5 mitów o kosmetykach mineralnych

4 stycznia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kosmetyki mineralne – choć coraz bardziej popularne, budzą jeszcze trochę wątpliwość wśród konsumentek rynku kosmetycznego. Zdania na ich temat są podzielone. Czy wynika to z indywidualnych preferencji? A może kosmetyki mineralne to kolejny chwyt marketingowy? Obalamy najpopularniejsze mity.

twarz kobiety

Kosmetyki mineralne mają ubogi skład

W kosmetykach mineralnych powinniśmy znaleźć tlenki żelaza, tytanu, cynku, kamienie półszlachetne. Niestety coraz częściej na rynku spotyka się kosmetyki mineralne, które są takie tylko z nazwy. Krótki skład oznacza zazwyczaj czystość kosmetyku i potwierdza jego autentyczność. Prosty to nie to samo, co ubogi – dlatego nie mylmy tych pojęć! W kosmetykach mineralnych skład jest prosty, bo stosuje się w nich wyłącznie minerały. Zwróćmy na to uwagę i zastanówmy się, czy kosmetyk posiada swoje właściwości, jeśli etykieta jest długa i zawiła w nazwach. Wybierajmy sprawdzonych producentów, np. kosmetyki Annabelle Minerals.

Kosmetyki mineralne nie mają daty ważności

To mit. Data przydatności jest na pewno przedłużona – to bardzo dobrze, bo kosmetyki mineralne są niezwykle wydajne. Natomiast wszystkie produkty przeznaczone do sprzedaży powinny posiadać datę ważności. Czy kosmetyków mineralnych można używać bezterminowo? Nie. Zwłaszcza, jeśli zawierają składniki organiczne – wówczas ich przydatność będzie krótsza. Najlepiej trzymać się daty na etykiecie.

Do aplikacji produktów mineralnych należy stosować specjalne pędzle

Również mit, choć na pewno pędzle o zwartym włosiu ułatwią nakładanie kosmetyków. Używanie dedykowanych pędzli ułatwi pracę z podkładami mineralnymi czy cieniami do powiek. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy w stanie nałożyć ich pędzlami, które stosujemy na co dzień. Zbite włosie sprawi jednak, że kosmetyki nie będą się osypywać. Jeśli możemy pozwolić sobie finansowo na zakup pędzli do minerałów, będzie to na pewno dobre posunięcie. Znajdziemy je w ofercie producentów kosmetyków mineralnych. Duży wybór oferuje wspominana wcześniej marka Annabelle Minerals.

Kosmetyki mineralne nie sprawdzą się przy suchej skórze

Mit. Kosmetyki naturalne mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby ze skórą przetłuszczającą się, normalną, jak również suchą! Nie pogłębiają przesuszenia, choć nie potwierdzono również, że poprawiają w tym względzie kondycję skóry.

Kosmetyki mineralne najlepiej nakładać na sucho

I tak, i nie. Można nakładać je zarówno na sucho, jak i na mokro. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Nakładając na mokro, zyskujemy większą przyczepność. Jeśli jednak zależy nam na lżejszym efekcie, równie dobrze możemy nałożyć kosmetyk na sucho. Zawsze możemy go dołożyć, jeśli będziemy mieć wrażenie, że nieco się osypał. Aplikacja jest bardzo prosta i szybka.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...