1

Temat: Czy mezalianse dziś istnieją?

Kiedyś ludzie dobierali się w pary wg zasad odpowiedniości, musieli pasować do siebie, bo inaczej byłby mezalians. Wyższe sfery patrzyły niechętnie na ludzi z nizin społecznych, bogaci na biedniejszych i z nimi raczej nie wchodzili w małżeństwa, żeby nie było skandalu. A jak jest dziś? Czy znacie sytuacje, gdzie pary rozstawały się, bo zdaniem otoczenia nie pasowały do siebie? Czy chodziło o status materialny czy o wykształcenie lub inne sprawy?

2

Odp: Czy mezalianse dziś istnieją?

Matka mojego kolegi chyba tak uważa - bo uznała jego dziewczynę za zbyt brzydką dla niego (tak powiedziała mojej mamie, jak spotkały się w weekend na kawie). A on jest okularnikiem ze sporą nadwagą i do tego nałogowym palaczem, który ledwo skończył technikum.... Ale mamusia sobie wymarzyła, że jej synek ożeni się tylko z księżniczką big_smile

3

Odp: Czy mezalianse dziś istnieją?

Oczywiście istnieją, tak jak istnieje dobór znajomych wg własnego statusu majątkowego czy intelektu. Nic dziwnego w tym, że rodzice chcą szczęścia dzieci, tylko bywa, że dzieci inaczej sobie to szczęście wyobrażają... Często synowa czy zięć nie podobają się bo po prostu nie pasują do wyobrażeń o człowieku sukcesu czy modelce,  na jakich wyłącznie  zasługuje zdaniem rodziców ich dorosła już pociecha... Nikt poniżej tego wyobrażenia nie jest mile widziany. Tylko pytanie czy np. ci rodzice są ludźmi sukcesu czy modelkami....

4

Odp: Czy mezalianse dziś istnieją?

Sama mam pewne kryteria wyboru faceta, które podchodzą po teorię z mezaliansami:) Np. jeśli nie jest zbyt bystry, nie ma szerszej wiedzy o życiu i świecie to od razu odpada...

5

Odp: Czy mezalianse dziś istnieją?

Są takie kasty gdzie się dobiera żonę do statusu, np. w prestiżowych zawodach czy świecie biznesu. To też ma coś wspólnego z tym tematem.