URODA I ZDROWIE

A. Jeż, P. Płatkowska: Niewierność. Uwikłani w historię – recenzja

18 listopada 2019, dodał: pinkmause

Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska:

Niewierność. Uwikłani w historię – recenzja

 

 

Bardzo dobra, oparta na faktach historia prawdziwa. Autorki za pomocą trójki bohaterów bezapelacyjnie dowodzą, iż wierność jest pojęciem względnym, zaś niewierność nie zawsze jest bezwzględna i może przybierać bardzo różne oblicza. Książka świetnie napisana, konsekwentna, dojrzała.

W trakcie lektury w głowie czytelnika zaczynają powstawać pytania, wiele kwestii dziwi i zastanawia, zmusza do refleksji nad danymi sytuacjami, własnymi wyborami i postępowaniem bohaterów. Jest nad czym myśleć, stąd książka jest trudna i jednocześnie wyjątkowa. Autorki dowodzą, że życie potrafi pisać najbardziej niesamowite, frapujące scenariusze, zaskakiwać i zadziwiać. A wszystko opisane z pasją i literackim smakiem.

Książka o ludziach, ich losach, uczuciach, decyzjach i ich konsekwencjach, miłości i namiętności, wzajemnych relacjach. To także lekcja o tym, jak z pozoru błahe życiowe wybory mogą być brzemienne w skutki. Realizm pełen uczuć, rozliczenia z przeszłością i wspólnego bycia w teraźniejszości. Wspólne przeżycia, radości, smutki, a nawet śmierć, to elementy wspaniale rozpisanej i opowiedzianej historii, wplecionej w dzieje naszego kraju.

Opowieść życiowa, bardzo dobrze napisana, ciekawie poprowadzona, prawdziwa i wzruszająca. Książka o prawdziwym życiu, w której możemy odnaleźć pierwiastki własnej duszy. Ambitna, mądra, bolesna i realna, pozostająca w sercu i głowie. Godna uwagi, godna przeczytania…

Wydawnictwo Sonia Draga

Od Wydawcy:

Wierność bywa względna.
Niewierność nie zawsze jest bezwzględna.
Rutę i Jakuba rozpacz związała mocną nicią. Ich wspólne życie jest pełne przemilczeń i zakazanych tematów. Mają dwóch synów, dobre stanowiska, przyjaciół, polsko brzmiące nazwisko.
Krystynie i Januszowi miłość się przytrafiła. Nieodmiennie lgną do siebie, pożądają się. Ich uczucie dojrzewa, zmienia się i, mimo przeciwności, nie słabnie.
Losy bohaterów splotą się w historię tak nieprawdopodobną, że literatura nie mogłaby jej wymyślić – musiała się wydarzyć.
Opowieść o (nie)wierności, powinności, przeznaczeniu, zawiłościach ludzkich uczuć i wyborów. Szara, kolorowa, ale nigdy czarno-biała. W tle kilkadziesiąt lat powojennej historii: PRL – jego zdobycze, triumfy, absurdy, grzechy i przewiny, czasy przełomu i wolności.

Premiera: 18 września 2019 r.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...