Sekretny język Tarota – recenzja

22 sierpnia 2021, dodał: hotapple
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kiedy rozkładamy karty Tarota, za każdym razem czujemy silne emocje – wiążą się one z oczekiwaniem, czego dowiemy się tym razem… Tarot jest dla nas przewodnikiem po meandrach życia – wskazuje drogę, która nie zawsze jest prosta, jednak na końcu widać cel, którego się spodziewaliśmy.

Sekretny język Tarota książka

Pytania o zdrowie, miłość, ścieżkę kariery są najbardziej typowe, jednak interpretacja danego rozkładu kart zawsze zależy od umiejętności osoby, która z nich korzysta. Jak wypracować w sobie tę umiejętność? Na to pytanie odpowiada autorka najnowszej publikacji na temat odczytywania Tarota – Laura Tuan. Jest to osoba z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, której wiedza znacznie wykracza poza ezoterykę i obejmuje m.in. medycynę alternatywną i mądrość Wschodu związaną z rozwojem duchowym.

Podczas sesji z kartami Tarota ważne jest wszystko – nasz nastrój, nastawienie, miejsce, w którym się znajdujemy, a także przygotowanie samej talii. Nie bez znaczenia jest też cel samej wróżby. W dawnych czasach była to wiedza tajemna, dostępna tylko niewielkiej grupie osób, jednak wraz z popularyzacją Tarota narosło wokół niego wiele mitów i półprawd.

Autorka wnikliwie omawia tu symbolikę poszczególnych kart, składających się na Wielkie i Małe Arkana. To łącznie 78 kart, w których zostały ujęte wszystkie aspekty naszej egzystencji – Tarot stał się więc uniwersalnym głosem doradczym w nurtujących nas prawach. Podpowiada rozwiązanie problemów, wskazuje przeszkody, szanse i możliwości. Wystarczy tylko umieć odczytać, co tak naprawdę ma nam do powiedzenia.

Współczesny świat, choć tak naszpikowany nowymi technologiami i ułatwieniami dla naszej codzienności, ciągle nie potrafi poradzić sobie z poczuciem zagubienia i duchowej pustki, odczuwanej przez miliony osób. Sięgają one najczęściej po antydepresanty czy używki, które mają choć na chwilę zagłuszyć ich problem. Ten jednak dzięki nim wcale nie znika. Autorka ma na celu wzbudzić w czytelnikach świadomość tego, że szansą na wyjście z kłopotów jest tylko rozwój duchowy i podążanie drogą wytyczoną przez naszych przodków, którzy od wieków doceniali moc kart Tarota i używali ich do poprawy jakości swojego życia.

Wstępne uwagi są poświęcone naukowym i duchowym aspektom wróżenia, w tym pracy naszego mózgu, którego potencjał ciągle nie jest w pełni wykorzystany. Można tu zorientować się, na ile jesteśmy utalentowani w tym zakresie, a co wymaga dopracowania. Kolejne rozdziały stanowią trzon publikacji i odnoszą się do poszczególnych kart – ich znaczeń w pozycji prostej oraz odwróconej, a także w sąsiedztwie innych kart. Są tu wyszczególnione znaczenia pozytywne oraz negatywne. Następnie Autorka przechodzi do prezentacji wielu różnych rozkładów kart, które określa jako gry. Uczy też ich obracania, które ma kluczowe znaczenie dla właściwej interpretacji przekazu kart. Rozkłady kart są tu mniej i bardziej skomplikowane, dzięki czemu możemy wybrać ten pasujący do naszego zagadnienia, na które oczekujemy odpowiedzi. Opisowi towarzyszą rysunki, które ułatwiają ich naukę, zwłaszcza osobom początkującym.

Tarot to nie tylko czytanie w przyszłości. To również ważna nauka budowania relacji z właściwymi osobami i podejmowania trafnych decyzji w odpowiednim momencie. Ta książka uświadamia nam to bardzo wyraźnie, ujmując symbolikę kart w spójną całość, w której przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieje zawsze w kontekście ludzkich uczuć, lęków, marzeń i planów. Lektura tego poradnika rozwija wyobraźnię i intuicję, ale też uczy cierpliwości i pokory wobec magii kart, których sekrety wciąż są odkrywane… Warto poznać, co jeszcze może przed nami odkryć Tarot, by nasz los nie zależał od ślepego przypadku. Ważne sprawy powinny być konsultowane – a talia kart, która zna odpowiedzi na wszelkie pytania, jest do tego wprost stworzona… Zapraszam więc do jeszcze lepszego jej zrozumienia dzięki tej książce!

Gabrysia

Książka jest dostępna TUTAJ
Dziękujemy Wydawnictwu Studio Astropsychologii za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...