Labioplastyka – jak poprawić wygląd miejsc intymnych?

1 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe to problem estetyczny i zdrowotny, który dotyka wielu kobiet. Niestety rzadko decydujemy się, żeby zwrócić się z tym do specjalisty. Tymczasem istnieje skuteczny sposób korekty warg sromowych – labioplastyka, zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, oferowany przez profesjonalne kliniki.

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka to inaczej plastyka warg sromowych. Wykonuje się ją przy pomocy skalpela lub precyzyjnego lasera. Decydują się na nią kobiety, które na skutek porodu, menopauzy czy też wrodzonych wad anatomicznych, zmagają się z deformacją tego obszaru ciała. Problem stanowią zwłaszcza zbyt długie wargi sromowe mniejsze (wewnętrzne), które stają się dłuższe od warg sromowych większych (zewnętrznych). Celem zabiegu jest ich skrócenie oraz wymodelowanie kształtu.

Przeciwwskazaniem do labioplastyki są przede wszystkim:

  • ciąża,
  • menstruacja,
  • chemioterapia,
  • choroby układowe tkanki łącznej.

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem, który przeprowadza dokładny wywiad z pacjentką, aby wykluczyć występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Plastyka warg sromowych – przebieg zabiegu

Labioplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wycięciu nadmiaru tkanki i odpowiednim wymodelowaniu warg sromowych. Zabieg przeprowadza ginekolog – specjalista medycyny estetycznej. Zarówno labioplastyka laserowa, jak i chirurgiczna odbywają się w znieczuleniu (miejscowym lub ogólnym), dzięki czemu zabiegi te są całkowicie komfortowe dla pacjentki. Na koniec zakładane są szwy. Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu.

Procedura nie wymaga długiej rekonwalescencji – trwa od 3 do 4 tygodni. W tym czasie trzeba unikać wysiłku fizycznego i szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych. W okresie rekonwalescencji niewskazane jest noszenie obcisłej bielizny i spodni, korzystanie z basenu, sauny, solarium. Przez około miesiąc należy wstrzymać się od depilowania miejsc intymnych oraz współżycia z partnerem, aby rana zagoiła się prawidłowo. Do obowiązków zawodowych można wrócić już po 2–3 dniach po zabiegu.

Plastykę sromu można połączyć z zabiegiem wypełniania kwasem hialuronowym lub autologiczną tkanką tłuszczową (pobraną od pacjentki). Wargi sromowe odzyskują dzięki temu właściwy kształt i jędrność.

Efekty operacji warg sromowych

Labioplastyka to zabieg, który przynosi nie tylko korzyści fizyczne, ale też psychiczne.

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe powodują dyskomfort w trakcie uprawiania sportu, a w niektórych przypadkach nawet podczas siedzenia, chodzenia czy jazdy na rowerze. Przerośnięte wargi sromowe mogą sprawiać ból przy współżyciu. Nierzadko dochodzi do bolesnych otarć i podrażnień, a w konsekwencji do rozwoju infekcji. Ponadto nietypowa anatomia narządów płciowych powoduje trudności z utrzymaniem higieny intymnej. Labioplastyka skutecznie i trwale rozwiązuje problem z kształtem warg sromowych i przywraca komfort intymny.

Drugą ważną funkcją operacji warg sromowych jest jej wpływ na życie intymne pacjentki. Wiele kobiet z powodu nietypowego kształtu i długości warg sromowych unika zbliżeń lub nawet całkowicie z nich rezygnuje. Bywa, że wargi sromowe są tak długie, że wystają z bielizny. Wówczas wyjście na plażę czy basen staje się krępujące i wstydliwe.  Labioplastyka pomaga w pozbyciu się kompleksów i odzyskaniu pewności siebie.

Jeżeli rozważasz zabieg korekty warg sromowych, umów się na wizytę w Klinice Miracki w Warszawie, specjalizującej się w zabiegach ginekologii estetycznej.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy da się przeżyć za 10 zł dzienni…
Czasem można się ograniczyć, ale ja szczerze mówią nie umiałabym długo przeżyć bez mięsa,...
Czy da się przeżyć za 10 zł dzienni…
Znalazłam artykuł, gdzie ktoś opisywał, co kupił na całodzienne wyżywienie i ciekawe, że wydał...
Podwyżki opłat sanatoryjnych
Sanatorium za bardzo nie leczy, tylko czasowo poprawia funkcjonowanie człowieka. A leki trzeba...
Narząd najszybciej się starzejący.…
U mnie to chyba mózg bo ciągle czegoś zapominam ostatnio :D