URODA I ZDROWIE

3 podstawowe informacje o botoksie

23 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

Toksyna botulinowa jest stosowana u pacjentów borykających się z problemem nadmiernej potliwości oraz u tych, którzy chcą zniwelować oznaki starzenia się skóry. Poznaj, jakie jeszcze ma zastosowanie ta substancja oraz jakie są wskazania do zabiegu z jej użyciem.

Jak wygląda zabieg i kto go może przeprowadzić?

Ze względów bezpieczeństwa zabiegi z użyciem botoksu powinien przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowany lekarz. Botulina wstrzykiwana jest przy pomocy cienkiej igły, w wyznaczone miejsce przez specjalistę. Sam zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia miejscowego, jednak jeśli pacjent zgłosi taką prośbę, lekarz może zastosować krem łagodzący, który może zmniejszyć dyskomfort. Brak znieczulenia miejscowego wynika z tego, że sam zabieg jest bezbolesny – dotyk igły przypomina ukłucie przez komara.

Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg z wykorzystaniem botoxu w Warszawie, zapoznaj się z ofertą J’adore Instytut: https://jadoreinstytut.com/warszawa/medycyna-estetyczna/botoxazzalure/

Kiedy stosowany jest botoks?

Na zabieg z użyciem botoksu decydują się głównie osoby, które chcą zahamować oznaki starzenia się i odmłodzić się, poprzez zniwelowanie zmarszczek. Toksyna botulinowa doskonale radzi sobie bowiem z m.in. kurzymi łapkami wokół oczu, poprzecznymi na czole oraz pionowymi pomiędzy brwiami, oraz zmarszczkami palacza.

Zabieg ten jest także polecany osobom, które chcą podnieść powieki i kąciki ust. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest on również zalecany osobom, które zmagają się z nadpotliwością dłoni i stóp.

Efekty po zabiegu

Zabieg przy zastosowaniu toksyny botulinowej należy do mało inwazyjnych, dlatego nie ma zbyt dużych wymagań dotyczących zachowania pacjenta po jego przeprowadzeniu. Można jednak mówić o pewnych środkach ostrożności, które należy podjąć, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami z jego przeprowadzenia. Z tego względu nie wykonuj zbyt dużego wysiłku przynajmniej przez 5 godzin od zabiegu, a przez 4 godziny po, nie pochylaj głowy w dół.

Toksyna botulinowa wykazuje takie samo działanie u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Lokówki
u mnie to nie działa, albo coś nie tak z moimi włosami :D dziwne...
Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)