Sesja u fotografa czy w plenerze?

24 stycznia 2011, dodał: Redakcja

Sesja plenerowa to ostatni krzyk mody na rynku fotografii ślubnej. Forma ta skutecznie wypiera popularniejszą dotąd sesję studyjną. Zdjęcia na otwartej przestrzeni pozwalają na ukazanie naturalnego i ekspresywnego „ja” Pary Młodej.

W całym przedsięwzięciu plenerowym liczy się pomysł. Często inspiracji poszukać w różnych miejscach, dobrym pomysłem jest zajrzenie na forum weselne. Warto jednak pokusić się o swoje pomysły. Interesujących motywów znajduje się mnóstwo wokół nas. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i podjąć odważną, zdecydowaną decyzję.

Są jednak szablony, które też mogą dać ciekawy efekt. Młode pary często wybierają za tło swoich zdjęć łono natury. Łąki, lasy i rzeki dają pole do popisu dla pomysłowości, zarówno fotografa jak i młodych małżonków. Na łące można urządzić piknik, romantyczną przejażdżkę na rowerze, a można i natknąć się na akurat przejeżdżający ciągnik okolicznego rolnika, który wspólnie poprowadzą młodzi. Nad rzeką zaś, o ile aura sprzyja, można urządzić sobie sesję wodną. Cóż to za problem wskoczyć do wody, zanurkować i popluskać się nieco? Małe poświęcenie, a znakomity efekt gwarantowany. Można także wykorzystać przycumowaną do brzegu łódkę i wyruszyć w romantyczny „rejs”, który oczywiście utrwali fotograf.

Równie częstym motywem jest fotografowanie się na ulicach miasta. Artystyczne osobowości, szukające awangardowego ducha swoich plenerowych ujęć wymyślą z pewnością coś niekonwencjonalnego. Można więc wybrać się na zdjęcia w zakątki miasta, gdzie ściany starych budynków odarte są z tynków, a kamienice niegdyś piękne, dziś okrywają się coraz grubszą patyną czasu. To motyw dla zdjęć w czerni i bieli, bądź dla innych barw oddających surowość takich miejsc. Przestrzeń industrialna „oferuje” także stare opuszczone budynki i fabryki, w których również można spotkać atmosferę tajemniczości i niepewności.

Często wykorzystywanym motywem jest również fotografowanie się Par Młodych na tle zabytkowych i charakterystycznych obiektów dla danej miejscowości. Piękne zabytki, szczególnie kusząco wyglądają gdy zapada zmrok, a te są efektownie oświetlone. Bardziej romantyczni małżonkowie udadzą się w miejsca, które kojarzą im się z ich związkiem. Pójdą więc na zdjęcia do ulubionej knajpki, gdzie odbyła się ich pierwsza schadzka, albo do parku gdzie Pan Młody oświadczył się swojej lubej.

Warto jednak zrobić coś szalonego aby uświetnić album ślubny i wspominać plenerowe ujęcia latami. Dlatego nie można bać się podejmowania śmiałych decyzji. Efektem takiej plenerowej „brawury” są, np. zdjęcia na wysypisku śmieci lub wspólny skok na bungie, bądź ze spadochronem. Pomysłów jest bez liku na różne formy aranżacji sesji. Można np. wykorzystać hobby jednego z małżonków i zagrać wspólnie, np. w…hokeja. Czym bardziej szalony pomysł, tym lepszy finalny efekt.

Paweł Hetnał


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Complete naturalny olejek CBD/CBDa z ekstrakcji CO2 10ml
Olejek 10% 10ml CO2 Z kodem rabatowym 10% KOD: „urodaizdrowie”
Cena:
229,90
Owoce goji Berry 2000
Nazjdrowsze owoce świata!
Cena:
89 zł
Elegancki portfel skórzany
Praktyczny, z przegródkami, o wysokiej jakości wykonania - skóra licowa.
Cena:
159,00 zł
Naturalny olejek cedrowy
Sklep Afandi.eu
Cena:
45,51 zł
Sukienka plażowa z falbanką
Pareo ze sklepu Lorin.eu!
Cena:
126 zł
Drzwi zewnętrzne z szybą
Witam Drzwi zewnętrzne powinny charakteryzować się odpowiednim wykończeniem, a także dobrym systemem uszczelnienia. Jest to ważne, ponieważ chronią one domowników przed warunkami atmosferycznymi i stratami ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym modelem drzwi stalowych Safe Steel RC3, który prezentujemy na blogu: . Wyróżnia go niski współczynnik przenikania ciepła, a także wysokiej jakości wykończenie – powierzchnii pokrytej lakierem lub laminatem, w zależności od potrzeb klienta. Pozdrawiam Ekspert Porta
Zabawki edukacyjne
szukając prezentu dla mojego chrześniaka znalazłem coś takiego , co o tym myślicie? Wspomaga rozwój, jest to zbiór zabaw dla dzieci i rodziców, więc myślę że rozwija również więzi między mamą, tatą i dziećmi. Mam wrażenie że to będzie lepszy prezent niżeli jakaś zabawka.
Białe plamy na paznokciach
Zapewne to efekt niedoboru witamin. Warto zacząć stosować suplementy diety jak dzięki wyrównamy poziom najważniejszych witamin. Warto zmienić dietę by była bardziej zróżnicowana i kolorowa (im więcej warzyw tym lepiej).
Stomatologia dziecięca
Jeśli chcemy, żeby dziecko nie bało się dentysty, najlepiej pilnować dzieci, aby regularnie myły zęby. Oprócz tego warto stosować płyny do higieny jamy ustnej jak Dzięki wizyty u dentysty będą przyjemne a nie będziemy musieli wydawać kroci na leczenie. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
facebook