1

Temat: Skuteczność metod antykoncepcji

Co wiecie o substancjach wpływających na zmniejszenie skuteczności pigułki?

Podobno bywa nieskuteczna w trakcie picia jakichś ziół. Kiedyś twierdzono, że nie powinno się też spożywać alkoholu, a dziś uważa się, że jedynie ewentualne wymioty po nadużyciu sprawiają, że pigułka nie wchłonie się w wystarczającym stopniu (podobnie wymioty z innych przyczyn).
W tej chwili zażywam antybiotyk Clindamycin i w ulotce jest napisane, że "skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie jest pewna. Dlatego w czasie leczenia klindamycyną należy stosować dodatkową skuteczną antykoncepcję."
Interakcje pomiędzy lekami to coś, na co zwraca się raczej uwagę, ale na te pomiędzy lekami a żywnością niestety już mniejszą sad

Co jeszcze? Ile godzin przed pigułką, ile po nie można czegoś jeść/pić, żeby nie zaburzyć wchłaniania substancji w niej zawartych?

2

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

NA pewno tabletki nie działają jak mamy problemy z żołądkiem, biegunkę czy wymioty. A zioła wolno pić poza dziurawcem, który rzeczywiście wpływa na obniżenie skuteczności tabletek.

3

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych większość antybiotyków przyjmowanych doustnie, leki przeciwdepresyjne, specyfiki wzmagające perystaltykę jelit, niektóre leki stosowane w terapii zakażeń grzybiczych, ziele dziurawca, a nawet dobrze znany i stosowany paracetamol.

4

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Właśnie dlatego idąc po pigułkę, jesteśmy pytane przez lekarza "czy przyjmuje pani jakieś leki?". Mając świadomość naszej historii medycznej, łatwiej dobrać metodę, która nie zawiedzie już na starcie. wink

5

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Zaciekawiło mnie to co było o jedzeniu powyżej. Czy rzeczywiście mogą być jakieś wskazania do czasu jedzenia przed braniem pigułki i po ? Może to przy jakiś specjalnych pigułkach, bo ja o tym nigdy nie słyszałam.

6

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Chyba bardziej chodziło o wymiotowanie, niż jedzenie. Jeśli masz z nim problem, a pigułka nie zdążyła się wchłonąć, to może nie być skuteczna.

7

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Przy problemie z wymiotowaniem lepiej naklejać plastry, ja z tego powodu przeszłam na lisvy bo się bałam, ze pigułka nie zdąży się wchłonąć.

8

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Co do skuteczności to mój ginekolog dał mi do przeanalizowania tabelę ze współczynnikiem Pearla i upewnił się, że wiem co on oznacza. Tym sposobem tabletki wygrały, a ja jestem spokojna.

9

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Jeżeli stosuje się antykoncepcję zgodnie z zasadami odpowiednimi dla niej, to nie powinno się nic przydarzyć. wink

10

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Przecież plastry działają tak samo ja tabletki tylko forma podawania jest inna, to nie wiem czemu nie ufacie.

11

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Chodzi o komfort psychiczny i świadomość, że plasterek to przecież takie "nic", więc jak może spełniać tak ważną rolę... A tabletki to już coś poważniejszego, bo przeciez tabletki zawsze działają smile Ja też bardziej ufam tabletce i nic na to nie poradzę smile Na nic innego bym ich nie zamieniła smile

12

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Nie no, nie powiedziałabym, że plastry to takie nic, a tabletki to coś poważniejszego. To dwie różne metody antykoncepcji i wybór jest kwestią osobistych przekonań. Osobiście jestem za pigułką. Daje więcej możliwości niwelowania różnych objawów, jak np. wspominane na forum vixpo korzystne przy ostrych PMS. smile

Ostatnio edytowany przez a_grestowa (2016-06-30 08:17:37)

13

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Ja tam biorę tabletki i od 5 lat żadnej mniejszej skuteczności nie zauważyłam smile

14

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Niby tak, ale pigułka jest dosyć męcząca w codziennym użytkowaniu, plaster jest zdecydowanie wygodniejszy raz się przykleja i po sprawie. Oczywiście tak jak piszecie, to zależy od indywidualnych predyspozycji oraz wszystko trzeba konsultować z lekarzem.

15

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Ja nie zauważyłam, żeby pigułki były w jakiś sposób męczące. Biorę Elin, dobrze je toleruję, bez efektów ubocznych. Nie mam problemów z tym, że zapominam, biorę codziennie o stałej porze. Ja z kolei uważam, ze plastry to nie dla mnie, bo są widoczne, nie wiem jak ja bym z tym miała się rozebrać na basenie czy siłowni... Zdecydowanie wolę tabletki, są dyskretniejsze.

16

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Jak ktoś nie jest roztrzepany i naprawdę z głową podchodzi do tabletek to czemu nie, o Belarze słyszałam wiele dobrego, że się nie tyje po niej, cera się poprawia itp
Plastry rzeczywiście mogą być w pewnych sytuacjach kłopotliwe

17

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

reklama odświeżyła wątek smile
Co do ziół i antykoncepcji - też o dziurawcu słyszałam złe opinie

18

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Hej, czy któraś z Was stosowała tabletki antykoncepcyjne VIBIN? Słyszałam wiele pozytywnych opinii, jednak boje się wzrostu wagi. Dodam, że nigdy wcześniej nie stosowałam tabletek hormonalnych. Proszę o pomoc.

19

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Zrób testy hormonalne i jeśli już musisz koniecznie truć organizm tabletkami to dobierz je pod wyniki, a nie pod markę.

20

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Brałam przez rok tabletki anty, ale strasznie mnie to męczyło. Ile razy zdarzyło mi się zapomnieć wziąć i potem musieliśmy zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywami hmm Poprosiłam lekarza, by mi zapisał coś innego, długoterminowego i zalecił wkładkę Levosert. Metoda stworzona dla mnie, nie muszę w końcu pamiętać o tych pigułkach, bo ta wkładeczka sobie tam w macicy cały czas działa i zabezpiecza przed ciążą wink Mam ją na 3 lata

21

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

nie ma w 100% bezpiecznego środka antykoncepcji. Ja nie toleruję tabletek, nie lubię chemii, prezerwatywa to podstawa.

22

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Nie tolerujesz fizycznie czy poglądowo? Mimo wszystko pigułka jest jednak pewniejsza.

23

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Ja już mam drugi rok wkładkę levosert ktoś tam o niej wyżej wspomniał. Wcześniej miałam też tabletki i nie narzekałam, ale po urodzeniu trzeciego dziecka stwierdziłam że czas troche przystopowac, wiec za radą ginekolog zdecydowalam sie na wkładke. To naprawde bardzo komfortowe rozwiazanie zwłaszcza jeśli się karmi. Wkladka dziala domacicznie i uwalnia tylko jeden hormon, wiec nie ma aż tak dużego wplywu na dzialanie calego organizmu. Doslownie w ogole nie mysli sie o antykoncepcji. Żadnego pekania, zadnych recept, a jak wiadomo przy dzieciakach trudno skupic sie na sobie

Ostatnio edytowany przez karola412 (2017-07-04 22:20:50)

24

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

duże ilości czystka wpływają na tabletki antykoncepcyjne. i antybiotyki z tetracykliną, aczkolwiek kiedy sama je brałam przez 9 miesięcy równolegle z antykoncepcją i zapytałam o to ginekologa, powiedział, że nic złego się nie stanie. ale dbałam żeby antybiotyk wziąć rano, a  tabletkę wieczorem. mam dobrego lekarza, więc myslę że ma rację.

25

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

No ale po to są ulotki i lekarz, żeby nam rozwiać wątpliwości odnośnie leków. Zawsze pytają też, czy jakieś są przyjmowane na stałe.