3 podstawowe informacje o botoksie

23 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

Toksyna botulinowa jest stosowana u pacjentów borykających się z problemem nadmiernej potliwości oraz u tych, którzy chcą zniwelować oznaki starzenia się skóry. Poznaj, jakie jeszcze ma zastosowanie ta substancja oraz jakie są wskazania do zabiegu z jej użyciem.

Jak wygląda zabieg i kto go może przeprowadzić?

Ze względów bezpieczeństwa zabiegi z użyciem botoksu powinien przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowany lekarz. Botulina wstrzykiwana jest przy pomocy cienkiej igły, w wyznaczone miejsce przez specjalistę. Sam zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia miejscowego, jednak jeśli pacjent zgłosi taką prośbę, lekarz może zastosować krem łagodzący, który może zmniejszyć dyskomfort. Brak znieczulenia miejscowego wynika z tego, że sam zabieg jest bezbolesny – dotyk igły przypomina ukłucie przez komara.

Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg z wykorzystaniem botoxu w Warszawie, zapoznaj się z ofertą J’adore Instytut: https://jadoreinstytut.com/warszawa/medycyna-estetyczna/botoxazzalure/

Kiedy stosowany jest botoks?

Na zabieg z użyciem botoksu decydują się głównie osoby, które chcą zahamować oznaki starzenia się i odmłodzić się, poprzez zniwelowanie zmarszczek. Toksyna botulinowa doskonale radzi sobie bowiem z m.in. kurzymi łapkami wokół oczu, poprzecznymi na czole oraz pionowymi pomiędzy brwiami, oraz zmarszczkami palacza.

Zabieg ten jest także polecany osobom, które chcą podnieść powieki i kąciki ust. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest on również zalecany osobom, które zmagają się z nadpotliwością dłoni i stóp.

Efekty po zabiegu

Zabieg przy zastosowaniu toksyny botulinowej należy do mało inwazyjnych, dlatego nie ma zbyt dużych wymagań dotyczących zachowania pacjenta po jego przeprowadzeniu. Można jednak mówić o pewnych środkach ostrożności, które należy podjąć, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami z jego przeprowadzenia. Z tego względu nie wykonuj zbyt dużego wysiłku przynajmniej przez 5 godzin od zabiegu, a przez 4 godziny po, nie pochylaj głowy w dół.

Toksyna botulinowa wykazuje takie samo działanie u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co ugotować dziś na obiad?
U mnie dziś żółta fasolka szparagowa, mięsko z indyka i buraczki zapiekane
wieloletnie branie tabletek, a bliź…
Hormony to powodują, dlatego leczące się kobiety na niepłodność często potem mają ciąże mnogie.
Fryzura na wesele
I koniecznie uniesione włosy, żeby figura nabrała lekkości
rzs - prośba o pomoc
Mam koleżankę z tym problemem, podeślę jej link:)