Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?

29 września 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Czyste powietrze w domu to konieczność jeżeli chcemy się w nim dobrze czuć, a także mieć spokojny sen po którym będziemy wypoczęci. Jak to osiągnąć?

oczyszczacz powietrza

 

1. Czym jest i jak działa oczyszczacz powietrza?

2. Kto powinien mieć w domu oczyszczacz powietrza?

3. Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

4. Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

5. Dodatkowe funkcje oczyszczacza – na które warto się Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?skusić?

Czym jest i jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie przeznaczone do usuwania z powietrza substancji mogących nam zaszkodzić, jak na przykład pył, elementy składowe smogu czy alergeny. Jest to produkt przeznaczony do pracy wewnątrz pomieszczeń, w domu, biurze i innych miejscach. Wyłapywanie zanieczyszczeń jest możliwe dzięki filtrowi, przez które przepuszcza się powietrze. Każdy oczyszczacz posiada określoną wydajność i maksymalną wielkość pomieszczenia, w jakiej jest w stanie dobrze spełniać swoje zadanie. W zależności od rodzaju filtra oraz obecności dodatkowych funkcji możemy uzyskać również nieco inne efekty. Wiele przykładów tego typu urządzeń znajdziesz na stronie: https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza.bhtml.

Kto powinien mieć w domu oczyszczacz powietrza?

Pozbywanie się szkodliwych substancji z powietrza najlepiej służy dzieciom, osobom starszym oraz osobom borykającym się z chorobami dróg oddechowych lub alergiami. Jeżeli w naszym domu znajduje się ktoś kto pasuje do jednej z wyżej wymienionych grup, posiadanie oczyszczacza powinno być bezsprzecznym obowiązkiem, przynajmniej w pokoju w którym ten domownik przebywa najwięcej. Chociaż zwykle oczyszczacze nie są zbyt duże, to jednak mają ogromny wpływ na jakość oddychania i funkcjonowania człowieka, szczególnie jeżeli jest to osoba wrażliwa lub już narażona na trudności wynikające ze stanu zdrowia.

Oczywiście, jeżeli jesteśmy dorosłą i zdrową osobą nie oznacza to że możemy lekceważyć to, czym oddychamy. Powinniśmy mieć na względzie jakość powietrza w naszym domu, szczególnie gdy mieszkamy w większym mieście, w którym siłą rzeczy często powstaje smog, a na zewnątrz unosi się pył z opon, klocków hamulcowych i innych części eksploatacyjnych aut oraz także organiczne drobinki, których wiatr nie może przenieść dalej ze względu na gęstą zabudowę. Jeżeli zadbamy o swój oddech zawczasu, możemy uniknąć choroby w przyszłości.

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Oczyszczanie powietrza to jednak nie tylko kwestia zdrowotna, chociaż jest ona oczywiście najważniejsza. Czystym i świeżym powietrzem zwyczajnie łatwiej i przyjemniej się oddycha. Ma to duże znaczenie szczególnie w czasie odpoczynku – wiele osób miewa problemy ze spaniem właśnie ze względu na poczucie duszności czy nieświeżości. Jeżeli jesteśmy alergikami również docenimy działanie oczyszczacza i być może będziemy mogli zrezygnować z brania części leków przeciwhistaminowych, w czasie spędzanym w domu.

Kolejną grupą, która powinna rozważyć zakup są posiadacze zwierzątek domowych posiadających futro. O ile gryzonie czy króliki zwykle przebywają w jednym miejscu lub jego bliskiej okolicy, o tyle pies czy kot potrafią już zostawić swoje „ślady” wszędzie w domu. Oczyszczacz może pomóc z usunięciem sierści unoszącej się w powietrzu, dzięki czemu mniej z niej osiądzie na naszych ubraniach czy meblach.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Należy przede wszystkim pamiętać, że dobry oczyszczacz to taki, który jest dopasowany do pomieszczenia w którym docelowo ma stać. Powinniśmy zwrócić uwagę na ilość metrów kwadratowych, jakie jest w stanie obsłużyć upatrzone urządzenie. Jeżeli czujemy, że w mieszkaniu jest suche powietrze możemy dodatkowo wybrać model z opcją nawilżania – jest to świetna rzecz właśnie dla alergików, którzy przez częste wycieranie nosa często mają problem ze zbyt suchą śluzówką.

Wybierając oczyszczacz powinniśmy także zwrócić uwagę na rodzaj filtra. Jeżeli mieszkamy w pewnym oddaleniu od ulicy i nie mamy problemów z oddychaniem, zapewne wystarczy nam klasyczny filtr wstępny. Osoby bardziej wymagające, posiadające w domu zwierzęta lub mieszkające w bardzo bliskim sąsiedztwie ulicy powinny jednak zdecydować się na model wychwytujący także mniejsze cząsteczki, jak na przykład HEPA czy filtr węglowy. W najtrudniejszych warunkach warto zadbać także o to, by oczyszczacz posiadał funkcję jonizowania. Modele tego typu znajdziesz klikając w link: https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza,_Sharp.bhtml.

Dodatkowe funkcje oczyszczacza – na które warto się skusić?

Poza filtrowaniem powietrza oczyszczacz może mieć również dodatkowe funkcje, które poprawią komfort przebywania w mieszkaniu. W wielu modelach znajdziemy także opcję jonizowania i nawilżania powietrza, możliwość sterowania urządzeniem z poziomu aplikacji czy możliwość umieszczenia w nawilżaczu olejków eterycznych. Dużo marek oferuje również tryb automatyczny oraz wskaźnik jakości powietrza, co pozwala na lepsze ustawienie urządzenia. Oczyszczacze z podobnymi funkcjami znajdziesz między innymi na stronie: https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza,_Philips.bhtml.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Ja używam kredki gel eyeliner kryolanu.
dobry tusz do rzęs
Polecam tusz lash revolution z kryolanu. Fajnie podkręca rzęsy i je wydłuża.
Przytulenie to zdrowie.
Niektórzy nawet płacą za przytulanie, więc jest jak widać baaardzo potrzebne...
Związek na odległość
Można być w związku na odległość jakiś czas, ale jeśli para ma już wspólne...