Konkurs na Forum z Wydawnictwem FILIA – wyniki!

23 maja 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  vanilia

 Miło nam ogłosić wyniki kolejnego konkursu na naszym Forum, w którym do zdobycia była najnowsza książka Magdaleny Witkiewicz: ” Szczęście pachnące wanililią”.

Zadanie konkursowe polegało na wypowiedzi TUTAJ temat: „Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?”

Dziękujemy, że podzieliliście się z nami swoimi przemyśleniami i historiami – 3 najciekawsze i najbardziej oryginalne odpowiedzi nagradzamy egzemplarzami tej właśnie książki – oto one:

Anuka
Wanilia kojarzy mi się z rajskimi wyspami
i mocno opalonymi egzotycznymi chłopcami…
Tropikalne klimaty to moja obsesja,
tam właśnie wyjadę, gdy skończy się sesja:)
by wśród kwiatów wanilii opalać swe ciało,
któremu ciągle i wciąż słońca jest mało!!!

Gabika
Z zapachem wanilii kojarzy mi się zabawne wspomnienie z dzieciństwa, kiedy podkradałam mamie z kuchni cukier waniliowy i później nie miała do ciasta więc zawsze mnie posyłała do sklepu po niego:) Raz jednak przedobrzyłam, bo zostawiłam sobie w kieszeni spodni trochę cukru” na zaś”, a mama wzięła je do prania, wyprała z cukrem i miały potem plamę od kolorowych nadruków z torebki na kieszeni, oczywiście torebka w końcu wypłynęła w pralce i wszystko się wydało – że to ja jestem waniliowym skrytożercą:/

rosie
Wanilia to w moich wspomnieniach przede wszystkim część tytułu słynnego, cyklicznego programu Elżbiety Dzikowskiej i Tony’ego Halika, którego byłam stałym widzem jako dziecko. To była moja pierwsza, bardzo ciekawa i pouczająca lekcja geografii, którą oglądałam między zabawą lalkami i klockami, a dzięki której nauczyłam się tolerancji dla inności i dowiedziałam wiele o różnych kulturach i cywilizacjach. Wiadomość o śmierci Tony’ego Halika była dla mnie jak znak końca pewnej epoki, wraz z Nim niejako odszedł cały ten egzotyczny świat, który znałam z Jego programów, a którego częścią był  ten wybitny podróżnik… Szkoda, że dziś już nie ma programów tworzonych z taką pasją jak właśnie „Pieprz i wanilia”.

Serdecznie gratulujemy!

Regulamin:

1. Organizatorem konkursu jest portal urodaizdrowie.pl.
2. Konkurs trwa od 23 maja do 30 maja br. włącznie.
3. Laureaci zostaną wyłonieni w dniu 31 maja br.
4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 31 maja br.
5. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.
6. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 7 dni od daty otrzymania adresów od laureatów.

A oto nasza nagroda:

Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha swój…samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą.
I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek.
W „Szczęściu pachnącym wanilią” spotkamy także bohaterów znanych z innych powieści autorki – Bachora martwiącego się tym, że jego Milenka cudzołoży! znaczy się śpi w cudzym łóżku i Parysa Antonia, który z niezmiennym wdziękiem arystokraty pęta się bohaterom pod nogami.
Magdalena Witkiewicz zaprasza na jedno z gdańskich osiedli gdzie uroczo, mądrze i z humorem po raz kolejny opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu, o szczęściu, pachnącym wanilią…

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

Wypełnianie zmarszczek - Restylane
Głębokie zmarszczki powstają głęboko w skórze, a tam żaden krem nie dotrze...
mleczko do demakijażu
Dla mnie mleczka są za tłuste i za ciężkie, wolę płyny micelarne
Sklep CCC
Kiedyś to był tani skklep, ale teraz tylko w promocji coś jest tam...
Masaż ultradźwiękowy
Zawsze te urządzenia do użytku domowego mają mniejsze działanie, bo wiadomo że klienta...