Sale weselne w pałacu | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Sale weselne w pałacu

3 października 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Serwis www.salenawesela.pl prezentuje trzy niezwykłe miejsca na ślub, bo tak należy nazwać sale weselne w pałacu. Pałac Żelechów, Pałac Nieznanice oraz Pałac i Folwark Galiny łączy nie tylko bogata historia, ale i stylowe wnętrza, malownicze otoczenie oraz profesjonalna obsługa.

Couple holding hands

 

Prezentacje opisywanych sal weselnych można znaleźć pod tym adresem. Serwis www.salenawesela.pl zawiera wizytówki około 460 obiektów i sal weselnych z całej Polski. Oprócz pałaców, są to także hotele, restauracje, zamki, domy weselne, pensjonaty czy zajazdy.

Pałac Żelechów
Pary, które marzą o bajecznym ślubie powinny zwrócić uwagę na ten obiekt w województwie mazowieckim. Pałac Żelechów SPA&Wellness łączy w sobie zabytkową XVIII-wieczną architekturę z nowoczesnym wyposażeniem i świetnie wpasowuje się w „bajkową” konwencję ślubu.

Budowę pałacu rozpoczęto w 1762 roku z funduszy Jerzego Lubomirskiego. W kolejnych latach jego właścicielami byli między innymi: Joanna Lubomirska, Ignacy Wyssogota Zakrzewski, Jan Ordęga. Podobnie jak wiele tego typu obiektów, w czasie II wojny światowej został zniszczony, a po 1945 roku przejęło go państwo. W czasach PRL pałac służył jako szkoła i internat. Dopiero w 2006 roku ponownie znalazł się w prywatnych rękach. Po remoncie otworzono hotel i centrum konferencyjno-wypoczynkowe.

zelechowsalenawesela-pl

Do dyspozycji nowożeńców są trzy sale weselne: Sala Bankietowa (pomieści 180 osób) w podziemiach Starej Oficyny do której wejście prowadzi przez pałacowe lochy, Sala Balowa oraz Restauracja. Z Restauracji rozpościera się widok na park, do którego wszyscy goście mają bezpośrednie wejście. Na życzenie zakochanych można również zorganizować wesele w eleganckim namiocie, wśród drzew, zieleni i otaczającej przyrody. Ciekawostką mogą być potrawy tworzone według tradycyjnych receptur kuchni polskiej oraz pałacowy browar, gdzie waży się piwo z naturalnych składników. Baza noclegowa to 75 pokoi oraz Apartament Królewski z tarasem wychodzącym na pałacowy park. Goście, którzy po zabawie zostają w Pałacu, na drugi dzień w ramach odprężenia mogą skorzystać z rozbudowanej strefy SPA, na którą składa się między innymi 13 ekskluzywnych gabinetów masażu, basen i sauny.

Pałac Nieznanice
Posiadłość położona jest na południu Polski, 18 km od Częstochowy. Pierwsze wzmianki o majątku w Nieznanicach pochodzą z XVI wieku, jednak powstanie pięknego pałacu zawdzięczamy Polakowi niemieckiego pochodzenia Leonowi Wuensche. W 1878 roku kupił on posiadłość i przekazał ją synowi Aureliuszowi, który w okresie I wojny światowej zbudował modernistyczną budowlę z elementami pseudo renesansowymi. Rodzina Wuensche była ceniona nie tylko za udane gospodarowanie na tutejszych ziemiach, ale także za pomoc partyzantom. Po II wojnie światowej w Pałacu mieściło się m. in. przedszkole, stołówka i świetlica z pierwszym telewizorem w okolicach. W 1989 roku pałac wpisano na listę zabytków. Pod koniec lat 90. polsko-francuskie małżeństwo Elżbieta Lubert i Gerard Weydmann nabyło majątek i po gruntownym remoncie przekształciło w prężny obiekt turystyczno-biznesowy.

nieznanice-salenawesela-pl

Dziś jest to popularne miejsce również wśród nowożeńców. Atutem jest zarówno zabytkowy charakter posiadłości, jak i malownicze otoczenie, które tworzy park ze stawem, ogród japoński z fontanną i oczkiem wodnym. Natomiast przestronna Sala Restauracyjna po Rewolucjach Kuchennych Pani Magdy Gessler zyskała elegancki klasyczny wystrój w kolorze kawowym. Sala posiada również bezpośrednie wyjście na obszerny taras, z którego roztacza się widok na park i staw.

Obiekt posiada 16 pokoi gościnnych w pałacu oraz 12 w pawilonie. Podobnie jak w przypadku Pałacu Żelechów, po hucznej imprezie goście mogą na drugi dzień zrelaksować się w SPA.

Pałac i Folwark Galiny

Pałac wybudowany został w 1589 roku dla barona Botho zu Eulenburga, czyli jest to jeden z najstarszych i najlepiej odrestaurowanych przykładów architektury renesansowej w Polsce. Początkowo był to obiekt obronny – otaczała go fosa do której wodę dostarczano ze spiętrzonej w tym celu rzeki Pisy. Jedyna droga do pałacu prowadziła przez zwodzony most. Budynek miał również drogę ewakuacyjną przebiegającą pod korytem rzeki – wyjście znajdowało się w pobliskim kościele przy ołtarzu. Od tego czasu wiele jednak się zmieniło, a najtrudniejsze czasy przyszły wraz z II wojną światową. Właściciel hrabia Botho Wendt zu Eulenburg zmarł podczas wywózki na Sybir, a pałac przez wiele lat niszczał. Dopiero w latach 90. uratowali go obecni właściciele. Zrobiono generalny remont, dzięki czemu dziś Galiny stanowią jeden z najciekawszych obiektów wypoczynkowo-biznesowych w Polsce. W skład kompleksu wchodzi wiele budynków, w tym Pałac, Folwark, Gospoda, Oranżeria, Oficyna, Spichlerz, Stajnie. W Folwarku i Pałacu znajduje się baza noclegowa.

galiny-salenawesela-pl

Wesela organizowane są w Sali Ogrodowej – wyjście z przeszklonego pomieszczenia prowadzi bezpośrednio na zadaszony taras oraz do pięknego ogrodu. W ciepłe miesiące można bawić się w otwartej oranżerii z bezpośrednim wyjściem na dziedziniec lub w parku angielskim. Do dyspozycji nowożeńców jest także dwupoziomowa Gospoda z górującą nad nią wieżą zegarową. Wieczorami klimatu dodaje tam blask ognia bijący z kominka i świec w wiszących kandelabrach.

Powyższe palące znakomicie sprawdzą się jako miejsce na romantyczny ślub. Wypada tylko się cieszyć, że zabytkowe obiekty zostały w porę uratowane i zyskały drugie życie. Dzięki temu będą służyć kolejnym pokoleniom…

 

 

 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Sale weselne w pałacu

  1. avatar beeni pisze:

    Moim zdaniem lepsze od takich przyjęć w pałacach jest kameralne przyjęcie. U nas było w sali weselnej w Łodzi. Skromnie, bo 50 osób, ale bardzo przyjemnie :)

Dodaj komentarz