URODA I ZDROWIE

Porozmawiajmy o zdrowiu w Krakowie

15 lutego 2013, dodał: Redakcja

Krakowianki chcą żyć zgodnie z wellness


Relacja ze spotkania „Porozmawiajmy o zdrowiu” z Mariolą Bojarską-Ferenc

Ponad 100 Krakowianek przybyło do Dworku Białoprądnickiego na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu”. Gościem specjalnym wydarzenia była Mariola Bojarska- Ferenc, znana propagatorka zdrowego stylu życia, która zapoczątkowała w Polsce modę na bycie fit. Podczas spotkania promowała swoją najnowszą książkę „Sztuka dobrego życia”.

„Jeśli zaczniesz dbać o zdrowy styl życia, piękną sylwetkę i wygląd, to przyciągniesz do siebie sukces. Inaczej będą Cię postrzegać ludzie, z którymi na co dzień obcujesz. Nie ominie Cię osobiste, a także zawodowe spełnienie”.  – podkreślała znana gimnastyczka i producentka telewizyjna i przekonywała do zarządzanie swoim życiem według zasad filozofii wellness, zgodnie z którą ciało i umysł pozostają w równowadze.

Autorka porwała do żywej dyskusji o zdrowiu nie tylko licznie zgromadzone Kobiety, ale także Mężczyzn, którzy przybyli na spotkanie. Zachęcała do budowania wiary w siebie i stawiania na swoje mocne cechy osobowości. Radziła wypisanie ich na kartce tylko…50. „Odczytuj je na głos codziennie przed lustrem, abyś uwierzył i nigdy nie zapomniał, że jesteś najlepszy, najlepsza!” – apelowała.

Podczas „Porozmawiajmy o zdrowiu” można było również wysłuchać kilku ciekawych prelekcji:  Jacek Bystrzycki z Synevo uświadamiał uczestników spotkania na temat roli diagnostyki laboratoryjnej w leczeniu cukrzycy. Natomiast dietetyk kliniczny Anna Jasińska-Piątek z Centrum Medycznego VIMED, przybliżyła publiczności specyfikę terapii fenotypowej, która dzięki analizie próbki krwi pozwala na opracowanie właściwej, indywidualnej dla pacjenta diety. Dzięki jej zastosowaniu mamy możliwość nie tylko osiągnięcia pożądanej wagi, ale także uporania się z wieloma innymi dolegliwościami, np. z niezdrową cerą czy włosami. Na koniec do skorzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej zachęcał lek. med. Łukasz Ordynowski z Instytutu Medycyny Estetycznej  MEDestetis. W ramach spotkania można było również m.in. skosztować ekologicznych, zdrowych produktów, a także oddać się relaksowi podczas masażu misami tybetańskimi.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: „Dziennik Polski”, „Radio Plus”, „Lounge Magazyn”, „Zdrowie w Krakowie”, „Cubs Magazine” oraz portale: naszemiasto.pl, LoveKrakow.pl, WKrakowie.pl oraz „Uroda i Zdrowie”.

Akcja „Porozmawiajmy o zdrowiu” ma w Krakowie bogatą tradycję: organizowana jest już od 6 lat. Dzięki uczestnictwu w spotkaniach już ponad 2 tysiące kobiet otrzymało konkretną rzetelną wiedzę na temat ważnych problemów zdrowotnych, a także skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych i zabiegów poprawiających ich samopoczucie. Krakowianki bardzo cenią sobie tę inicjatywę i pomimo tego, iż poruszana tematyka nie zawsze jest łatwa i przyjemna, za każdym razem na sali gromadzą się prawdziwe tłumy.

Portal urodaizdrowie.pl jest patronem medialnym kampanii Porozmawiajmy o zdrowiu

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.