę, biegać z patykiem. Zdecydowanie może zamieszkać z innym samcem lub suczką w nowym domu. Ma ok. 8 lat.

Schronisko dla zwierząt w Raciborzu ulica Komunalna 9, tel. (032) 4158844

bryHandlerPhotoAnimal.ashxkort

Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu ulica Ślazowa 2, tel. 71/362 56 74

20131126_1732_13_40020131217_1296_13_300_40020140107_871_13_400 20131217_1781_13_300_400

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach, ul. Wschodnia, tel. 32 305 09 43

DSC_4372DSC_6068DSC_9138kolaz nadac imię 1

Schronisko dla zwierząt w Opolu, ulica Torowa 9,tel. 77-45-45-902

2948-DomisiaDorcia-51611Mario-50551Scot-52791-813x1024

 

Schronisko dla zwierząt w Hajnówce, ulica Słowackiego 29, tel. 501 594 373

Obraz 011csm_Ringo_0a8a90ca84Obraz 010

Schronisko dla zwierząt w Nowym Targu ulica Kokoszków 101, tel. (18) 4488433

540124_10151888468629226_535785492_n1484156_10151888468344226_112135129_n1503247_10151888468799226_2115643265_n1512457_10151888468604226_197221635_n

Schronisko dla zwierząt w Bytomiu, ulica ul. Łaszczyka 18, tel/fax (32) 395 21 75

9670000096159509670000091389359670000009322984616093900054178

Schronisko dla zwierząt w Puławach, ul. Dęblińska 2,  tel.  81 8862018

1479474_458587504251458_237540513_npsps21538894_469385066505035_1965547299_n

Schronisko dla zwierząt kundelek  w Chorzowie ulica Ciepłownicza 3

aasukiwww.kundelek.rsoz.orgko

 Schronisko dla zwierząt w Olkuszu

113492478264941234138060p31345796153 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Schronisko dla zwierząt Pudwągi w Kętrzynie

245_1302_1652_3707_1

Schronisko dla zwierząt w Radomsku ul. Spacerowa 118, tel. 0501 272 431

aafffkoshowthumb.php

Schronisko dla zwierząt w Szczecinie, ul. Wojska Polskiego 247, tel. 91 487 02 81

szczecin11583.131598.13-11603.13

Schronisko dla zwierząt w Radomiu, ulica Witosa 96, tel.  48 384 77 73

441-1DSC05891jok1SONY DSC

 Schronisko dla  zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Kępa 3, tel. 44 724 57 84

to1to2ppppxsiak

 Schronisko dla zwierząt „Psitulmnie”, ul. Bytomska 133, Zabrze-Biskupice, tel. (32) 271-47-97

3912587871478778

Schronisko dla zwierząt w Wolsztynie ulica Rynek 1, Tel. 68 347 45 41

1383760726243138376075294061387233499330613837607096502

Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy, ul. Grunwaldzka 298, tel. 52 372 21 30

b_1b_3gggp

Schronisko dla zwierząt w Gorzowie Wlkp., ulica Fabryczna 73, tel. 095 72-87-212

ddeeeHandlerPhotoAnimal.ashxtt

 

Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach k/Warszawy tel. 519-615-975

atlas4_200x135dsc_1164_200x135florek-3_200x135img_3621_200x135

Stowarzyszenie „Pomagajmy zwierzętom” w Opocznie Artur – 666 850 212  Agnieszka – 508 232 798

1613924_680020278724194_3751096870731616758_nZdjęcie0050Zdjęcie0070145038313_2_644x461_pies-adopcja-dodaj-zdjecia

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

64 komentarzy do Adoptuj pupila – najsłodsze psiaki z polskich schronisk

  1. avatar dlugiewlosy pisze:

    Jak najbardziej popieram akcję! Mam już drugiego adoptowanego pieska ze schroniska i jest najlepszym przyjacielem jakiego można sobie wyobrazić.

  2. avatar Ewelina1990 pisze:

    Schronisko na ul.Marmurowej w Łodzi,dużo bezdomnych pupilów,trudne warunki jak w każdym schronisku, potrzebna pomoc, warto nie pozostawać obojętnym.

    Sama jakiś czas temu adoptowałam młodą,suczkę ze schroniska na ul. Marmurowej w Łodzi. Kiedy do nas przyszła była, wychudzona wystraszona i nieufna, nieprzyjemnie pachniała… Trudno się dziwić, mieszkała w schronisku w jednej małej klatce z innymi pieskami…Dziś jest już zupełnie innym zwierzakiem, pogodnym, uwielbia być głaskana,nie sprawia kłopotów, jest po prostu moim przyjacielem.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/
Krem ,czy baza?
Wszystko zależy od składy podkładu jaki nakładamy na krem lub bazę