URODA I ZDROWIE

5 powodów, dlaczego warto kupić dziecku klocki Lego

12 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Klocki Lego od dziesięcioleci cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów na całym świecie. Chętnie bawią się nimi nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Z czego wynika ogromna popularność owych zabawek? Sprawdź 5 powodów, dla których warto kupić dziecku klocki Lego.

  1. Zabawki Lego rozwijają kreatywność i wyobraźnię dziecka
  2. Szeroki wybór kolekcji dla wszystkich
  3. Poprawa koordynacji ruchowej
  4. Nauka kształtów, kolorów i podstaw liczenia
  5. Klocki uczą cierpliwości i spostrzegawczości

Zabawki Lego rozwijają kreatywność i wyobraźnię dziecka

Klocki Lego pozwalają w pełni rozwijać kreatywność maluchów. Mimo że do każdego zestawu dołączona jest instrukcja pokazująca, w jaki sposób złożyć zabawkę, to w żaden sposób nie ogranicza ona wyobraźni dziecka. Nie tylko bowiem w czasie układania klocków, ale i po ich złożeniu na malucha czeka świetna zabawa, której scenariusz zależy wyłącznie od pociechy. Samo układanie inspiruje zresztą do dalszego budowania. Niektóre maluchy nie korzystają zresztą z instrukcji, a budują tylko to, co same wymyślą. Warto przy tym podkreślić, jak ważne jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Dziecko „z otwartą głową” łatwiej się uczy, co przekłada się na lepsze wyniki w szkole, a także chętniej podejmuje się nowych wyzwań.

Szeroki wybór kolekcji dla wszystkich

Klocki Lego to zabawki dla chłopców i dziewczynek. Poza klasycznymi modelami, którymi zainteresują się obie płcie, producent oferuje również szeroki wybór zestawów tematycznych, wśród których niektóre wersje zyskują więcej zwolenników wśród dziewcząt, a inne wśród chłopców. Dostępne się m.in. kolekcje poświęcone różnym zawodom: policjantom, strażakom, pilotom, budowniczym oraz wielu innym.

Dużym zainteresowaniem (szczególnie wśród dziewcząt) cieszą się również Lego Friends. To zabawki dla dziewczynek w wieku od 6 lat, zawierające elementy przenoszące w niezwykły świat rozrywki i wyobraźni. W kompletach z tej serii znaleźć można m.in. park rozrywki, przyczepę leczniczą dla konia, furgonetkę z hot-dogami, kalendarz adwentowy, wyciąg narciarski oraz wiele innych zabawek.

Na uwagę zasługują również Lego NinjaGo. Te zabawki dla dzieci przenoszą najmłodszych w niesamowity świat wojowników Ninja. Zestawy z mistrzami Spinjitzu walczącymi z siłami zła zachwycają możliwością przeżycia niezwykłych przygód pełnych emocji.

Dobry sklep z zabawkami oferuje ponadto wiele innych kolekcji, m.in. poświęconych Batmanowi, Avengersom, Harry’emu Potterowi czy Parkowi Jurajskiemu. Liczba zabawek i serii jest tak rozbudowana, że z pewnością najciekawsze propozycje dla siebie znajdzie wśród nich każdy miłośnik lub miłośniczka klocków Lego.

Poprawa koordynacji ruchowej

Klocki Lego skutecznie wpływają na rozwój koordynacji ruchowej u dzieci. Poprawiają także koordynację na linii ręka-oko. W zależności od wielkości klocków oraz liczby elementów, zabawka ta sprawdzi się zarówno u najmłodszych, jak też starszych dzieci.

Nauka kształtów, kolorów i podstaw liczenia

Lego to rodzaj zabawki dla dzieci, która w wyjątkowo przyjemny, a przy tym skuteczny sposób uczy podstaw liczenia. Dla najmłodszych dzieci odpowiednie są klocki Lego Duplo. To zabawka przeznaczona dla maluszków już od pierwszego roku życia. Dzięki nim najmłodsze dzieci w przyjemny sposób, poprzez świetną zabawę, poznają podstawowe kolory, uczą się rozpoznawania kształtów, a także podstaw matematyki.

Klocki uczą cierpliwości i spostrzegawczości

Warto również wspomnieć, że klocki Lego uczą spostrzegawczości. Wersje dla starszych dzieci składają się z wielu elementów o różnych kształtach i wielkościach. Niekiedy pociechy muszą się sporo namęczyć, aby odnaleźć wśród nich wybrany klocek. Zadanie to uczy więc nie tylko spostrzegawczości, ale również cierpliwości i tego, aby nie zniechęcać się nawet w przypadku konieczności dłuższych poszukiwań.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz