Sprawdźcie najciekawsze tytuły tej wiosny. Polecamy powieści z dreszczykiem, które zachwycą nawet najbardziej wymagających czytelników. Prawdziwy rollercoaster emocji, który oderwie myśli od codziennej monotonii i stresujących problemów:
Anna Kaczanowska: Diable
W diablich lasach każdy krok może być twoim ostatnim.
Z wysychającego jeziora nieopodal miasteczka Diable wyłaniają się kolejne ciała. Przeszłość budzi się do życia wraz z tajemniczymi legendami o Lichu z diablich lasów.
Gdy Maurycy Tomaszewski przyjeżdża do domu odziedziczonego po wuju, staje się świadkiem wydarzeń, które wstrząsną całą okolicą. Śledztwo w sprawie zwłok znalezionych na brzegu jeziora prowadzi Justyna Smerek. Lokalna policja odkrywa makabryczne zbrodnie, a im głębiej zespół wchodzi w mroczne sekrety Diabli, tym bardziej zaczyna wątpić w swoje założenia.
Kim naprawdę jest Licho? Czy legendy mogą być kluczem do rozwiązania zagadki? A może jedynie sprytną zasłoną dla kolejnych morderstw?
Anna Kaczanowska zaprasza do świata, gdzie przeszłość i teraźniejszość splatają się w mroczną, wciągającą opowieść. Małomiasteczkowe tajemnice, konflikty rodzinne, przemoc i legenda, która okazuje się zaskakująco realna.
Riley Sager: W środku nocy
To miało być typowe lato w New Jersey…
Najgorsza rzecz, jaka kiedykolwiek wydarzyła się na Hemlock Circle, miała miejsce na podwórku Ethana Marsha. Pewnej lipcowej nocy, dziesięcioletni Ethan i jego najlepszy przyjaciel, Billy, zasnęli w namiocie rozstawionym na trawniku cichej, uroczej uliczki w New Jersey. Rano Ethan obudził się sam. W nocy ktoś rozciął namiot i zabrał Billy’ego. Chłopiec nigdy nie został odnaleziony.
Trzydzieści lat później Ethan wraca do rodzinnego domu. Nękany koszmarami i bezsennością, zaczyna dostrzegać dziwne rzeczy dziejące się w środku nocy. Ktoś zdaje się krążyć po cichej uliczce o dziwnych porach, a w ogródku Ethana wciąż pojawiają się ślady obecności Billy’ego. Czy ktoś robi sobie okrutne żarty? A może Billy, którego od dawna uważano za zmarłego, w jakiś sposób powrócił na Hemlock Circle?
Czy Ethan odkryje co stało się tamtej nocy?
„W najnowszej książce Sagera jest mnóstwo zwrotów akcji. Jego charakterystyczny styl pozostawi czytelników oszałamiająco usatysfakcjonowanych.” [„Library Journal”]
„Bestsellerowy Sager nowym fascynującym thrillerem zapewnia czytelnikom dreszcze. Ta wyjątkowa, trzymająca w napięciu psychologicznym powieść potwierdza, że autor nie ma sobie równych, jeśli chodzi o łączenie przerażenia i współczucia.” [„Publishers Weekly”]
„Autor „Jedynych ocalałych” i „Tylko przetrwaj noc” – żeby wymienić zaledwie dwa z wielu świetnych thrillerów – wymyślił naprawdę przerażającą historię i wypełnił ją postaciami, które wydają się tak prawdziwe, jak wszyscy, których możesz spotkać w prawdziwym świecie. Sager jest mistrzem rzemiosła, a „W środku nocy” to znakomita powieść.” [„Booklist”]
Adele Parks: Ostatnio widziane
Rodzinne konflikty, tajemnice, kłamstwa i szokujące odkrycia. Soczysty thriller bestsellerowej autorki, który wciąga od pierwszej strony aż do ostatniego słowa.
W tym samym czasie znikają dwie kobiety: Leigh Fletcher i Kai Janssen. Detektywka Clements wie, że ludzie znikają nieustannie – i to zdecydowanie zbyt często. Większość ucieka od czegoś, niektórzy do czegoś, inni zostają porwani. Niestety, nie wszyscy się odnajdują. Te dwie kobiety pochodzą z zupełnie różnych światów. Ich zaginięcia wydają się niepowiązane. A jednak instynkt detektywki podpowiada, że może być inaczej. Czy Clements odkryje prawdę?
Adele Parks – jedna z najbardziej lubianych i najlepiej sprzedających się autorek literatury kobiecej w Wielkiej Brytanii. Sprzedała ponad 3,8 miliona książek, a jej powieści zostały przetłumaczone na 30 różnych języków. Adele napisała 18 współczesnych powieści i 2 historyczne. Jej najnowsze prace to klimatyczne thrillery psychologiczne w nurcie domestic noir. W swoich książkach Parks szczególną uwagę skupia na relacjach rodzinnych, poświęceniu w imię miłości, rodzicielstwie oraz wierności.
Micah Nemerever: Te brutalne rozkosze
Literacka sensacja, Książka Roku według Literary Hub, jedna z 25 najlepszych książek jesieni według Newsweeka oraz jedna z 42 najlepszych książek LGBTQ 2020 roku w zestawieniu Oprah Daily. Powieść, która stała się viralem na BookToku, która zachwyciła zarówno krytyków, jak i czytelników, zdobywając miejsce w rankingach takich jak Najlepszy debiut roku (Crime Reads) czy Najbardziej oczekiwany debiut drugiej połowy 2020 roku (Electric Lit).
Jak wiele można poświęcić w imię pożądania?
Początek lat siedemdziesiątych, Pittsburgh. Paul, wrażliwy artysta z robotniczej rodziny, spotyka Juliana, charyzmatycznego, bogatego studenta. Ich intensywna relacja szybko przeradza się w obsesję, w której fascynacja miesza się z manipulacją i przemocą. Izolowani od świata, pogrążają się w destrukcyjnej więzi, która prowadzi do aktu nieodwracalnej przemocy.
Bohaterowie powieści Nemerevera, podobnie jak najsłynniejsi kochankowie ze sztuki Szekspira, do której w tytule nawiązuje autor, doświadczają konsekwencji destrukcyjnej relacji i niekontrolowanych namiętności. Brutalne rozkosze to wybitna, porównywana do Tajemnej historii Donny Tartt, pełna napięcia powieść, ukazująca mroczne strony ludzkiej natury. Poruszająca historia szczerej miłości, w której najgłębsze wady i zalety bohaterów wzajemnie się napędzają, prowadząc do destrukcyjnych konsekwencji.
Nemerever mistrzowsko buduje napięcie… Błyskotliwa powieść obyczajowa. [„The New York Times”]
Mroczny i pełen pasji debiut… Miłośnicy twórczości Patricii Highsmith z pewnością dostrzegą potencjał tego obiecującego autora. [„Publisher’s Weekly”]
Mrocznie przewrotny debiut Nemerevera balansuje między pożądaniem a obsesją, ukazując, że wzniesienia w związku zawsze niosą ze sobą ryzyko okrucieństwa. [Michelle Hart, „Oprah Daily”]