3 podstawowe informacje o botoksie

23 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

Toksyna botulinowa jest stosowana u pacjentów borykających się z problemem nadmiernej potliwości oraz u tych, którzy chcą zniwelować oznaki starzenia się skóry. Poznaj, jakie jeszcze ma zastosowanie ta substancja oraz jakie są wskazania do zabiegu z jej użyciem.

Jak wygląda zabieg i kto go może przeprowadzić?

Ze względów bezpieczeństwa zabiegi z użyciem botoksu powinien przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowany lekarz. Botulina wstrzykiwana jest przy pomocy cienkiej igły, w wyznaczone miejsce przez specjalistę. Sam zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia miejscowego, jednak jeśli pacjent zgłosi taką prośbę, lekarz może zastosować krem łagodzący, który może zmniejszyć dyskomfort. Brak znieczulenia miejscowego wynika z tego, że sam zabieg jest bezbolesny – dotyk igły przypomina ukłucie przez komara.

Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg z wykorzystaniem botoxu w Warszawie, zapoznaj się z ofertą J’adore Instytut: https://jadoreinstytut.com/warszawa/medycyna-estetyczna/botoxazzalure/

Kiedy stosowany jest botoks?

Na zabieg z użyciem botoksu decydują się głównie osoby, które chcą zahamować oznaki starzenia się i odmłodzić się, poprzez zniwelowanie zmarszczek. Toksyna botulinowa doskonale radzi sobie bowiem z m.in. kurzymi łapkami wokół oczu, poprzecznymi na czole oraz pionowymi pomiędzy brwiami, oraz zmarszczkami palacza.

Zabieg ten jest także polecany osobom, które chcą podnieść powieki i kąciki ust. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest on również zalecany osobom, które zmagają się z nadpotliwością dłoni i stóp.

Efekty po zabiegu

Zabieg przy zastosowaniu toksyny botulinowej należy do mało inwazyjnych, dlatego nie ma zbyt dużych wymagań dotyczących zachowania pacjenta po jego przeprowadzeniu. Można jednak mówić o pewnych środkach ostrożności, które należy podjąć, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami z jego przeprowadzenia. Z tego względu nie wykonuj zbyt dużego wysiłku przynajmniej przez 5 godzin od zabiegu, a przez 4 godziny po, nie pochylaj głowy w dół.

Toksyna botulinowa wykazuje takie samo działanie u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak mieć więcej energii
Mojej mamie kupiłam geriamoc, dobrze działa na pamięć żeń szeń, który jest tam...
pcos
Ja też to mam, ale nie biorę nic, naprawdę musiałyby mieć poi kilka...
Poprawa kondycji na rowerze
Polecam fajną stronkę https://fundacjamorska.pl nt uprawiania sportu, treningów, suplementów diety i odżywek dla sportowców....
Kredyt na szybko
Ja już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu, bo mimo dobrej...