Kontrowersyjne zabawki oraz gadżety dla dzieci – bezpieczne ?

3 października 2012, dodał: _Lena_
Artykuł zewnętrzny

Producenci zabawek i produktów dla dzieci prześcigają się w pomysłowości, aby ubarwić życie maluchom i ułatwić je ich rodzicom. Jednak czasami chyba ponosi ich wyobraźnia. Zobaczcie najdziwniejsze gadżety, które wymyślili i oceńcie, czy są potrzebne czy może jednak jest to zwykły chwyt marketingowy.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29861/wynalazki7.jpeg

Źródło: oddee.com

Śpioch czy mop ?

Masz w domu raczkującego bobasa? Czemu by nie założyć mu tego cudeńka? Praktyczne śpiochy-mop sprawią, że przemierzając mieszkanie, wyszoruje podłogę na błysk. Mało „inwazyjny” mop, dziecku nie przeszkadza, wręcz zachęca do figli i zabaw z udziałem miękkich frędzelków. 2 w 1 – w Japonii to prawdziwa rewelacja. Twoje dziecko przy tym prostym wynalazku nigdy nie będzie samotne – będą mu towarzyszyć drobnoustroje z każdego kąta w domu. Za to nikt nie powie, że twój szkrab to mały darmozjad.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29861/wynalazki1.jpeg

Źródło: tummytub.com

” Wiadro do kąpieli „

Niemiecki wynalazek zastępujący tradycyjną wanienkę do kąpieli niemowląt. Na aukcjach internetowych kosztuje od 85 do 110 zł. Choć posiada atest Polskiego Zakładu Higieny, wielu rodziców podchodzi sceptycznie do tego kontrowersyjnego wynalazku. Zwłaszcza, gdy przeczytamy opis produktu, który zaczyna się od pytania: „Dlaczego nie zwykłe wiadro?”. Producent zapewnia, że wiaderko jest bezpieczne, bo „przezroczyste tworzywo daje możliwość podglądu niemowlaka ze wszystkich stron”. Ponadto nie trzeba malucha trzymać, a ciepło i pozycja embrionalna pomagają mu odprężyć się i uspokoić. Pytanie, czy wyobrażasz sobie kąpiel dziecka w takim wiaderku?

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29862/wynalazki2.jpeg

Źródło: zakeez.com

” Przytulacz „

Amerykanie chcą pomóc wyjątkowo „zarobionym” rodzicom. Jeśli nie masz czasu dla swojego dziecka, a ono ma trudności z zasypianiem, zaserwuj mu „przytulacz” – pluszowe dłonie, które uspokoją malucha za ciebie. Być może w następnym sezonie producenci wypuszczą na rynek pluszowe piersi?

Przenośne piersi

Źródło: oddee.com

” Piersi na wynos

Na razie na rynku dostępne są jedynie piersi plastikowe. To się nazywa równouprawnienie. Mężczyzna też może karmić. Przenośne piersi dla ojca – żeby nie czuł się pokrzywdzony. Jeśli maluch jest wyjątkowo zachłanny i mleko skończy się w jednej piersi, zawsze można podać mu drugą!

Wydepiluj lalkę

Źródło: gone-hollywood.com

Owłosione lalki

Mamy też coś z myślą o starszych dzieciach. Jeśli nie masz pomysłu, co kupić maluchowi, bo przecież wszystko już ma, pomyśl o lalce do golenia! Zabawka jest hitem w Japonii. Czy polskie dzieci też lubią golić lalki? I właściwie czemu ma służyć taka nauka depilacji?

Nie przemęczaj się

Źródło: internet

Podpora do kąpieli

Podkolannik do kąpania dziecka w wannie. Dla rodziców, którzy mają słabą kondycję. Przecież kąpiel dziecka trwa aż 5 do 10 minut.

Przybysz z kosmosu

Źródło: internet

Precz wodo z szamponem !

Jak wiele problemów przysparza kąpiel malucha, widzimy po liczbie gadżetów, które mają ją ułatwić. Prezentujemy gustowne rondo kąpielowe. To prawdziwy hit – umili mycie włosów nawet tym dzieciom, które tej czynności nie cierpią. Jeśli nie chcesz, by woda zalała szkrabowi twarz, załóż mu cudowne rondo – o ile zdołasz.

Kici, kici, kotku...

Źródło: worldwidewhiskers.org

Kot – zabawka czy zwierzę ?

Nie chcesz mieć kłaków na dywanie, a twoje dziecko prosi o futrzanego pupila? Ten kot zwany “Yume-Neko Venus,” lub „Kotem Marzeń” to japońska zabawka wyposażona w czujniki dotyku, dzięki którym kot zachowuje się jak prawdziwe zwierzę. Mruczy głaskany po brzuchu, rusza łapkami i… dużo śpi. Gorzej, jeśli później dziecko będzie chciało wymienić baterie prawdziwemu zwierzakowi…

Kocyk do wózka... sklepowego

Źródło: zakeez.com

Kocyk do wózka.. sklepowego

Na koniec kolejny amerykański wynalazek… Czyżby Amerykanie za dużo czasu spędzali w supermarketach? Tak czy inaczej – wygoda jest przecież najważniejsza.

Jak oceniacie powyższe wynalazki ?

Osobiście jestem zszokowana jak daleko idąca jest pomysłowość producentów zabawek i gadżetów dla dzieci.. Jestem studentką ostatniego roku Pedagogiki Opiekuńczo – Wychowawczej, stąd moja ciekawość jakie zdanie macie na wyżej przedstawiony temat ?

Czy wymienione gadżety są naprawdę pomocne w życiu codziennym z małym dzieckiem ? Jak wpływają według Was zabawki typu”  kot na baterie ” w nauce uczuć, bólu czy empatii ? Moja ocena jest dość sceptyczna, gdyż wedle mojej zasady każda nowoczesna zabawka dla dziecka powinna zostać poddana wnikliwym badaniom, popartym naukowymi certyfikatami oraz pozwoleniami na ich użytkowanie w zaciszu domowym. Zabawkami bawią się przecież dzieci, nie rodzice , stąd ważne, aby dana zabawka czy gadżet spełniały przede wszystkim normy Unijne oraz były bezpieczne podczas ich eksploatacji.  Rodzice często nie zwracają uwagi podczas zakupów zabawek na wiek, w jakim dana rzecz może być przez dziecko używana. Chwila nieuwagi a cena, jaką możemy zapłacić za nieszczęście może okazać się zbyt droga.. Apeluję o rozsądek podczas wyboru zabawek i gadżetów dla naszych dzieci :)

Ładna zabawka nie zawsze oznacza bezpiecznej zabawki.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

5 komentarzy do Kontrowersyjne zabawki oraz gadżety dla dzieci – bezpieczne ?

 1. avatar mama pisze:

  Rondo do kąpieli mam, dobrze się sprawdza pod prysznicem u starszych dzieci, małe rzeczywiście nie pozwalają sobie ubrać.

  Podpora do kąpieli – wcale nie taki zły pomysł, przydałaby mi się! Gdy dziecko jest już za duże na plastikową wanienkę a za małe żeby zostawić je samo w łazience, rodzic spędza przy wannie więcej niż 5-10 min. Z zabawą w wodzie i wodą – schodzi pół godziny. Kondycja to za mało na twardą podłogę i brzeg wanny.

  Lalka do golenia – obrzydliwa zabawka. Japończycy są jednak dziwni.

 2. avatar sonia34 pisze:

  A ja wybieram zabawki specjalnie stworzone dla dzieci, takie które na pewno spodobaja sie tez i mojemu dziecku. Dlatego na mikołajki na pewno kupimy ulubione zabawki z filmu Auta http://www.mojulubionybohater.pl/

 3. avatar Digger pisze:

  Ten przytulacz autentycznie mnie przeraził… Nie rozumiem dlaczego ludzie wymyślają takie rzeczy, zero pojęcia o wychowaniu i psychice :/

 4. avatar Aga pisze:

  No niektóre rzeczy to faktycznie przechodzą wszystko… szok

 5. avatar _Lena_ pisze:

  Pisząc ten artykuł kierowałam się przesłankami, które zaobserwowałam w hipermarketach i innych dyskontach z zabawkami.. Zjawisko wyjątkowo niebezpieczne ! Jestem ciekawa Waszych opinii drodzy rodzice :)

Dodaj komentarz