8 porad na skuteczne sprzątanie po remoncie

9 listopada 2017, dodał: AnnaK00994

Decydując się na remont mieszkania lub innego obiektu z pewnością oprócz pozytywnych wizji nowych wnętrz, pojawiają się również niezbyt przyjemne myśli związane z porządkami. Przed rozpoczęciem sprzątania istotna jest analiza wszystkich potrzeb, organizacja nawet tak błahych z pozoru spraw przyniesie wiele pozytywnych skutków, pomoże uniknąć niepotrzebnych błędów i pozwoli zaoszczędzić tak cenny dla wszystkich czas.

Zaplanuj czas

Pierwszy krok związany jest z zaplanowaniem potrzebnego czasu. Choć nie zawsze przebiega wszystko zgodnie z planem, trzeba oszacować jaka będzie potrzebna ilość czasu na sprzątanie po remoncie. Warto zwiększyć rezerwy czasu ze względu na to, że zabrudzenia będą o wiele większe i cięższe do usunięcia niż codzienny bałagan.

Sprzęt

Kolejny dylemat związany jest z doborem odpowiedniego sprzętu. Często posiadanie niezbędnego sprzętu wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, dlatego należy zorientować się, czy w najbliższym otoczeniu nie ma kogoś, kto posiadałby specjalistyczny sprzęt. Mowa tu głownie o wysokiej jakości odkurzaczu, który profesjonalnie wyczyści wszystkie powierzchnie z pozostawionego gruzu, kurzu i innych śmieci. Dobrej jakości mop i ściereczki pozwolą nam zaoszczędzić czas i efektywniej pracować.

Środki czystości

Środki czystości powinny być bezpieczne i dostosowane do rodzaju zabrudzeń i czyszczonych powierzchni. Przed użyciem każdego środka chemicznego warto zapoznać się z instrukcją zastosowania, niewiedza wynikająca z pośpiechu może zakończyć się nawet uszkodzeniem nowo położonych nawierzchni. Nie można pominąć zakupu odpowiednich worków na śmieci, muszą one być wytrzymałe i odpowiedniej wielkości. Lista potrzebnych środków pozwoli zaoszczędzić czas, unikniemy niepotrzebnych przerw w pracy związanych z wyjściami na zakupy. Wśród znajomych, na forach internetowych dostaniemy podpowiedzi, w jakie środki chemiczne zainwestować.

Harmonogram zadań

Jeżeli zorganizowany jest potrzebny sprzęt i środki czystości można rozpocząć porządki poremontowe uwzględniając właściwy harmonogram zadań. Prace zaczynamy od odkurzenia wszystkich powierzchni, pozbywania pozostawionych odłamków i innych śmieci. Należy pamiętać o zasadzie czyszczenia z góry do dołu, zaczynając od sufitów, lamp, półek, kończąc na podłogach. Następnie usuwane są pozostałości po klejach, taśmach i farbach. Tutaj doskonale sprawdzą się specjalistyczne środki chemiczne. Na wszelakie naklejki na szybach należy skierować ciepły strumień suszarki, dzięki temu będą one łatwo odchodzić i unikniemy ryzyka porysowania powierzchni okna.

Kolejne czasochłonne zajęcia związane są z myciem okien, parapetów, futryn, drzwi czy listew podłogowych. W tym przypadku dokładność popłaca, przykładowo do perfekcyjnie umytych okien nie trzeba już ponownie wracać i tracić czasu na kolejne poprawki. Jeżeli w pomieszczeniach znajdowały się meble przechodzimy w kolejnym kroku do ich czyszczenia. Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości ściereczki to ścierania kurzu na sucho, następnie należy wyposażenie domu wymyć odpowiednim detergentem.

Ostatnim etapem sprzątania jest mycie podłóg. Trzeba je umyć kilka razy, często zmieniać wodę, by nie powstawały nieestetyczne smugi. Przy dużej powierzchni warto zainwestować w dobry mop i wymienne końcówki, specjalistyczne płyny do mycia, różnice w komforcie użytkowania są naprawdę spore.

Koniecznie zrób sobie przerwę!

Sprzątanie po remoncie, aby było szybkie i efektowne, powinno również zakładać przerwy w pracy. W każdej pracy regularne przerwy zwiększają efektywność i wydajność pracowników. Tutaj sprawa wygląda podobnie, zwłaszcza przy silnych detergentach powinno się pamiętać o częstym wychodzeniu na świeże powietrze.

Zamów usługę!

Ostatnia rada związana jest z korzystaniem z usług profesjonalistów. Na rynku istnieją firmy sprzątające, które posiadając bogate i profesjonalne zaplecze maszynowe, bezpieczne i skuteczne środki czystości, doświadczonych pracowników, bezbłędnie doprowadzą nasz lokal do stanu idealnego. Usługę taką można zamówić przykładowo na https://wywozgabarytow.pl/sprzatanie-po-remoncie-i-pobudowlane/ Tutaj można liczyć na sprzątanie po remoncie nowych, jak i starych lokali oraz na szybkie, sprawne i kompleksowe działanie. Takie rozwiązanie wydaje być się najlepszym i wygodnym dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu na dodatkowe czynności. Mamy również gwarancję, co do jakości usług oraz zrealizowania wszystkich prac w określonym terminie.

Porządki poremontowe nie muszą być powodem do nadmiernego stresu. Szczególnie jeżeli zależy nam na czasie, uzyskaniu idealnego efektu w krótkim czasie, warto zainwestować w firmę sprzątająca. W tym przypadku ograniczymy niepotrzebny stres, dodatkowo nie ponosimy kosztów zakupu wymaganych sprzętów i środków chemicznych. Opcja ta jest z pewnością korzystna i kusząca. Pod koniec remontu opłaca się przeanalizować powyższe rady, by porządki poremontowe nie przyćmiły nam radości z nowo zaaranżowanych wnętrz.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie iść na randkę?
Uwazam, ze kazdy moze skorzystac jesli wybierze portal odpowiedni dla siebie, ja osobiscie korzystam...
suplementy diety
Ja piję wyciskane soki z warzyw i owoców oraz 2x dziennie wit.D 2000j. plus...
Oczyszczanie organizmu
Krótko powiem. Niczego lepszego na pasożyty od EcoDetoxx na krajowym rynku nie znajdziesz,...
Tania apteka
W aptekach internetowych zazwyczaj jest taniej :D a na tej stronie można znaleźć informacje...