1

Temat: Szanse młodego pokolenia na własny kąt

Tak sobie myślę - nic dziwnego że młodzi ludzie nie wyprowadzają się od rodziców.. Poza wygodą, często to są materialne powody, bo:
1. Żeby kupić lub zbudować dom, trzeba wpakować sie w kredyt.
2. Żeby budować, trzeba mieć lub kupić działkę.
3. Szacunkowy koszt budowy domu jednorodzinnego (stan deweloperski), z zagospodarowaniem działki: ok. 350 tys. zł, w tym:
Stan surowy zamknięty - 250 000 zł; instalacje - 100 000 zł; a zagospodarowanie terenu to też jakieś koszty dodatkowe.
Nic dziwnego, że młodych na to nie stać. Bo niby jak kupić mieszkanie czy zbudować dom będąc około 30 roku życia przy przeciętnej pensji ok. 3 tys. na rękę?
Mało kto zarabia ponad 5 tys., żeby spłacać kredyt samemu, może jak dwie osoby pracują to jest to jakoś tam realne, choć przy drożejących ratach, to też ciężka sprawa.
Najlepiej to jak się komuś poszczęści i dostanie jakieś mieszkanie po babci...

2

Odp: Szanse młodego pokolenia na własny kąt

Najlepszą sytuację mają młodzi na wsi, gdzie zwykle jest kawałek ziemi do zabudowania albo rodzice postawili piętrowy dom i teraz można razem mieszkać bo każdy ma swoją przestrzeń.

3

Odp: Szanse młodego pokolenia na własny kąt

Problem też jest w tym, że młodzi ludzie chcą od razu większe mieszkanie, a kupno 30 m2 zamiast 50-60 byłoby bardziej w ich zasięgu...

4

Odp: Szanse młodego pokolenia na własny kąt

Coraz więcej osób mieszka samemu, więc pomyślcie , ile więcej zarobią banki na kredytach jak 2 osoby wezmą 2 kredyty po 250 tysięcy a nie jeden na 400 tysięcy.