Rodzaje implantów stomatologicznych 

18 marca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Braki w uzębieniu to niewątpliwie problem dla każdego człowieka. Oczywiste jest, że jest to dla nas krępujące pod względem wyglądu – ale to akurat najmniej istotna kwestia. O wiele ważniejsze jest to, że brak poszczególnych zębów będzie niestety wpływał negatywnie na całą szczękę. Pozostałe zęby mogą się przemieszczać, ponieważ nie znajdą już oparcia – co będzie skutkowało dalszym tworzeniem się problem i wzrastającymi kosztami ich późniejszych napraw. 

implanty stomatologiczne

 

Jest to także niekomfortowe dlatego, że brak zęba lub zębów wpływa na to, jak spożywamy pokarmy i jak mówimy – nasza mowa może stać się mniej wyraźna i będziemy mieć problemy z jedzeniem niektórych produktów. To właśnie dlatego stomatolodzy zwykle od razu zalecają swoim pacjentom, aby zastanowili się oni nad implantem zębowym. Skorzystanie z niego pozwala uzupełnić ubytek i dzięki temu zyskujemy nową i w pełni sprawną koronę. Oczywiście procedura ta nie jest tania i może wymagać od nas dużej cierpliwości. 

Implanty tradycyjne 

Przez wiele lat w celu pozbycia się ubytku wykorzystywano tradycyjne implanty. Tutaj specjalista musiał najpierw sprawdzić, czy nasza kość będzie w stanie zintegrować się ze śrubą – implantem. Jeśli badania nie wykazały niczego niepokojącego – potem umieszczano ją w kości naszej szczęki. Na tym jednak nie mogło się to skończyć, bo w tym momencie trzeba zaczekać, aż elementy te się zrosną. 

Dopiero po upływie kilku miesięcy pacjent wraca do gabinetu i wtedy na implant zakładana jest przygotowana wcześniej korona – oczywiście protetyk tworzy ją z uwzględnieniem koloru i kształtu pozostałych zębów danej osoby. Korona ta nie powinna więc niczym różnić się do reszty zębów w jamie ustnej.  

Implanty zygomatyczne 

W 1989 roku pewien szwedzki profesor wpadł na pomysł, aby wykorzystać kość jarzmową w celu zapewnienia pacjentowi stabilnego implantu – a przeprowadzona operacja zakończyła się sukcesem. Tak właśnie powstały implanty zygomatyczne. Są one w szczególności przydatne dla tych osób, u których mamy do czynienia z zanikiem kości – u nich tradycyjne implanty po prostu się nie sprawdzą.  

Implanty zygomatyczne mogą być brane pod uwagę dopiero po przeprowadzeniu szeregu badań – ale metoda ta jest faktycznie wyjątkowo skuteczna i bezpieczna. Dodatkowo – tutaj nie trzeba robić przerwy pomiędzy wszczepieniem implantu i założeniem korony. Wszystko to może się odbyć już na jednej wizycie. Zabieg zostanie przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym. Jeśli zainteresowały Cię teraz implanty zygomatyczne Warszawa oferuje ich wykonanie w kilku miejscach. Sprawdź https://leczeniebezzebia.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...