Najdroższe alkohole świata

27 października 2010, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares
Słusznie mówi się o koniakach, że są to najdroższe alkohole na świecie. Oto lista alkoholi, na które stać tylko najmożniejszych tego świata. Aż strach pomyśleć, że istnieją ludzie skłonni wydać tyle pieniędzy na alkohol…
1. Koniak – Henri IV Dudognon Heritage
Absolutnym królem wśród najdroższych alkoholi jest należący do rodziny koniaków Henri IV Dudognon Heritage. Zdobi go 24 karatowe złoto, platyna i 6500 drobnych diamentów. Wykonana przez jubilera Jose Davalosa na zlecenie firmy Tequila Ley butelka kryje w sobie 41 procentowy, ponad stuletni koniak.
Podobno leżakował w specjalnych beczkach uprzednio suszonych powietrzem przez okres pięciu lat. Nim go zabutelkowano musiał upłynąć cały wiek. Dziś wyjątkowo kosztowny specjał kosztuje 1.435.000 euro czuli około 2 mln dolarów. Co można za to kupić? A choćby posiadłość w Beverly Hills z widokiem na Miasto Aniołów.
2. Wódka – Diva Vodka
Szczytny tytuł najdroższej wódki nie należy, jakby się mogło wydawać, do producentów najlepszej wódki. Nie jest to wyrób ani Polski ani Rosyjski. Diva Vodka została wyprodukowana w Szkocji. Jej produkcja również nie należy do najtańszych. Jest trzykrotnie destylowana, a następnie przepuszczana przez rozkruszone diamenty i kamienie szlachetne oraz brzozowy węgiel drzewny.
Już sama butelka przypomina dzieło sztuki. Szkocka czysta opakowana została w flakonik jak drogie perfumy. Wysadzana jest 48 różnymi kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi oraz oczywiście diamentami. Podobno osoba, która zdecyduje się na zakup wódki Diva ma możliwość samemu skomponować kolor butelki, osobiście wybierając zestaw kamieni. Cena jest wiec oczywiście wysoka. Szacuje się, że może kosztować nawet do 760.200 euro, to mniej więcej równowartość apartamentu w Hiszpanii z widokiem na morze.
3. Brandy – Mendis Coconut Brandy
To wyjątkowa brandy. Pierwsza oficjalnie dopuszczona do sprzedaży brandy z kokosów. Wyprodukowana została na Sri Lance. Wyjątkowści dodaje jej również to, że sygnowana jest własnoręcznym podpisem W. M. Mendisa, założyciela tamtejszej destylarni.
Brandy produkuje się w niej już od ponad 60 lat. Producent wycenił wartość jednej butelki kokosowego trunku na wartość miliona dolarów, czyli około 717.200 euro. Co można za to kupić? Na przykład luksusowego Jaguara model XJ220.
4. Szampan – Heidsieck 1907
To chyba najcenniejsze bąbelki. Butelki tego szampana liczą sobie ponad 100 lat. Wysłane zostały rosyjskiej rodzinie królewskiej w 1916 roku. Nigdy nie dotarły na dwór królewski gdyż okręt którym płynęły zatonął u wybrzeży Finlandii. Przez 81 lat przeleżały więc na dnie morza.
Ponad 200 nienaruszonych butelek szampana odnaleźli i wydobyli nurkowie w roku 1997. Dzięki czemu dziś ten szampan dostępny jest w hotelu Ritz-Carlton w Moskwie. Jednak za butelkę trzeba zapłacić 197.500 euro. Za tą samą cenę można kupić już jednokadłubowy, piętnastometrowy jacht Bill Tripp.
5. Rum – Wray and Nephew Rum
To najdroższy rum w świecie i jeden z najdroższych alkoholi w ogóle. W jego składzie znajdują się mieszanki najlepszych i najstarszych rumów. Najstarsza istniejąca butelka Wray and Nephew Rum zawiera mieszanki pochodzące jeszcze z 1915 roku. Inne destylaty, które wchodzą w jej skład liczą sobie nawet 25 lat.
Ten niezwykły trunek sporządzony został przez gorzelników z Jamajki w 1940 roku. Rum musiał być wyśmienity nawet w wersjach znacznie młodszych. Podobno do dziś zachowały się tylko cztery nieotwarte butelki. Ten legendarny rum wycenia się na 38.700 euro, czyli mniej więcej tyle ile na przykład nowy Land Rover Defender Vanaf.
Najdroższe piwo – Vieille Bon Secours
Jedynie kilka restauracji w Londynie, oferuje ten wyjątkowo ekskluzywny trunek. Za jedną butelkę Vieille Bon Secours zapłacimy około… 3 tys. złotych! Piwo to, jest unikalną kombinacją wielu składników. Zawiera 8% alkoholu. Jego smak jest określany, jako cytrynowo karmelowy z wyczuwalną dozą toffi, oraz z drobną nutką lukrecji i anyżu. Dostępne jest w trzech wersjach: blond, bursztynowej oraz w ciemnej.
Belgijski Ambasador Piwa Mark Stroobandt, powiedział: wszystkie trzy edycje są bardzo złożone w smaku, dużą zaletą jest odpowiednia ilość alkoholu która nie psuje doznań podczas picia. Vieille Bon Secours jest wyjątkowym trunkiem na wyjątkowe okazję.
Dodała: Marta

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Najdroższe alkohole świata

  1. avatar Kolorowapani pisze:

    I co po takiej wódce chyba nie bardzo, żeby wyrzucić butelkę do śmieci co? hehe

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...