W jaki sposób łagodzić objawy alergii?

10 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Alergeny występują wszędzie – w powietrzu, jedzeniu, substancjach chemicznych. Można je znaleźć na meblach, podłogach, a także na powierzchni i wnętrzu kołdry oraz poduszki. Wywoływane przez nie reakcje alergiczne są uciążliwe i mogą znacząco wpłynąć na jakość snu. Jak postępować, żeby skutecznie je ograniczyć i dostarczyć organizmowi konieczny odpoczynek? Wypróbuj kilka wskazówek Beaty Przybylak, eksperta marki Wendre i zminimalizuj pyłki roślin oraz roztocza występujące w sypialni.

kołdra Antibacterial Wendre
Polskie Towarzystwo Alergologiczne szacuje, że alergie dotykają połowy populacji naszego kraju. Objawy, jakie im towarzyszą – kichanie, duszności oraz łzawienie oczu – bywają bardzo uciążliwe i mogą uniemożliwić dostarczenie organizmowi wystarczającej długości jakościowego snu. Ich pojawienie się ma związek z niewłaściwą reakcją układu immunologicznego na alergeny. Są to substancje powszechnie występujące w środowisku, ale rozpoznawane przez organizm jako szkodliwe. Prócz całorocznych czynników uczulających takich jak roztocza, zarodniki pleśni lub sierść zwierząt, w okresie od lutego do września, osoby cierpiące na alergie narażone są na pylące kwiaty, drzewa i trawy. Te mikroskopijne ziarna mogą z łatwością rozprzestrzenić się i trafić do wnętrza domów oraz pościeli alergików.
Jakie kołdry i poduszki są najlepsze dla alergików?
Pościel jest miejscem szczególnie lubianym przez roztocza, czyli mikroorganizmy wywodzące się z rodziny pajęczaków. – mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre – Niestety, źle dobrana może potęgować ich rozwój. W sypialni wystarczy zbyt wysoka temperatura, wilgotność na poziomie 70-80%, brud, pot i włosy znajdujące się na poszewkach, aby te niewidoczne gołym okiem organizmy zadomowiły się w poduszkach i kołdrach. Rozwiązaniem tego problemu jest dobór odpowiednich produktów. Pościel antyalergiczna może skutecznie zmniejszyć narażenie na wszystkie wziewne alergeny oraz pomóc zadbać o nasze zdrowie.
kołdra Antibacterial Wendre
Wybierając ją, powinniśmy przede wszystkim sprawdzać, czy posiada:
•  Poszycie z materiału chroniącego przed rozmnażaniem roztoczy oraz ograniczaniem osadzania się pyłków. Dodatkowo powinno ono zabezpieczyć ciało przed nadmierną utratą ciepła, zapewniając jednocześnie optymalną wentylację.
•  Wypełnienie z włókien syntetycznych, które będzie wytrzymałe i pozwoli na regularne pranie w temperaturze powyżej 60°C.
•  Oznakowania poświadczające, że jest to wyrób medyczny. Szczególnie warto zwrócić uwagę na przyznane certyfikaty. To one będą świadczyć, że właściwości produktu zostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.
Doskonałym przykładem kołder i poduszek przyjaznych dla alergików oraz spełniających powyższe cechy jest linia Aloe Vera marki Wendre. Tkanina poszycia tych produktów jest wzbogacona o mikrokapsułki z naturalnym ekstraktem z aloesu, które uwalniają się podczas pocierania o skórę. Pościel ta wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Dodatkowo jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Wypełnienie z syntetycznego włókna HCS nadaje wysokiej elastyczności i odporności na zużycie, dzięki czemu można je wielokrotnie prać w wysokiej temperaturze w pralkach automatycznych. Wysoka jakość linii Aloe Vera potwierdzona została certyfikatem OEKO-TEX® STANDARD 100 oraz standardem wyrobu medycznego.
poduszka Antibacterial Wendre
Co jeszcze należy zrobić, aby zaradzić alergii?
Odpowiedni wybór pościeli to dopiero pierwszy krok na drodze do skutecznego zwalczenia alergenów w sypialni. – mówi Beata Przybylak – Kołdry i poduszki powinny być prane co 2 – 3 miesiące. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zahamować rozwój roztoczy oraz ograniczymy osadzanie się pyłków na ich powierzchni i w wypełnieniu.
Ponadto, w celu zminimalizowania alergenów znajdujących się w pomieszczeniu należy:
1.  Ograniczyć dekoracje tekstylne – firany, zasłony, narzuty i dywany, choć dodają uroku
i charakteru sypialni, również bardzo skutecznie zbierają ziarenka pyłków oraz kurz. Zdecydowanie lepszym wyjściem dla alergików będą rolety, żaluzje oraz wykładziny o krótkim włosiu. Oczywiście niezbędne będzie ich regularne czyszczenie z wykorzystaniem płynów hipoalergicznych.
2.  Regularnie sprzątać sypialnię – bardzo dokładne mycie podłóg, ścieranie kurzu na mokro skutecznie usuwa zanieczyszczenia z każdego zakamarka. Dobrym rozwiązaniem będzie też nabycie odkurzacza z filtrem HEPA, który oczyści i zatrzyma drobne cząsteczki kurzu i pyłków przed rozprzestrzenianiem się w powietrzu.
3.  W sezonie pylenia należy zapobiegać dostawaniu się pyłków do wnętrza domu – poziom drobinek emitowanych przez rośliny jest wyjątkowo silny w godzinach porannych. Najlepiej wówczas unikać wietrzenia pomieszczeń.
4.  Stosować oczyszczacze powietrza – te urządzenia są w stanie skutecznie usunąć znajdujące się w powietrzu alergeny, bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy.
5.  Zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza – zbyt wysoka może sprzyjać powstawaniu pleśni, grzybów i roztoczy, zaś zbyt niska rozwojowi bakterii i wirusów. W zależności od warunków w domu warto użyć nawilżacza lub osuszacza, które utrzymają poziom wilgotności pomiędzy 40%-60%.
6.  Stworzyć z sypialni strefę wolną od zwierząt – pasożyty oraz pyłki roślinne mogą być przenoszone na sierści psów i kotów.
7.  Pamiętać o prysznicu przed snem – tracony w ciągu dnia naskórek osadza się na ubraniach, przez co staje się idealną pożywką dla roztoczy. Najlepszym rozwiązaniem na ograniczenie ich rozwoju i przenoszenie do czystej pościeli będzie wieczorna higiena.
Stworzenie spokojnego i czystego środowiska snu może pomóc w powstrzymaniu alergii, co pozwoli bezpiecznie odpłynąć w objęcia Morfeusza, z dala od zagrożenia wystąpienia objawów alergii.
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.
***
Wendre Poland należy do Grupy Wendre, która jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z siedzibą w Szwecji. Wendre posiada własne zakłady produkcyjne w Estonii i Polsce a jej roczna zdolność produkcyjna to 12 milionów kołder i poduszek. Biura sprzedaży firmy w Polsce, Szwecji, Finlandii i Niemczech wspierają współpracę z klientami Grupy, wśród których znajdują się wiodące lokalne i międzynarodowe sieci handlowe. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych kształtuje się na poziomie 1200 osób. Dwa filary działalności Wendre to marki prywatne klientów i marki własne Grupy tj. Familon i Wendre. W DNA firmy wpisane są takie uniwersalne wartości jak partnerska współpraca, solidność i zaufanie. To one każdego dnia inspirują pracowników Wendre w dostarczaniu klientom najlepszych w swojej kategorii produktów do spania. Wendre stawia na trwałość i jakość produktów przy utrzymaniu przywództwa kosztowego i cenowego. Kierując się hasłem „Pomagamy światu spać lepiej” firma za cel obrała poprawę dobrostanu najszerszej grupy potencjalnych użytkowników. Kołdry i poduszki Wendre są certyfikowanymi wyrobami medycznymi i zarazem produktami ekologicznymi. Priorytetem dla Wendre jest ochrona środowiska: „Redukujemy do minimum ilości odpadów produkcyjnych oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Kierując się dobrem planety, nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, wyznaczając przy tym coraz to wyższe standardy.” – mówi Witold Zając.

Więcej informacji na: www.wendre.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz